Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 581
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 628
Аз като мара подробната - да попитам за новата тема 23? Дали Мента има сили и време да я поприготви или някой нов ще поеме инициативата Wink

# 721
  • Мнения: 7 914
Добре дошла на Дара  bouquet Да е здрава, и спокойна. Само радост да носи на мама и тати.
 Тинк, чакаме те с разказ как е протекло висчко Hug

# 722
  • Мнения: 1 436
Ехаа, честита мома Дара на Тинк  newsm51

Бях чела някъде, че за много хора любимото женско име е името на майка им, защото го чуват още от утробата. За мен това определено е вярно и малката 95% ще носи името на майка ми Heart Eyes. Името е класическо, с хубаво значение, има имен ден и е срещано и от двете страни на океана. Единственото, което евентуално ме притеснява, е че от 2000 насам страшно се е покачило в тукашните класации за популярност  Rolling Eyes. Но пък от малка съм решила ако имам момиченце да се казва така и класациите трудно ще ме откажат  Crossing Arms (освен ако не скочи до топ 5 тази година  Laughing). И ние щяхме да го пазим в тайна до раждането, но се оказа, че горния план съм го разгласила на всички още от преди да забременея  Crazy и за семейство и приятели няма да е никаква изненада.

За леглата ви чета и записвам  Simple Smile. Виж, пердетата да ми на по преден план  Wink, че почти свършихме ремонта и с кеф ще се отърва от всички щори  Naughty

# 723
  • Мнения: 63
Здравейте отново, момичета!

 Първо да кажа, че не съм имала време още да изчета всичко, но ще ви догоня, обещавам.

Аз съм почти здрава, но на фона на всичко, кой ти мисли за моята кашлица.
Започваме да му хващаме цаката полека-лека. И ние като в народната приказка в началото викахме неволята, ама тя като не дойде да помага, сами се оправяме. Проблема е, че моето време за почивка просто изчезна, и с всичко сама трябва да се справям. Сега съм и шофьор, и мед. сестра, и мама, и готвачка и чистачка и ... да не изброявам supermama.Докторите казват, че ще му отнеме поне месец-месец и половина да проходи, а после физиотерапия и каквото още трябва - поне 2 месеца.Не е лесно, но няма да му се даваме..... В този ход на мисли, Боби, мила, сигурно и на теб никак не ти е лесно с това лежане, но сега и аз бих си полежала -  човек каквото няма това му се иска, нали знаеш. Положителното е, че покрай това сега прекарваме много повече време заедно
 При мен от около седмица започнаха т.нар. Бракстон Хикс контракции - предимно вечер. Не са болезнени, но са неприятни. Отдавам го на това, че забравям за водата и може би към края на деня вече съм се обезводнила достатъчно и затова става така. И все пак, интересно ми е вие от кога започнахте да ги усещате? Дали през втората бременност се усещат по-рано, или няма такава зависимост?
Забравих :
 Честито Маринела за вашата принцеса! Да расте здраво, усмихнато и щастливо дете! Да е с надарена с много таланти!

ultra_hunichka и аз нещо не мога да отворя снимките от бейби шауъра  newsm78 Трябва ли да се регистрирам първо за това? Иска ми регистрация та реших първо да попитам. Приятен разтоварващ, женски уикенд на теб!

Много прегръдки за всички ви, и благодаря за подкрепата! Hug
 Връщам се назад да ви чета!

# 724
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Journey, и на мен Бракстон-Хикс ми бяха само вечер в началото, има някакво обснение, но не го помня дословно - падат нивата на един от невротрансмитерите ли, хормон ли, кръвно ли, какво беше... и за това  Peace Пий по чаша вода на всеки кръгъл час, това е добро подсещане и осигурява и поддържа добро количество течност  Wink

Боби, аз съм в готовност - попълних списъка, махнах някои стари връзки и чакам да изпишем тази тема  Peace Ако има желаещи, да свиркат.

Бюти, какво раждане, какви 5 лева, никакви такива  Mr. Green За водите малко ме съмнява да ги спукате с Мишел, но си мисля, че не е наложително да ти скача по корема  Wink
И на мен ми е много трудно с тази активност в корема ми  Sad Тази нощ съм спала 4 часа  Sad все едно си прорязва път през корема този малък човек... А и не разбирам - от къде толкова сила в 1700 гр  Confused
Сега съм и настинала и ми е още по-криво...  Rolling Eyes

Честита Дара на Тинк!    bouquet
Тинк, бързо ли стана? Така ми изглежда... Да ти е жива и здрава Дара и много да те радва, а на теб - бързо възстановяване  Hug

Ние леглото на бебето не успяхме да го купим, но нали първите месеци ще сме с кош за новородено под наем, и не сме се разбързали. Шкафчето ни е от Икеа: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S19842534
Леглото трябваше да е от същата серия -Leksvik  - но си го чакаме: http://www.ikea.com/us/en/catalog/categories/departments/childrens_ikea/10392/
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/80108662
Ние имаме и резервен вариант за бебешко легло от съфорумка (Талинда, не знам дали е още актуална офертата, че много се забавихме с отговора), и съвсем спокойно го раздаваме...
Та, знам, че не всеки е почитател на Икеа, но за нас това беше добър вариант и не сме се колебали много  Peace

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 09:47 от Mentha

# 725
  • Мнения: 407
Тинк, честита ти дъщеричка!  Two Hearts Да ви е жива и здрава и да ви носи много щастие и радост! Пиши как е минало всичко.

Old Sport за това исках да ви питам, дали на някоя се е случвало...стреснах се, но виждам явно е нещо напълно нормално  Peace ... акушерката не ми разясни какви са причините...малко са като на конвейр там и понякога усещам едно "Бързо бързо бързо бързо" идващо като сигнал от жестовете им. Пришпорват те и половината от въпросите си ги забравям  Sad Другия път ще и цъфна със списък!  Crossing Arms Но предполагам е поради факта, че имах няколко пъти силни болезнени контракции, които бяха на 10 минути, но спряха точно преди да е минал час, бебо също е ниско в таза (или поне беше преди да й чуе съветите за раждане) и може би най-вече опита й при дадени симптоми...не знам наистина!

Journey   Hug никак не ти е лесно, мила! Надявам се нещата да се подобрят скоро!

Хубав уикенд на всички!   bouquet

# 726
  • Мнения: 3 215
Маги, щом са спряли контракциите, значи ще си го поносиш още малко. Така е и по-добре. Рано ни е още  Praynig
Мента, и нашето бебешко легло, гардероб и скрин в основното жилище ще са от Икеа  Peace
Journey, супер-мама си ти, спор няма. Дано все пак не продължи прекалено дълго! И добре, че си още горе-долу в средата, та предполагам, че коремчето не ти тежи прекалено  Peace
Мента, и на мен така ми изглежда, че при Тинк бързо е станало, но като се замисля водите и изтекоха през нощта, е Дара се е родила надвечер...та май не е много бързо  Thinking Може би за първо раждане е бързо, но на мен ми се иска и по-бързичко да е, ако може  Praynig

# 727
  • Мнения: 4 390
Момичета, за отварянето на новата тема, това е решението на Tatti:
до Old Sport:
Цитат
Мястото на такава тема е в "Общ отчетен подфорум", а не в "Родители в чужбина"
На самата тема за бременни "чужбинки", мястото също е там.
до мен:
Цитат
абсолютно не виждам разликите от общото в бременността в Магреб и Италия от една страна, и заедно и по отделно спрямо бременността в България от друга. В отглеждането на децата - също.

# 728
  • Мнения: 628
Няма да коментирам..........като не виждат, не виждат.Защо "родители в чужбина" съществува изобщо, след като няма разлики с България? Моля, не ми отговаряйте, въпроса е риторичен.
Прилагам цитат от августинките по повод нашите "3 видеозона" например:
"Моите уважения, но 3 видеозона за една дори нормално протичаща бременност, са крайно недостатъчни. Медицината напредва, а ние ще седим и ще разчитаме на някакви 3 прегледа, вместо да си отидем на ФМ и да сме спокойни, че детето се  развива добре. "
Дори разликата в наименованията/превода на прегледите и системата на здравеопазване е достатъчен повод за неразбирането на "чужбинската" бременност Wink Защото във Франция точно 3 видеозона(тук наричани ехографии) са достатъчни. Но няма повечето да коментирам, достатъчно негативизъм събрах ядосвайки се, не ми е хич нужен.

Челси, мина 5-ти, не беше ли на "акушерката" време да ходиш Wink Как мина?

Момичета, имате от Ели (Салоу, Испания) - не пише, защото имат авария с нета, добре е и много и липсва контакт с нас.

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 17:36 от bobi40

# 729
  • Мнения: 143
Момичета, за отварянето на новата тема, това е решението на Tatti:
до Old Sport:
Цитат
Мястото на такава тема е в "Общ отчетен подфорум", а не в "Родители в чужбина"
На самата тема за бременни "чужбинки", мястото също е там.
до мен:
Цитат
абсолютно не виждам разликите от общото в бременността в Магреб и Италия от една страна, и заедно и по отделно спрямо бременността в България от друга. В отглеждането на децата - също.


Ах, ах, ах. Знаех си, че дотук ще дойде работата. Е как тъй 22 теми нямаше проблем, а сега изведнъж Тати взел та решил. Това ми прозвуча като партията реши.

Незнам защо основни принципи от бизнеса не се прилагат. Като предлагаш продукт, независимо дали продукта е онлайн или е реален материален продукт, логичното е производителя да се съобразява с желанията на консуматорите. Макар и за малка група на консуматори - пак се предлагат специализирани продукти. Да го преведа на езика на форума. Форума е да обслужва интересите на всички негови потребители. Може да кажете - е да ама това е безплатно тъй че радвайте се че ви го даваме. Е да,ама не. Има доста платени реклами във форума, както и други начини за печелене на пари, така че този форум е реално продукт, който носи печалба. В случая за темите, тука почти всички майки пишещи в темата, помолиха излишно да не се мести - поне не тази тема за бременни. Но мнението на майките няма значение. Както писа едно майче, има отчетни теми и в други подфоруми. Просто няма реална и разумна причина да се мести тази тема - особено както е била тука толкова дълго време.

А и разлики има огромни между бременността в бг и в чужбина. Просто прочетете малко в нашата тема и ще ви стане ясно колко разлики има само.

Ясно е че за този пост я има някой да ме чуе, я не. Просто не би трябвало така да се налагат нещата и това е.

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 18:05 от sunshine_83

# 730
  • Мнения: 4 390
Ах, ах, ах. Знаех си, че дотук ще дойде работата. Е как тъй 22 теми нямаше проблем, а сега изведнъж Тати взел та решил. Това ми прозвуча като партията реши.
Като собственик на форума има това право, не мислите ли?

# 731
  • Мнения: 143
Ах, ах, ах. Знаех си, че дотук ще дойде работата. Е как тъй 22 теми нямаше проблем, а сега изведнъж Тати взел та решил. Това ми прозвуча като партията реши.
Като собственик на форума има това право, не мислите ли?

По долу в моя пост обяснявам защо мисля така.

Не искам да влизам в излишни спорове. Ясно е че ще стане каквото решите.

Аз минавам на режим четене на темата. Ако се запази духа на темата и на новото място, вероятно пак ще се включа да пиша, но ще изчакам да видя накъде отиват нещата преди това. Много  Hug на всички ви. Ако много се затъжите да ме чуете - пишете на лични Simple Smile

# 732
  • Мнения: 628
Съншайн, я не си образувай нерви заради това, че някой е спал накриво. Като ни сложат на друго място и не ни намери нито една нова членка на форума, забременяла в чужбина - то си е за тяхна сметка. Жалко за ината Wink Не се ядосвай моля те! Който плаща поръчва музиката - тя ти казва жената - човека е собственик, каквото реши, това ще прави Wink А това, че уикендите едва се отваря страницата не е важно.
Пробвам от дълго време да "пост-на" това, но ме блокираха Wink

# 733
  • Мнения: 628
Момичета, за отварянето на новата тема, това е решението на Tatti:
до Old Sport:
Цитат
Мястото на такава тема е в "Общ отчетен подфорум", а не в "Родители в чужбина"
На самата тема за бременни "чужбинки", мястото също е там.
до мен:
Цитат
абсолютно не виждам разликите от общото в бременността в Магреб и Италия от една страна, и заедно и по отделно спрямо бременността в България от друга. В отглеждането на децата - също.


Ако бяха чели собствениците заглавието щях да видят разликите, ооо ... Прекалих!

Родители в чужбина
Форум за обсъждане на специфичните проблеми при раждането, отглеждането и възпитанието на децата в чужбина - необходими документи, изследвания, имунизации, захранване, езиково възпитание и т.н.
Модератори: Tatti, Дивиана
Подфоруми: По държави
 Joy

# 734
  • Мнения: 39
Bobi мерси че се сети за мен! Да наистина бях на лекар слушахме тоновете гледахме изследванията които бяхме пуснали предният път и всичко е прекрасно! Сърчицето на бебо тъпка много бързо и е много сладко! Аз вече си имам и здрави ритници от 1 седмица насам и им се отдавам напълно! Не пиша, но само ви чета, че то много неприятно взе да става тук и е малко като с ответната на августинските! Явно не им харесва на хората колко хубаво е тук и трябва да развалят рахата! А искам да питам Дивиана или Тати да са прекарвали бременност в чужбина или да имат деца в чужбина? Не?? Ами ние имаме и не се връзват нещата с България, че тя собствената ми майка ме побърка ама тук не е така ама тук не е иначе е да ама тук Е и вземете свиквайте, че наща страна скоро няма да се оправи и лайнотията ще е пълна за още доста дълго време! Някъв си идиот станал  гъза нагоре и решил я днес да видим на кого да си го изкараме! Еми правете каквото искате то е истина, че които плаща поръчва музиката ама трябва и образование, че да не стане в пияно бар да се слуша чалга нали така ! Сори за начина ми на изказване, но все пак трябва да паднем на нечие ниво, че да ни разберат! Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт