Вехтошари, да се преброим.

  • 14 112
  • 181
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Ох, момичета не знам как да Ви се оплача. Тази тема ми е болна.
Аз много мразя неща, които не се ползват и разни прахосъбирачки да се пазят като нещо адски ценно. Обичам от време на време да разчиствам - не ми е мъчно за вещи.
Обаче приятелят ми е много тежък слъчай на Плюшкин. В момента живеем в една стая, а той непрекъснато я пълни с някакви боклуци, които твърди, че са му безкрайно ценни. Вече няма място да се разминем. Ужас!
Онзи ден реших да поразчистя без негово знание - изхвърлих някакви хартии и един календар от  по-миналата година. Веднага забеляза и такъв скандал стана Cry Не знам как да го отуча от този ужасен навик.

# 46
  • Мнения: 44
Незнам дали е навик,но с времето се превръща във фобия и се задълбочава.Дядо ми беше стигнал до там да преравя боклука преди да го изхвърли.Няма да забравя как като голяма вече, заедно със сестра ми правихме основно почистване и после пушейки на балкона се смяхме на ромчето облечено с черен панталон и на майка ми булчинската рокля.
Поне два пъти в годината правя основно почистване,в смисъл-хвърлям и това по някакъв начин ме отпуска,едно ми е леко и на душата и като цяло в пространството у дома.Не обичам натурията и едва по-късно разбрах за принципите на фън шуй.
Просто опитай веднъж да изхвърлиш/дадеш неща,който не си ползвала примерно година.Виж как ще се почувстваш,седни след това и си помисли колко подредено и някакси леко ти е в къщи.

# 47
  • Мнения: 686
Ами,първо внимавам с покупките и се опитвам да си купувам само неща,които ще ми влязат в употреба.

Но с детските дрехи имам проблем.Пазя от най-бебешките дрехи до умалелите от този сезон.С първото дете си казвах"Ще пазя за второто",сега след като поотрасна и второто отново ми е свидно да се разделя с дрешките.
По-запазените подарявам на приятелки и искрено се радвам да видя още едно детенце облякло "любимите ми" дрешки.

Мои дрехи също пазя,но не много.Обувки изхвърлям щом се скъсат или овехтеят(или умалеят на децата).
Обичам да си събирам разни красиви кутийки и опаковки и после да ги рисувам или да им правя декупаж.От кутиите АМ на малкия имам направени много красиви моливници.

Имам Плюшкин синдром,но не в крайната му степен,нещо по-умерено,предполагам Rolling Eyes.

# 48
  • Мнения: 54
Аз да се присъединя към клуба:) Много ми е трудно да изхвърля каквото и да е  ooooh! Най-трудно е с листовете - вкъщи постоянно има купища и понеже често ме мързи да проверявам кое е важно и кое - не, остават така. Използвам си оправдание - нищо, че не трябват, то може да се принтира от другата страна  Blush С повечето неща ми е лесно - обичам да преформатирам нещата - дрехите стават на други дрехи или чанти, пердетата на покривки... само и само да не ги изхвърля:) Последния ужас е с бурканчетата от храната на костенурките. Е, как да ги изхвърля? Адски удобни, интересни бурканчета, не мога:) Другарчето ми седи и ми се смее - този път съм шах и мат, нищо не мога да измисля. Но все пак успях:) Изплетох им хубави обвивки и сега стават за малки саксиики:) И съм доволна. Други големи проблеми са ми по-големите кутии и кашони. С тях ми е най-силно "Ами ако потрябват"? А пък заемат най-много място. Абе... зле е положението при мен, ама щом все още не са ме изхвърлили заедно със всичките ми боклуци, значи всичко е ок:)

# 49
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Приятно ми е да се запознаем. Аз съм пристрастен вехтошар!  Hug

# 50
  • Мнения: 1 311
Ох, много ми е болна темата.
Налага ми се да изхвърлям от време на време разни неща, защото място просто няма. И не, не ми става по-леко на душата и не дишам спокойно след това. Напротив, тягостно ми е и ме стяга за гърлото и съжалявам после ...  Confused

# 51
  • Мнения: 2 172
  Добре де,момичета,вие какво разбирате под ненужни вещи?Какво точно изхвърляте примерно?Сувенири,дрехи,които не носите?Аз не мога да си представя да изхвърля някакви подаръци примерно,които ми събирали прах или пък дрехи,които не съм носила 6 месеца  Rolling Eyes Имам куп такива дрехи,но винаги в един момент посягам към някоя/било то и след 2-3 години/ и толкова се радвам на нея,че съм си я запазила.Променяла съм си и фигурата много пъти и винаги съм прибягвала до някакви дрехи,кото в един момент не са ми ставали и съм ги била прибрала.Трябва ли всеки път да си купувам нови и нови  Rolling Eyes

  А за стари вестници и проспеки примерно-не коментирам,естествено,че ги изхвърлям.И обезобразени дрехи също.Примерно вчера изхвърлих едно пуловерче и една памучна плетена жилетка,защото ги бях пуснала на 95 градуса в пералнята,тъй като бяха оповръщани яко с пюре и естествено ги извадих като зелеви листа,смачкани ,радърпани и изтъняли-е това го хвърлих,защото даже и за парцал не става  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 296
Много обичам да хвърлям.
Съпругът ми е в другата крайност - Плюшкин.
Затова изхвърлям тайно от него  Mr. Green

и аз съм така Peace

# 53
  • Мнения: 212
  Добре де,момичета,вие какво разбирате под ненужни вещи?Какво точно изхвърляте примерно?Сувенири,дрехи,които не носите?Аз не мога да си представя да изхвърля някакви подаръци примерно,които ми събирали прах или пък дрехи,които не съм носила 6 месеца  Rolling Eyes Имам куп такива дрехи,но винаги в един момент посягам към някоя/било то и след 2-3 години/ и толкова се радвам на нея,че съм си я запазила.Променяла съм си и фигурата много пъти и винаги съм прибягвала до някакви дрехи,кото в един момент не са ми ставали и съм ги била прибрала.Трябва ли всеки път да си купувам нови и нови  Rolling Eyes

  А за стари вестници и проспеки примерно-не коментирам,естествено,че ги изхвърлям.И обезобразени дрехи също.Примерно вчера изхвърлих едно пуловерче и една памучна плетена жилетка,защото ги бях пуснала на 95 градуса в пералнята,тъй като бяха оповръщани яко с пюре и естествено ги извадих като зелеви листа,смачкани ,радърпани и изтъняли-е това го хвърлих,защото даже и за парцал не става  Laughing
Ще си позволя и аз да ти отговоря.
Подаръци не изхвърлям. Тях си ги пазя,независимо какви са. Но дрехи,които не ми стават,които са леко закъсани или захабени за какво да ги държа-Да им се радвам ли?!
А сестра ми като по-малка беше тайфун вкъщи и много сувенири ми е изпотрошила. Е няма да си ги пазя на парченца,защото са ми подарък от някой или защото съм си ги донесла от някъде.
Единствения път,в който ме е заболяло за някаква вещ беше за един кожен ключодържател с отварачка от Будапеща,който бях подарила на най-добрия ми приятел и след едно скарване той взе,че ритуално го изхвърли. Е тогава ревах сума ти време Peace
Но аз не бих изхвърлипа подарък от някой,само защото сме се скарали. Пазя си подаръци от бивши гаджета и избщо не ме вълнува,че са от бивши....

# 54
  • София
  • Мнения: 2 856
По принцип се привързвам към вещите и ми е жал за тях, когато стават непотребни и трябва да си сменя с нови. Счупени неща хвърлям по принцип. От детските дрехи оставям за спомен най-любимите ми. Радвам се, че съм запазила всичко от първото, та ги износва второто - приятна ми е тази мисъл. Въобще обичам вещи, които имат история. Например свекърва ми веднъж домъкна някаква шапка и елечета от сестрата на мъжа ми като била бебе, ако искат моите да ги ползват за кукли. Е аз изпрах тези неща и ги ползвам за децата ми - приятна ми е мисълта, че носят неща от детството на тяхната леля. А пък да не говорим колко ми е мило да имам вещи от моите баби и прабаби - имам такива сервизи и порцеланови украси и много им се радвам. Имам някои дрехи още от студенството си - връща им се модата и ги обличам понякога. Но обувки, ако са скъсани и захабени, хвърлям.

Но като ме прихванат лудите, се случва да изхвърлям много неща.

# 55
  • Мнения: 1 788
От няколко години насам се опитвам да "консумирам" умерено всичко.
Купувам, когато наистина харесам нещо много и все по-често се замислям за разни начини за "съживяване" на старите неща.
Иска ми се да го правя от екологична гледна точка - възможно по-малко боклук.
Имам доста стари дрехи, които, ако не стават за обличане, използвам за направата на разни неща (от рода на пачуърк-а, апликации, торбички за едно или друго), а ако стават - използвам вкъщи... А и в последно време, изравям разни сайтове с идеи за такива неща.
Не обичам да хвърлям нещо, ако в него има още живот, но ако е повредено безвъзвратно - изхвърлям, разбира се.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 568
Много обичам да хвърлям. И хвърлям.
От време на време се карам с мъжа ми, който е Плюшкин.
Но се налагам и продължавам да хвърлям и негови неща. Разбира се с негово знание.

# 57
  • Мнения: 2 172
Скъсани и овехтели дрехи и аз изхвърлям.Обувки,които не стават за носене,разбира се,че хвърлям.Счупени неща-да хвърлям.Значи и аз хвърлям  Laughing Но такива работи,които могат да се ползват,но са престояли повече от 6 месеца без да ми влязат в употреба,въпреки това- не хвърлям. Може и да ми потрябват след 2 години примерно  Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 2 856
Скъсани и овехтели дрехи и аз изхвърлям.Обувки,които не стават за носене,разбира се,че хвърлям.Счупени неща-да хвърлям.Значи и аз хвърлям  Laughing Но такива работи,които могат да се ползват,но са престояли повече от 6 месеца без да ми влязат в употреба,въпреки това- не хвърлям. Може и да ми потрябват след 2 години примерно  Mr. Green

Точно същото!

# 59
  • Мнения: 2 172
Редактирам се,че някои хубави проспекти запазвам,защото мъжът ми си прави фунии за люпене на тиквени семки,докато гледаме филм примерно,но аз ползвам пластмасова чинйка за тази цел  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт