Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 594
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 233
Иначе и ние имаме 3 имена и сме решили да питаме бебчо, като се роди, кое си харесва  Grinning
Joy  Joy

Ние до днес нямахме име за бебето.  ooooh! Все не можехме да измислим. Или на мен не ми звучи някое име добре, или на мъжа ми. До друг не се допитваме.  Peace И предния път беше така. Дори полът преди не искахме да казваме на близките в Швейцария. Та, така до последно си мислеха, че очакваме момченце (заради острия ми стърчащ корем) и накрая като се роди момиченце, бяха доста изненадани.  Grinning

Маги, аз още не мога да си го "представя" какъв е този звук на вакуум, но при мен се чува понякога също нещо странно, като ме ритне младежът - като все едно правиш балончета, когато пляснеш с ръка под водата.  Rolling Eyes

Мойто бебче нещо много взе да ме рита тези дни, чак се притеснявам да не вземе да изкочи.  Mr. Green То това си ми е малък страх де, че хич не мис е ражда тук (в България съм в момента, имам още 3 седмици и се прибираме)... то не ми е и време, имам повече от 2 месеца до термин, но знае ли човек. Дори сънувах, че бебето иска да излезе, показват се ръчички и раменца, а аз ги бутам обратно и му викам да не бърза да излиза.  Crazy

И последно, да ви питам какво е нужно, за да се спука мехура?  newsm78 Т.е. възможно ли е ако дъщеря ми, примерно, ми скочи на корема, той да се спука? Или пък ако се наведа по-рязко надолу и си притисна силно корема? Или е нужно да има и намеса на хормони? С първото дете мехура ми се спука в болницата, след поставяне на таблетка за предизвикване... Сам се спука, но все пак имаше някаква намеса, та затова не знам кое може да причини пукането му в нормално състояние...

# 706
  • Мнения: 407
Maggy77
 започна да ми става много инетересно какъв ли може да е този"вакуум"? Rolling Eyes
Звездичка това са ми най-точните обяснения какво представлява! Когато го чух за първи път преди седмица и казах на мъжа ми той ме бъзика, но само след няколко минути се чу отново и той онемя.
Бюти  Peace може и да е същия звук. Казах "вакуум" защото като че ли му е тесничко и го усещам, че в първия момент преди да се размърда малко като да се напъва...чува се звука и после почва едно диво ритане...също вземи металните копчета на дънки и ги тропни или цопването под вода...
Попритесних се да ви кажа дали всичко е наред с онова, което чувам. Никога не съм усещала или чувала подобно нещо преди.

Преди няколко дни си коментирахме, че най-верятоно бебо много ще ми се сърди за имената си като порасне, защото ще му ги грешат постоянно.

# 707
  • Мнения: 628
Бюти, това значи, че вече имате решение вие, нали Wink

За мехура нямам идея, мама казва, че вечерта преди да се роди брат ми, татко ме водил до болницата, тичала съм по коридора и съм се хвърлила да я прегръщам... И после тя тръгнала да ражда Wink дрън дрън Wink Той си бил и е работяга - затова на 1 май се е появил според мен!

# 708
  • Мнения: 2 185
Хайдеее ето я и новината  newsm44 newsm44 newsm44
Цитат
ВЛИЗАМ И С ДОБРИ НОВИНИ. ДНЕС В 18,59Ч СЕ РОДИ ДАРА НА МАМА ТИНК С МЕРКИ 3000ГР И 49 СМ.
ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА Я РАДВА. ДВЕТЕ СА ДОБРИ И УТРЕ ЩЕ СА СИ ВКЪЩИ

Да е жива и здрава малката Дара, ще чакаме разказ и снимки с нетърпение  Party !

# 709
  • Мнения: 63
Честито ви малко съкровище Тink! С късмет да е родена и много радост да ви носи!

Страхотно име сте избрали! Няма да крия, че това щеше да е и моя избор ако чакахме момиченце!

# 710
  • Мнения: 107
Страхотни новини, честита среща на малката Дара със света!!! Да е жива и здрава! На Тинк скорошно възстановяване! newsm51

Клер, как си?  Hug

Ето какво щях да пиша за леглата. Моите критерии бяха да е от истинско дърво и стабилно и да не е боядисвано с вредни бои, да има различни нива за различните възрасти и евентуално да става на легло за по-голямо дете. Това, което взехме, отговори на всички изисквания. В началото обаче бебето може би ще спи в това легло само през деня, тъй като в бебешката стая трябва да настаним родителите ми. А така или иначе бебето искам да е при нас като кърмя през нощта. На спалнята не виждам как ще се съберем с бебето, затова ще сложа една сгъваема кошара, подариха ни я на бейби шаура и така ще я караме засега.

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 23:45 от ultra_hunichka

# 711
  • Мнения: 2 369
Честито бебенце и от мен на Тинк!!да живо и много здраво! Heart Eyes
колко часа раждане се събират? мен тази тема живо ме интересува..незнам защо,но ме е страх доста от продължителността newsm78

# 712
  • Мнения: 3 215
Маринела, честито! Каква хубава новина! Да сте живи и здрави всички!   bouquet
Мента, и ние сме с три имена, но може и трите да си ги получи девойката...по стара английска традиция. Иначе спазих изискванията, които имах...ти знаеш.  Grinning Иначе на нас не ни се натрапва никой с нищо. Така или иначе сме решили името да го пазим в тайна до раждането...да иам все пак елемент на изненада.
Маги, моето бебе също "издава" такива пльокащи звуци..не много често, но поне 1-2 пъти на ден...наистина е както го описваш, нещо като плясване във вода. Предполагам, че просто си мърда и понеже няма много място, се чува...знам ли. Предполагам, че е нещо нормално. Между другото на теб защо ти говорят за раждане? Не е ли малко раничко или има причина? Чудя се, защото аз съм само с няколко дни по-назад от теб  Thinking
Съншайн, мисля, че си обобщила и моите изисквания за легълце - най-важно ми е да е на две нива, да може да се маха едната преграда...Ще имаме и травъл кот и даже бебето първо в него ще спи. Предполагам, че като допълнително матраче и ограничител ще ползваме снъгъл нест-а на Мента. Това е нашата кошара
Хуничка, ти като специалист по био-органик козметиката, имаш ли идея до каква степен продуктите на Bentley Organic отговарят на тези критерии  newsm78 Просто се ровя за други марки освен Веледа, за да реша от коя да са продуктите за бебето (колкото и малко козметика да искам да ползвам)
От стволовите клетки и ние май се отказахме. Просто не можахме да намерим достатъчно убедителни доказатлества, че би имало смисъл да го правим. И двете ми снахи се занимават с научни изследвания в областта на медицината и нито една от тях не се е възползвала от тази опция. При всички положения има потенциал за използването им. Но въпросът е в колко близко или далечно бъдеще ...

Докато се наканя да публкувам и се появи и чудната новина за бебчето на Тинк! Честито и от мен! Бързо възстановяване на мама и ще чакаме разкази и снимки!   bouquet

# 713
  • Мнения: 107
Old Sport, ти ме разби с това специалист  Joy Joy Joy
Какъв ти специалист, ми просто ровя се и така.... Тази марка не съм я чувала, за съжаление не мога да ти бъда полезна. Защо не видиш в темата за алтернативна козметика какво ползват европейските мами? Аз чета между редовете ако става въпрос за нещо, което го няма на американския пазар.

# 714
  • Мнения: 233
Боби, за кое да имаме решение? Ако бебето вземе да се ражда тук ли?  Grinning

Еха, щъркелчето бързо е донесло новината!!!!
Честито бебче на Тинк! Да е живо, здраво и много послушно!  Hug

# 715
  • Мнения: 628
Бюти - за името , но сигурно нещо съм недоразбрала Wink

Честита радост Дара на мама Тинк! Ама хубаво име са и дали, нали! Да е жива и здрава за радост на мама и татко!

Journey, как си миличка? Справяш се, сигурна съм! Оздравя ли поне ти?

# 716
  • Мнения: 3 215
ultra_hunichka, ми специализирала си се - като гледам как компетентно се изказваш  Laughing Именно четене му е майката. Аз не съм имала време точно по този въпрос да се информирам, затова питам челите  Peace Ще погледна и еко бебешката тема, да. Мерси!  Peace

# 717
  • Мнения: 3 988
О, две бебета си имаме вече. Добре дошли на Ира Марина и Дара. Да са здрави и усмихнати. Честито на Маринела и Тинк! :букет:

Олд спорт, много от продуктите на тази марка, за която питаш имат алкохол или други не съвсем читави съставки. За жалост ги няма в базата данни и трябва да проверяваш съставка по съставка, ако искаш да разбереш.
http://www.cosmeticsdatabase.com/

Хуничке, нещо не ми се отваря линка, който си пуснала във връзка със спането. :чуденка:

Емотиконите ми изчезнаха.

# 718
  • Мнения: 3 215
Кюбит , мерси за отговора и за линка! Утре ще се занимая по-сериозно  Thinking

# 719
  • Мнения: 107
Кюбит, оправих линка.

Общи условия

Активация на акаунт