Само стъклени шишета до 1 месец. Вярно ли е???

  • 2 127
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 999
Ние сме на пластмасови. Peace  Иначе и двете имат предимства и недостатъци. Пластмасовите са леки и нечупливи, но с времето някои потъмняват и стават мътни. В стъклените шишета млякото остава по-дълго време топло и съм чувала, че са много подходящи за сокчета.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
..... В този ред на мисли, стъклените шишета или се изваряват на котлон, или с хапчетата и няма опасност от т.нар. Бисфенол......

А в стерилизатор за микровълнова не може ли да се стерилизират стъклените  newsm78
Не съм купувала, но знам, че не могат, може и да не съм права. Поне така казват продавките.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 39 768
И аз ползвах пластмасови. Не си спомням по мое време стерилизатори продаваха ли ...
Аз стерилизирах на котлона, в тенджерата.
Имах и стъклени, 1-2, но на Дияна й бяха тежки ... т.е. като се пробваше да си държи шишетата сама.

# 18
  • Мнения: 8 505
...през първия месец за бебето е хубаво да се ползват само стъклени шишета...

За пръв път чувам това.Използвала съм и използвам само пластмасови.

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 14:53 от reflex

# 19
  • Мнения: 7 821
Използвала съм само пластмасови.

# 20
  • все тук
  • Мнения: 1 716
За пръв път чувам такова нещо - стъклени шишета. То, ако беше вярно, известните фирми-производители щяха да правят такива специални.
Ползвала съм само от стандартните пластмасови, като ги стерилизирах с таблетки или разтвор на "Чико".

# 21
  • Мнения: 46 518
За пръв път чувам такова нещо - стъклени шишета. То, ако беше вярно, известните фирми-производители щяха да правят такива специални......

Нук имат, външно изглеждат по същия начин като пластмасовите.

# 22
  • Мнения: 122
важно е да стерлизираш до 6 месечна възраст (въпреки, че някои майки и това не спазват) ...
аз май съм от тези майки.. в началото варях пластмасовите шишенца постоянно, ама бахтисах да се горя и вече я карам през просото...не мисля че е фатално, защото и бебетата са хора - и те трябва сами да изграждат имунизацията си. Нали така?!

А вие с какви препарати миете шишетата (имам предвид когато не ги стерилизирате)? Мен това ме притеснява повече.

# 23
  • Мнения: 46 518
siana_iren, мия с препарат за чинии, според мен те са предназначени за това, в началото мислех за бебешки сапун, даже за кратко време ползвах, но той все пак си е за външно приложение, нещо не ми се връзваше и спрях.
За стерилизирането- ние спряхме от миналата седмица. За бутилките с мляко говоря, аз лъжици, купички и т.н. никога не съм стерилизирала. Но ме беше страх точно лятото да спирам, при положение, че млякото е най-добрата среда за развитие на бактериите. Стерилизацията не ми беше никакъв проблем, всъщност сега е същото, но вместо да ги сложа в стерилизатора ги слагам на плота  Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не знам как е, но аз съм ползвала само и единствено пластмасови шишета. От раждането, та до ден днешен. Сина е на 2г.

И при нас е така

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте мами. Една приятелка ми каза че през първия месец за бебето е хубаво да се ползват само стъклени шишета. Така и не ми каза защо Thinking Предполагам че има нещо общо с бактериите но не съм сигурна newsm78.
Ние така и направихме и вече сме почти на месец та си мислех вече да си купувам от пластмасовите. Кжете как процедирахте вие и така ли е наистина.

Не съм чувала такова нещо. От първия ден сме на пластмасови. От 4 месец спрях да ги стерилизирам и сами мияс гореща вода.

# 26
  • Мнения: 8 769
Изобщо не съм чувала за този Бисфенол, ама си купих пипетата на Браун. Стерилизирала съм само с разтвор за студена стерилизация.  Wink

# 27
  • Мнения: 811
Само не ми стана ясно дали е истина това за стерилизацията на пластмасови шишета в микровълнова фурна? Купила съм си стерилизатор на Чико за микровълновата и две пластмасови шишета пак на Чико. И направо ме стреснахте с отделянето на онова вещество при стерилизацията  #Crazy Дали наистина се отделя нещо такова, кажете си мнението моля ви, преди да е станало късно за моето бебче  Praynig

# 28
  • Мнения: 46 518
Само не ми стана ясно дали е истина това за стерилизацията на пластмасови шишета в микровълнова фурна? Купила съм си стерилизатор на Чико за микровълновата и две пластмасови шишета пак на Чико. И направо ме стреснахте с отделянето на онова вещество при стерилизацията  #Crazy Дали наистина се отделя нещо такова, кажете си мнението моля ви, преди да е станало късно за моето бебче  Praynig

Споко, бе човек! Не се връзвай на рекламни трикове Laughing те на Браун освен, че не отделят не знам си какво и коликите махат и някои болести лекуват  Laughing иначе кой ще си купи шише за толкова пари  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 228
и на мен ми бяха казали, че трябва да ползвам само стъклени шишета, но така се стекоха обстоятелствата че ползвам от първия ден пластмасови... твърденията за стъклени бяха, че се поддържали по-лесно - може би това е имала предвид...

Общи условия

Активация на акаунт