Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 252 095
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 234
За да объркам "Няма ме"още повече /що не вземеш да си смениш ника и без това си все тука  Joy,пък по лесно ще се обръщат към теб  Laughing/  - ще вметна ,че аз точно от консултацията с  Кондов не съм доволен-погледна ми заключението от скенера и каза "- Заповядай,когато решиш до 2-3 дни те режем и готово.Пари на ръка -не,но едно дарение за болницата от 300лв с документ.Избор на екип-мисля беше към 900лв..."
На въпроса ми за ЯМР преди операцията ,изцепи ,че не му е нужен т.е скенера от 20-30г скенер от n-ската болница ,разчетен от n-ския доктор му стига.....Това ми беше достатъчно!!!
Направих си на другия ден ЯМР и както предполагах се оказа ,че заключенията се разминават.....съществено.
Аха , във връзка с харесването и нехаресването на Бусарски /и другите/ ,имам една теза базираща се и на преки впечатления от хирурзи :
Никой не може да отрече уменията,таланта и майсторлъка им /като на българи сигурно им е даже в повечко от западните им колеги/ ,но от едно ниво нататък обръгват "яко" -стават велики и се превръщат малко по малко в най-обикновени печалбари и занаятчии...Нещо от рода на-"Днес като изчукам 2-3 калника/ отрежа 2-3 ДХ/ слагам пачката и довечера на Боровец....Губи се отношението към пациента и като човешко същество...   Има и други подобни фактори ,но ще стане много ....спамът.

# 136
  • София
  • Мнения: 2 019
във връзка с харесването и нехаресването на Бусарски /и другите/ ,имам една теза базираща се и на преки впечатления от хирурзи :
Никой не може да отрече уменията,таланта и майсторлъка им /като на българи сигурно им е даже в повечко от западните им колеги/ ,но от едно ниво нататък обръгват "яко" -стават велики и се превръщат малко по малко в най-обикновени печалбари и занаятчии...Нещо от рода на-"Днес като изчукам 2-3 калника/ отрежа 2-3 ДХ/ слагам пачката и довечера на Боровец....Губи се отношението към пациента и като човешко същество...   Има и други подобни фактори ,но ще стане много ....спамът.

Dzupo, много се радвам, че пак пишеш по-активно в темата.
Определено ни липсваше!  Hug

И изобщо не е спам! Това е толкова болна тема за българския пациент!
Аз лично точно поради изброените причини  се чувствам толкова стресирана от думата "операция".
Не защото се съмнявам в майсторлъка на българските неврохирурзи, а защото ме гложди мисълта
дали всичко няма да бъде въпрос на печалбарство и изобщо да не бъда забелязана като човешко същество.

# 137
  • Мнения: 45
не сте ли съгласни ,че пациентите направиха такива докторята-докато има паралии които им бутат ония все ще си искат пари на ръка.
Да не те разочаровам -Няма ме -но без пари и с икономия нищо няма да постигнете -"по добре едно кило брашно ма маистор отколкото на ратай"

# 138
  • Мнения: X
 Confused
Добре де, без да дадеш пари и без да е известен, операцията няма да е успешна така ли да разбирам..
Да - аз си го мисля понякога но неискам д аго приема.
Ами ако нещо се случи дори когато всичко което можем да направим - избор на лекар и пари, тогава няма да спра да се връщам към онези хиляди хора съвсем успешно оперирани и здрави при съвсем не известни за мен лекари....
Ето ти примерно си избрала лекар заради растоянието....и вероятно защото си чула добри неща за него.
За тези известните в софия също си чула, за това че операцията е по-сложна също знаеш преди да я направиш, но върпреки това, вероятно си се чувствала спокойна нали...
Че пари ще дадем е ясно. Дали в Света при Гергелчев или в Иван Рилски при Бусарски - ще дадем. Не защото другите така правят. Защото така чувствам......
Но просто се притеснявам за лекарите....за това кой какъв е.......

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 13:01 от Анонимен

# 139
  • Мнения: 234
Благодаря,Софи, много мило ,но едва ли писаниците ми толкова ценни за хората тук ,та да им липсвам....но все пак съм ти благодарен.
Точно там е проблема ,НямаМе, че и да дадеш пари в тая държава няма начин да си поне малко сигурен ,че ще получиш по-доброто /за най- , не говорим/.Чел съм такива мнения и откровенни обвинения за водещите неврохирурзи,даже за причинена смърт от небрежност ,след операция /не от ДХ,де/. Като са си опънали паричките за своето.....Така,че няма никаква гаранция ,че и да изсипеш една бала пари  на най-добрия -няма да те прецакат с най-обикновена вътрешноболнична инфекция ...от гьонсуратлък...Щото при нас работата на този, дето ти взема парите започва от операционната маса и свършва там ,без да му пречи дори да е завеждащ отделение или баш Боса.Него не го интересува ,че може един санитар да е причина за твоето прецакване / а и на неговия труд и майсторлък/.
Но каквато ни държавата ,такова ни е и здравеопазването.....       

# 140
  • Мнения: 669
dzupo ,мога да те уверя,че отношението на докторите с по-ниски титли в Рилски е страхотно.Професора си е професор,той е на "високо".Подробности за операцията можеш да получиш от всеки доктор,но не и от професора.Той си е шеф и си следи работата на подчинените.Сещаш се ,че Текс ,ходи на консултация при младия Бусарски.Мисля,че остана много доволен.Дори и не му препоръча операция.До колкото знам неговата дх е от големичките.Така ,че не всички съветват "нож".И аз съм в това число.Оперирах се защото ме болеше,не защото някой ми каза направи го.
На всякъде стават грешки.Всички сме свидетели на "съкатлъците"дори в родилна зала.На кой каквото му драснато.
Не съм казала,че в провинцията няма свестни доктори,напротив.Имам познати оперирани в Пловдив,съвсем успешно.В повечето случаи съм чувала за вземането на пари.Дори самата аз си бях планирала операцията в ст з.
Не знам колко съм била спокойна преди операцията.Отлагах я 3,4 пъти.Единият пък когато отидох,доктора ме върна,каза ти не си готова да се оперираш.Последният път се постарах да съм.Стоя 10 дена в болницата преди операция сама,без никакви роднини или близки с мен,без някой да идва да ме види и тн.Реших,че трябва да изтърпя.
Няма от къде да знаеш ,кой какъв е.Казвате си избирам тази болница,този лекар и въпроса е решен.Вие както сте я подкарали....Само господ знае какво ще се случи...

# 141
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм казала,че в провинцията няма свестни доктори,напротив.Имам познати оперирани в Пловдив,съвсем успешно.В повечето случаи съм чувала за вземането на пари.Дори самата аз си бях планирала операцията в ст з.

Aha, точно оная вечер, гледайки "Шоуто на Слави", си мислех как той се
оперира в Стара Загора, независимо, че след инцидента е можел да
бъде транспортиран докъдето си поиска. Но, той проучил и решил да
остане там.

# 142
  • Мнения: 669
Доктора ,който го е оперирал е много добър ортопед.А покрай Слави .....За  този доктор,съм чувала много добри отзиви,имам и познат който се е оперирал при него.Мисля ,че доктор Братоев участва и в операции от нашия тип.
Стара загора е известна и с много добри неврохирурзи.Янкабаков си е майстора на дх.Пък и професори и доценти си имаме.
Аз съм ви казвала,че в нашата неврохирургия се засякох с една мацка от София ,специално дошла да се оперира в Стара Загора.Говорихме си, и аз и разказвах за моята операция в София.На нея при  това и предстоеше по сложна операция на две нива с поставяне на система инпланти на кръста.Тя си беше избрала да е тук.
Аз по скоро по лични причини избрах София.Така реших и го направих.В последствие се оказа,че пак не мога без нашите тук.Не считам за грешка,че избрах София.Тук може би щях да съм по-спокойна и по-добре гледана.

# 143
  • Мнения: X
Да ви кажа за сега сме решили почти окончателно да се консултираме на 2 места.
Първото е Света Ана и второто след разговор с приятел на съпруга ми , опериран и със сменян диск на шийните прешлени, решихме да потърсим и мнение от д-р Кондов в Токуда. Видях доста различни мнения за болницата но не и за доктора. Описаха ми го като много внимателен и човечен. Обадих му се днес, каза да идем следобяд в понеделник и ако наистина съпруга ми е зле да си вземем направлението за хоспитализация, а той ще прецени дали ще оперира или ще лекува. Каза че не е сигурен че ще има свободни часове или места за приемане, но за да не минаваме отново 300 км ще направи всичко възможно да ни настани. Пита ме само къде е хернията . Стори ми се приятен....
Съпруга ми също се обнадежди много и каза - направо отиваме там и оставам, други доктори неща....
Видях че и в предишните ви теми има доста хора оперирани в Токуда и доволни. Затова и се наех да му се обадя.

# 144
  • София
  • Мнения: 816
Значи чакаме новини и дано всичко е наред  bouquetНай вече спокойни и позитивни.Поглези го утре с много вкусни целувки Hug

# 145
  • Мнения: X
Вярвай ми толкова ми е трудно да запазя спокойствие като ме избива на рев постоянно. А той милия се обрина...
За капак преди два дни избиха и някакви страшно ситни и многобройни пъпчици по пръстите и на двете му ръце до китката Sad
Моля се с цялото си сърце и душа, избора който предстои да направим да бъде правилен.

# 146
  • Мнения: 669
За какъв избор говориш,хората цял живот живеят с дх.Много бързате.Знам ,че искаш да се оправи бързо.Защо ревеш,нали е жив?Много ли го боли?Аз съм оперирана,и ако имах възможност да го избегна щях да го направя.Мъжът ми е бил на легло на твоите години и се оправи.Дори без да пие лекарства само с лежане.Припадаше от болка ,щом станеше.Сега вдига чували по 50кг.Не се е оперирал,дори на физ .терапия не е ходил.
Аз не разбрах,как получи болките.Вдигна нещо тежко ли?Или просто си има проблем от преди?

# 147
  • Мнения: X
Има си някакъв проблем с кръста от както го познавам общо взето. Периодично вдигне ли един стек олио и сецнат...
Преди година започна да получава болки и в крака. Отново с хапчета и мазила минаваха.
Сега неможе да се изправи. Влачи си крака. Неможе да спи. Неможе да иде до съседната къща без кола. Ходи до тоалетна от хола до банята с две три почивки. Неможе да се изкъпе. Обезкуражен е, болката е постоянна, както и да застане. Спи по 20 минути през 2-3 часа. Обрина се и днес ми се струва че започна да изтръва и ръката. Получи психотомия /май така каза думата невролога/ Депресира се че неможе да работи, до преди седмица бяхме категорични и аз и той че каквото и да става ще изтърпим. От два дни говори само за операция, каза че неможе така да продължава.........
Болките са вече втори месец и се засилват. Пробвахме и да се движи и да лежи само, при движението се чувстваше някакво облекчение, но вече неможе да върви от болката. Дори не се опитва, освен ако не е до тоалетната. Хернията е много голяма и не се повлия от нищо. Невролога каза да не го мъчим повече.....
Днес лекаря от Токуда ми каза че ще каже дали ще се оперира или не след прегледа...все пак имам мъничко надежда че може и така да мине но.............Той казва събирай ми багажа и къде ме вземат там оставам веднага......

# 148
  • Мнения: 2 692
Няма ме, упокой се, пожелавам ти да вземете правилното за вас решение.

Ние с мъжа ми и двамата сме с ДХ, не сме оперирани, научихме се да живеем с нея и така......
На мъжа ми е голяма,  лежа в болница, не се съгласи на операция,  не можеше да работи 6 месеца, прави физиотерапия.  Сега 2 години от тогава е добре, работата му "клекни - стани", но  аз  постоянно го контролирам Laughing
Моята е от 1.5 год. уж малка, но почти година ме държа , имаше и изтръпване в двата крака, от нерви ту плешка  изтръпне,  ту врата ме болеше.  Ами усещам я при претоварване  физическо или при силен стрес, при влажно време.  Правя редовно упражнения , гледам да се пазя, за себе си разбрах, че е за цял живот.

# 149
  • София
  • Мнения: 816
Няма ме-Де не бой се де,ти напрраво го опя,, предимортем,,
Фей и ние с милото сме така-ма не им обръщаме внимание много,много.

Общи условия

Активация на акаунт