скоро ще капитулирам

  • 1 162
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мона,хайде изчакай да видиш какво е положението на съботното мерене,без да си създаваш напрежение заради това.Замеряй и ти таткото с неговите камъни по неговата глава - като знае,че честото нощно сучене е важно,защо ти пробутва шишето точно тогава Laughing В краен случай иди за още няколко дни да спиш с бебе в другата стая (или направо изгони мъжа ти да спи на дивана,под предлог да може да се наспива за работа Wink - умните жени знаят как да ги изработват тез умни мъже Wink).Нали бебе си пишка нормално и през деня издържа дълго - недей се притеснява така,видя и на Бубенце девойката каква е,от същия модел като вас - висока и по-слабичка и наддава по малко.Защо да тормозиш здраво-право жизнено и весело дете с пробутването на млека или храни,за които не е още време - виж и педиатърката на Бубенце не бърза и не дава зор,така че вашата не е единствения критерий Wink Пък и с тези бузи и гривнички,дето ги има детенце,е абсолютно нелогично да се шашкаш за наддаването - да го кажем за 100-тен път - но е ясно как всички те натискат и ти създават нервно напрежение Sad
На всички ни се случва да има такива нощи,когато да има начин,бебе изобщо няма да се пуска от гърдата и ще се нервира дори когато е нон-стоп закачено - но това най-често не е от глад,а много често е в отговор на нашата лична нервност,която бебето усеща - това минавало ли ти е през ум?Бебетата често използват кърменето и като опит да успокоят както себе си,така и майката - естествено,несъзнателно,но те са много чувствителни на напрежение и реагират веднага...с много често сучене Grinning

# 16
  • Мнения: 703
Точно това си мислех сега- на последното хранене беше така- цокне, пуска и извиване назад и хленч и така през цялото време. Стачка ли е? Нервност ли? Незнам! И последните 2 нощи така, то затова се изнерви положението-снощи яде в 12 и после 2, 3, 4, 5, 7. С мъжа ми нямам проблеми- разбран е, ама аз като поддам и се чудя какво става се шашка и той. Иначе е прекрасно информиран и ме подкрепя...Вчера майка му го питала "Почнахте ли да захранвате?" и той "Да, почнахме!" Laughing
Хедра, ако знам, че е период и ще мине-ок. Ама имам чуството, че продължава вечно и ще съм все така наказана без сън Tired

# 17
  • Мнения: 264
Хей, я горе главата! Peace
Ако ти кажа през какво минахме ние..., но аз съм твърда и упорита и няма да тикам шише с адаптирано на моето кльощавичко, но страшно пъргаво и жизнено бебче. Ти го познаваш ! Определено сега имаш нужда от подкрепа и знай, че я имаш в мое (а и в наше лице). И аз съм изпадала и то много често в такива състояния, но винаги е имало кой да ми вдъхне кураж! Лошото при теб е, че не срещаш разбиране от хората около теб. Може би тук е разликата между нас. Абе я ми се обади да сичукнем една срещичка Hug
Целувки на бебчо  love001

# 18
  • Мнения: 23
Точно това си мислех сега- на последното хранене беше така- цокне, пуска и извиване назад и хленч и така през цялото време. Стачка ли е? Нервност ли? Незнам! И последните 2 нощи така, то затова се изнерви положението-снощи яде в 12 и после 2, 3, 4, 5, 7.

Все едно аз съм го писала. Снощи беше крайно тежка нощ - сука на час, час и половина. И трябва да ти кажа, че когато мъжът ми е в стаята се притеснявам повече: че ще го събуди, че той ще се нерви и др. такива. Предпочитам да съм в другата стая. Смятам, че в това основно се състои проблема ти - натиск от всички страни. И мойта свеки ме гледа изпитателно като ревне малката и все обяснява, че сигурно е гладна, ама като наддава като змей, нещо й се запуши устата. Бяхме заедно на вилата и тя я чува , че по цяла нощ мрънкоти и иска да суче и все ме пита каква съм такава спокойна с тва гладно дете. А аз гледам тъпо и се правя, че не разбирам.
В крайна сметка не се шашкай много, никой няма да те застреля, че не кърмиш, ако се получи нещо такова. Не си го поставяй за самоцел, защото така все щще си под напрежение, а оттам по - трудно ще ти тече млякото и се затваряш в един омагьосан кръг. Живей спокойно и се радвай на детето си!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 381
Интересно моята мома като има 4 хранения с твърда храна защо продължава да се буди?  newsm78 Момата е на 1г.1м. и причината не е само в зъбите, нито пък я държа гладна. Според мен това е естествения ритъм на детенце и аз се съобразявам с нея.
Сега ти трябва спокойствие и разходки. Останалото остави на свеки. Бъди уверена в себе си и бебчо. Чакаме да се похвалите с новите мерки в събота.

# 20
  • Мнения: 703
Резултатът е- 60г за 1 месец Cry
Мисля, че сме на изходната позиция! Успех нулев Sad

# 21
  • Мнения: 980
Е, наистина жалко.   Sad
Напрежението и умората също си казват думата, може би на това се дължи.

При смесеното хранене формулата се усвоява по-добре, подпомогната от кърмата. Все пак най-важното е децата ни растат и да са здрави. Кърмене, добре, но не на всяка цена.
Трудно решение, като се има предвид през какво мина. Имаш подкрепата от мамите тук.   bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 375
Жалко, че е така, но в крайна сметка можеш да даваш добавка само вечер, когато кърмата е по-малко. Не е задължително да захранваш още.
Аз минах през един подобен период последните 2 месеца. Вече бях на ръба от липса на сън, тъй като няма кой да помага нито през нощта, нито през деня. Като захраних на 5 и нещо месеца, нямаше промяна в нощното поведение - 5-10 пъти си се будеше. От седмица по съвет на доктора, който е за изключителното кърмене 6 месеца, давам 50 мл адапте вечер и се родих - яде само веднъж през нощта. Ще видим с наддаването как ще сме след 2 седмици. Каквото и да направиш, най-важното е детето да е доволно, щастливо и здраво, а и мама да поспи малко. Успех!

# 23
  • Мнения: 53
Аз не разбирам нещо - нали бебето е наддало, вярно малко, но това е началото - не може да се очаква, че ще наддава толкова, колкото досега! Според мен не трябва да се отказваш, най-добре се успокой и бъди сигурна, че кърмата ти е най-доброто за детето ти! Даването на добавката ще го лиши от най-важното!

# 24
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мила Мона,
Натискът е много ужасно нещо особено като се премеси със притеснението, че детето не качва на килограми. Минах през това и мога да ти кажа, че децата си имат свой план и ритъм на разтеж. Дъщеря ми изобщо отказва и до сега да пие от шише- съответно добавката е немислима.Най- голямото и постижение в килограмите е 800гр. първия месец, от там нататък все по 200 ,300, 100,0,600.и все такива. Захранена е рано. И какво като е захранена- да не би да е порастнала повече. Изяждаше колосални количества пюре- на 5 месеца ядеше по едно бурканче пюре, но си наддаваше все така. Сега е на година и почти три месеца тежи под осем килограма!!! - колкото 6-7 месечно бебе. Но проходи на десет месеца и половина, жизнена и палава. Имаме целонощни  будувания от както навърши шест месеца. До тогава спеше перфектно- от 21 до 8.00 часа сутринта- непробудно и дълбоко. Но на шест месеца, захранена и нахранена тя започна да се буди по няколко пъти на нощ. А е имало дни когато са я мъчили зъби или е била хремава -не съм спала изобщо по цели седмици. С децата е така.
А как е пораснало детето ти на височина? А и не е сигурно в края на краищата дали да го притеглили точно предния път, ако тогава е било с пълно коремче и не е акало, а сега е обратното- ето ти 200 -300 грама разлика. Ако расте поне в едната посока няма причина за притеснение. Забелязах, че дъщеря ми наддава повече в месеците когато съм давала по- редовно Вигантола. Но, разбира се, зависи и от това дали е била болна през месеца. Та така- кажи на мъжа ти, че ако мисли,че да гледаш дете е само цветя и рози - много се е объркал.  Ако мислиш, че е добре да му дадеш добавка и най- важното- детето, ако я пожелае разбира се - дай му без угризения, ако това ще те направи спокойна. Успех, мила и не се плаши.

Общи условия

Активация на акаунт