СЕПТЕМВРИ още е далече,расти спокойно,мъничко човече!

  • 18 993
  • 710
  •   1
Отговори
# 690
  • у нас
  • Мнения: 1 870
олинт и ксилометазолин е едно и също- разликата е в цената Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 2 222
Tommelise, тогава явно нпма значение кое от двете ще е  Confused

Аз проверявам лекарствата на този сайт: www.safefetus.net За повечето има информация. Ако не излиза името, пишете основната съставка на лекарството и си излиза всичко. Може и да съм пускала преди този сайт, не знам.

# 692
  • Мнения: 1 897
олинт и ксилометазолин е едно и също- разликата е в цената Rolling Eyes
Tommelise, а ти като медицинско лице, знаеш ли дали евентуално биха могли да навредят по някакъв начин на плода при бременност?

П.П. Благодаря за линка.Сега ще погледна в сайта.   bouquet

# 693
  • Мнения: 3
Допълвам, за да не пишанов пост:
Имам едно питане: Някой да е с отрицателен резус фактор и дали знае какви са процедурите?

Аз съм с Rh-, а таткото е с Rh+. Само този вариант на съчетание на резус-факторите може да се окаже опасен за плода.  При първа бременоост обикновено няма проблеми. Въпреки това се следят нивата на антителата на 3 пъти през бременността- в 3-ти, 6-ти и 8- ми или 9-ти месец. Когато бебето се роди, ако е с Rh+ се поставя анти Д гамаглоболин до 72 часа след раждането. Това е накратко. Аки имаш още въпроси - питай.

И ние сме в същата ситуация. Чудя се дали знаете кои са тези антитела, от кой орган се възпроизвеждат? Питането ми е свързано с това, че аз допълнително съм и с Хашимото. Та от там имам допълнителна порция антитела, които могат да попречат на бебето по време на бременността, но тях ги следя на месец и половина.
Аз съм на преглед чак на 24 този месец и до тогава направо ще ми се изчака чакалцето.

А за капките за нос... в листовката на ксилометазолина преди бях чела, че не се препоръчвало при бременност и кърмене заради ушния секрет на бебето или нещо подобно.
Защо не опиташ с клеева тинктура?

# 694
  • у нас
  • Мнения: 1 870
ми то е локално средство и мисля че ако не се прекалява няма да има проблем Peace  , но навсякъде си пише че няма достатъчно проучвания и не е препоръчително. Най добре е да пробвате по народни рецепти- клеева тинктура , стеримар Peace

# 695
  • Мнения: 2 222
http://www.fetal-exposure.org/resources/index.php/1998/12/03/ove … ons-in-pregnancy/

Тук се описва, че поради много малкото количество съставка и лекото излагане на организма при ползване на капки за нос е безвредно ползването. Някъде надолу е точно за Ксилометазолина. Обаче по принцип винаги гледат да се презастраховат, че ако се поеме огромно количество, може и да навреди. Конкретно мен много не ме е страх, ако приемам лекарство в малко количество, но това е просто защото мен ме е много повече страх от самата болест, а не от лечението й. Разбира се, силно токсични вещества трябва да избягваме на всяка цена! Моят лекар нали би казвам, че ми изписа Виброцил, а него го дават едва ли не гарантирано проблемен при бременност  Confused

# 696
  • Мнения: 11
Допълвам, за да не пишанов пост:
Имам едно питане: Някой да е с отрицателен резус фактор и дали знае какви са процедурите?

Аз съм с Rh-, а таткото е с Rh+. Само този вариант на съчетание на резус-факторите може да се окаже опасен за плода.  При първа бременоост обикновено няма проблеми. Въпреки това се следят нивата на антителата на 3 пъти през бременността- в 3-ти, 6-ти и 8- ми или 9-ти месец. Когато бебето се роди, ако е с Rh+ се поставя анти Д гамаглоболин до 72 часа след раждането. Това е накратко. Аки имаш още въпроси - питай.

И ние сме в същата ситуация. Чудя се дали знаете кои са тези антитела, от кой орган се възпроизвеждат? Питането ми е свързано с това, че аз допълнително съм и с Хашимото. Та от там имам допълнителна порция антитела, които могат да попречат на бебето по време на бременността, но тях ги следя на месец и половина.
Аз съм на преглед чак на 24 този месец и до тогава направо ще ми се изчака чакалцето.

А за капките за нос... в листовката на ксилометазолина преди бях чела, че не се препоръчвало при бременност и кърмене заради ушния секрет на бебето или нещо подобно.
Защо не опиташ с клеева тинктура?

Здравей,
Аз съм с хашимото от 15 години. Относно антителата, които при теб са завишение, което е нормално за това заболяване искам да те успокоя, че влиянието им в/у плода е незначително, или ако трябва да цитирам лекаря си "няма такова". Едиственото, което е проблем при бременни с Хашимото е неравномерното количество хормон, което щитовидната ти жлеза изработва. Критично е до 4-тия месец, когато ембриона няма такава и се налага да разчита изцяло на тази на майката. За това е много важно в тези месеци да те наблюдава специалист и да изчисли най-подходящата доза за теб и детето. Не сме първите нито последните, бременни с такова заболяване просто ни трябва малко по-специално отношение Simple Smile
И да се похваля и аз , днес бях на лекар....всичко е наред ...бебето е 9 мм и има сърдечен пулс   newsm44

И последно....и аз да се оплача от моя запушен нос.....не се издържа...вечер едва спя. Бях чела някъде, че е нормално да имаме проблеми със носа и гърлото, защото при бременните всички лигавици се подували и за това може би се отразява и на носната и усната кухина...някой чувал ли е подобно нещо ?

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 14:39 от TanitaDanaia

# 697
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
http://www.fetal-exposure.org/resources/index.php/1998/12/03/ove … ons-in-pregnancy/

Тук се описва, че поради много малкото количество съставка и лекото излагане на организма при ползване на капки за нос е безвредно ползването. Някъде надолу е точно за Ксилометазолина. Обаче по принцип винаги гледат да се презастраховат, че ако се поеме огромно количество, може и да навреди. Конкретно мен много не ме е страх, ако приемам лекарство в малко количество, но това е просто защото мен ме е много повече страх от самата болест, а не от лечението й. Разбира се, силно токсични вещества трябва да избягваме на всяка цена! Моят лекар нали би казвам, че ми изписа Виброцил, а него го дават едва ли не гарантирано проблемен при бременност  Confused
Мацки, аз имам алергия към котка /не че нямаме котка в къщи  Mr. Green / от 8 години и носа или постоянно ми е запушен или тече като чешма  #Crazy Много е неприятно и е постоянно и всекидневно. Ползвала съм ги всички тези спрейове - Виброцил, Олинт, Ксилорин и още не знам колко вида. Основната им съставка е ксилометазолин, просто съдържаното количество е различно. Според листовката на Ксилорин ,защото нея я имам под ръка, е абсолютно забранено използването му от бременни. От две седмици и аз имам проблеми с носа и се чудя какво да правя. Купих си Стеримар, и естествено ефекта е почти нулев, все пак си е "гола вода"  Mr. Green Ако някой измисли решение ще е хубаво да  го сподели  Hug

# 698
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
А здравейте и от мен  Wink.Не съм писала не помня от кога,но нещо ми е чоглаво и за капак съм болна.Мъчи ме температура,а с мойта алергия към аналгетици не мога да пия дори парацетамол....единственото,което се разрешава  Rolling Eyes...та с две приказки - не е за приказка ConfusedНаревах ви се та сега да се включа към добрите пожелания за прегледите на тези,който са на преглед днес или в близко бъдеще  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed.Аз съм на консултация чак на 22-ри,но на 16-ти съм на ФМ и ще знам повече.Чудя се и не ми е ясно как така първо ходите за потвърждаване на бременост и в 3-тия месец ходите за регистрация.Аз до сега и трите пъти веднага след положителния тест отивам с направление,гледат ме на видеозона потвърждават плоден сак и ме регистрирват.Веднага ми се пускат и изследванията ,който за задължителни - кръв,урина, цитонамаска и кръвна група,която се плаща не е към касата.Всичко това става още в 5-та най много 6-та седмица.Знам,че колкото по рано се регистрирате толкова по добре,а вие чакате още и това ми е чудно  newsm78,ами ако недай си боже нещо не е наред как ще разберете пу-пу-пу  Praynig Praynig Praynig(винаги от това ме е било страх).
Някой беше писал за хемоглобина  newsm78.Едвали има бременна с нормален хемоглобин.Е кофти е вече когато падне под 100,тогава се пият едни ампулки желязце уж с вкус на малина ,ама да не стигаме до там ,че  ooooh!(гадни са много и аз ги връщах обратно най много след 5 минути ).Аз съм малко несериозна тоя път ....още на 15-ти януари дадох кръв ,а още не съм се обадила за резултатите на доктора ми и не ми се мисли какво ще ме прави като се поява на 22-ри.Но все се надявам,че сега поне в началото всичко ми е наред,а и кога да намеря време като Габи ме изцежда напълно.Четя ви как си спинкате и ви завиждам.И аз с предната бременост само на сън ме удряше,а сега едвам смогвам да мигна нощем по 3-4 часа и то с почивки.Понякога сърцето ми заспива,но като няма кой да гледа бебето няма как да легна ,а и нощем вместо баща й да става пак аз ставам и едвам издържам вече.Явно скоро ще кресна колкото глас имам, че съм бременна в случай ,че са забравили #2gunfire !Ще свършвам,че бяса вече ме вика .......искаше ми се да ви я покажа,каква е лакома,но клипчето е в фейсбука,а там май трябва да ви имам в приятели(не съм много в час).Ами пускам ви линка,ако успеете да видите ........хайде до скоро и само с добри новини вече........
http://www.facebook.com/emili.arie?ref=profile

# 699
  • София
  • Мнения: 53
На всички с течащи носове препоръчвам "Хималая" хомеопатичен продукт с ефкалипт и др.Продава се в аптеките в мъничко бурканче, самият продукт е като прозрачен крем...аз го ползвам от години ...просто се слага в ноздрите съвсем малко количество и отпушва синусите до 10 мин.....Пробвайте и е абсолютно безвредно...и при мигрена помага... Simple Smile

# 700
  • Мнения: 2 222
Emilli Arie, при мен е много проблемно, защото личната ми лекарка са я оперирали и отсъства жената. Да ходя да й търся заместника, че да ми даде направление, после да ходя и по студените коридори на поликлиниката, за да търся гинеколог по Здравна каса - не мога. Просто ще ми се отще и преглед, и всичко. Следя се редовно при друг лекар, добър специалист, платено, скоро съм на ФМ във Фемина. Силно се моля всичко да е наред  Simple Smile Изследвания не бързам да си пускам, нека дойде април, ще се запиша и ще си ги пусна. Миналия път се записах на ЖК в 17 седмица, изобщо не е било проблем. Мисълта да чакам и да влизам в поликлиники в това време ме възпира да възползвам от услугите на нашето здравеопазване.  

Гинеколозите изписват редовно Олинт и Виброцил на бременни, те не са ли запознати с рисковете, не знам.

# 701
  • Мнения: 1 897
Аз си взех направление от личната веднага след положителният тест. Но, лекарката, която избрах да следи бременността ми по ЗК каза, че ще ме зачисли за консултации и  ще ми пусне изследвания едва когато установим сърдечна дейност на плода. Преди това било рано, защото не се знаело ще я бъде ли изобщо тази бременност, а и явно отчисляването от консултации също е  трудо- и времеемко.

# 702
  • Мнения: 11
И аз да се изкажа относно "женската консултация". Днес когато говорех с доктора той каза, че за нея се записва чак след 3-тия месец, защото до тогава е рисково и може да има желани или нежелани аборти и това е единствената причина да се записва толкова късно. До тогава всяка от нас може да се ползва от възможностите на ЗК, до колкото има такива, но за следене на бременността чак след 3-тия месец Simple Smile

# 703
  • Мнения: 413
Точно същото и на мен ми обясниха.Ще ме регистрират в ЖК сега на 15 февруари когато съм на преглед, дано всичко е наред. Praynig Peace
Petiofi83, аз съм с отрицателен Rh, съпруга ми е с положителен.Следят се антителата няколко пъти през бременността.След раждането ми сложиха анти -Д-гамаглобулин (мисля, така се казваше).Сега за втората бременност лекарката каза, че няма проблем, просто пак ще следим антителата. Peace

За запушен нос пробвайте капки от клеева тинктура или капки от лайка с мед.Моето дете все така го лекувам, помагат.

Стискам палци на всички, които са на преглед днес - само добри новини. Hug

# 704
  • Мнения: 2 222
И инхалациите - пак да напомня - безвредни и ефикасни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт