Домашен пилинг

  • 12 999
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 375
Споделете какви домашни пилинги сте си правили, от какво сте били доволни и от какво - не.
Интересува ме например този продукт

Ползвал ли го е някой? Знам, че Неутрохена също имат домашен пилинг, но май е спрян от производство.

# 1
  • Мнения: 616

http://www.makeupartistschoice.com/products/40_Glycolic_Kits-271-20.html


аз ползвам това, 40% гликолова киселина и съм много доволна, мисля даже да мина на по-висока концетрация... въобще, гликоловата киселина промени тотално кожата ми, обожавам я!

# 2
  • Мнения: 451
Sleeping Peel го спряха от производство преди доста време, на негово място е Peeling Groovy серума. Имам втория, добър е за ежедневно ползване, избистря (слабо); не очаквай изумителни резултати, а и някои от съставките му са комедогенни - ако си предразположена към черни точки, може да се отрази.
Ако търсиш нещо "сериозно", пробвай с химически пилинг за домашно ползване, като тези на Makeup Artist's Choice. Трябва да се внимава с тях, обаче, и да прочетеш каквото можеш в нета, преди да се захванеш.

П.П. Сега видях, че линкът вече е постнат...

# 3
  • Мнения: 133
Аз ползвах един по-достъпен вариант за Бг:
http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=25
Ексфолиращ тоник с азелаинова киселина,в състава има също и гликолова киселина в по-малка концентрация.
Наистина ми се отрази много добре, а моята кожа е ужасна.
Сви ми порите, поизбистри ми тена, нямах черни точки,  избели ми тъмните петна.
Задължително е  през цялото време на употребата да се ползва слънцезащитен крем за лице с висок фактор и не трябва да се слагат никакви продукти на лицето с витамин А в състава си.
Също така да се слага хидратираща маска след тоника, естествено същата марка.
Биотрейд имат  и още един тоник с коджикова киселина, води се по слаб не видях никакъв ефект от него.

Като цяло обаче тази терапия ми дойде твърде агресивна и въпреки, че бях доволна няма да я повторя скоро.


# 4
  • Мнения: 1
Аз ползвам  това кремче:
http://skindoctors.bg/bg/kozmetika.html?page=shop.product_detail … amp;category_id=9
Кремчето е с плодови киселини, действа много нежно и при мен имаше видим ефект още след първия месец, заличи няколко стари белега от акне, които имах и порите ми се свиха. Кожата ми е гладка и с равномерен тен. Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Ползвам 8-седмичната терапия на Клиник:
http://reviews.clinique.com/3813/PROD14254/reviews.htm
На втората седмица съм, така че кой знае какви отзиви не мога да дам, освен че при всяко намазване със серума наличните пъпки направо умират.

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Аз попаднах на разкошен пилинг, този на Forever Living. Много е приятен, лек. Кожата ми става гладка и свежа, а е чувствителна. Преди това пробвах какво ли не, но продуктите бяха малко агресивни за мен.

# 7
  • Мнения: 1
А аз наскоро си взех тоалетни трици, прасковени. Те нали са подходящи за пилинг? Подходящи ли са за чувствителна кожа?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Аз попаднах на разкошен пилинг, този на Forever Living. Много е приятен, лек. Кожата ми става гладка и свежа, а е чувствителна. Преди това пробвах какво ли не, но продуктите бяха малко агресивни за мен.

Кой е този пилинг, някакъв нов проукт ли?

# 9
  • Мнения: 681
Аз попаднах на разкошен пилинг, този на Forever Living. Много е приятен, лек. Кожата ми става гладка и свежа, а е чувствителна. Преди това пробвах какво ли не, но продуктите бяха малко агресивни за мен.

Аз също съм ползвала този пилинг и съм много доволна  Peace Много добре ми действаше на кожата. Посъветваха ме да го държа в хладилник, така усещането върху кожата след това е доста по-освежаващо, не за друго. Самият крем е доста лек като консистенция и попива моментално в кожата. Една опаковка ми стигна за цялата зима, че и за пролетта остана, а го ползвах ежедневно.  Ето го R3 Factor Skin Defense Creme

# 10
  • France
  • Мнения: 726
Ето го ексфолианта: http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Scrub_bg.htm

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 725

Този ексфолиант съм го ползвала, но това е просто продукт за ежедневна почистваща грижа, аз търся нещо по-силно.
Другия продукт, който дадохте по-горе също ли е толкова лек?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 021
3с.л. зехтин+2с.л мед+5-6 лъжици захар.
Разбърква се хубаво и се маже един път седмично върху кожата,докато захарта се разтопи.
Избчгва се зоната около очите,защото е много деликатна.
Зехтина подхранва кожата,захарта премахва мътвите клетки.
След обилното почистване с вода кожата е прияно мека с фин слой олио,което ч предпазва.
Хубаво е за вечерно ползване,ако не искате да го има този фин слой върху вас.
След това може да нанесете худратиращ крем за допълнително подхранване

# 13
  • Мнения: 681

Този ексфолиант съм го ползвала, но това е просто продукт за ежедневна почистваща грижа, аз търся нещо по-силно.
Другия продукт, който дадохте по-горе също ли е толкова лек?

Не сравнявайте ексфолианта със пилинга. В Р3 фактора има плодови киселини, които всъщност извършват пилинга. Лек е като консистенция и усещане при нанасяне. Щади кожата максимално - в смисъл след нанасянето му няма да се зачерви кожата, не щипе, на пари или други некомфортни усещания. Ако кожата започне да се излющва в първите дни след употребата му, това не бива да ви притеснява - все пак това е идеята на пилинга. Но не е задължително, при мен например нямаше излющване. Явно зависи и от редовната грижа за кожата на лицето и до колко са ефикасни ежедневните почистващи средства които ползваме, дали отстраняват ефективно мъртвите клетки или само се водят почистващи а всъщност нищо не почистват  Mr. Green
Ако сте си в къщи и нанесете от Р3 фактора след това не е нужно да нанасяте слънцезащитен крем. А ако излизате веднага след това тогава е задължително слънцезащитата. Аз ви препоръчвам употребата му вечер, след като се приберете от работа, или от други ангажименти, да почистите добре лицето и да нанесете от Р3 фактора за да може да действа цялата вечер. На сутринта пак почиствате лицето много внимателно, без изобщо да натискате кожата, и нанасяте дневен крем който ползвате. Но нека да е хидратантен, да не е мазен.
Много свежа изглежда кожата на сутринта. Не очаквайте веднага някакви резултати. Ако имате дълбоки или стари белези тогава е необходимо доста време употреба на пилинга за да може да се излющи всичко. Все пак имайте предвид че само епидермиса има седем слоя, а след това идват още два слоя на кожата. А когато има белези, или неравности по лицето тогава трябва просто да се даде време на кожата и на пилинга да подействат. Вече всичко е индивидуално за всяка от нас  Hug

# 14
  • Мнения: 77
и аз се интересувам от пилинг вкъщи.но искам нещо по-силно от ексфолиант.поръчала съм си системата за дермаобразион на авон и днес ще дойде.като пробвам ще кажа за резултати.

Общи условия

Активация на акаунт