Машина за хляб-26 част

  • 53 196
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 427
Еххх,ама сте сръчни момичета HugКак успяхте да изпишете толкова от вчера до днес? Laughing
Пускам снимките на днешните солени кифлички на макс-мама-http://www.album.bg/danip/images/21345418/ и козуначените на Джемма.И имам въпрос относно вторите-напукаха се при печенето всички до една ThinkingИначе са страшно вкусни,направих ги по-малки ,за да са ми еднакви по големина със солените-това да е причината?Или някъде в печенето обърках?Фурната беше включена на 180 градуса с вентилатор.Ето ги http://www.album.bg/danip/images/21345423/
И хляба на Полин_а-http://www.album.bg/danip/images/21345415/Невероятен е-за първи път не ми стигна хляба Laughing,а хем го направих по "огромната" рецепта.Пекох във фурната обаче ,защото тестото застрашително се надигна над контейнерчето.
Сега се връщам да ви чета Hug

# 61
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
За тази рецепта съм слагала разтопено краве масло,разтопен маргарин,олио.Леко сладни...като вкус на франзела,земелки...
Солта е 1 ч.л...защо 2?


благодаря ти за отговора, мисля да сложа олио, но солта си пишеше, че е толкова - не знам, а мога ли да намаля с половин лъжичка захарта например

# 62
  • София
  • Мнения: 360
Разбира се, че можеш!

# 63
  • Мнения: 55
Myriam,аз намалявам захарта до половин с.л.

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
Здравейте! Една седмица не съм влизала в темата и изтървах почти цялата предна тема.

Някой може ли да ми даде рецепта за пица без мая? Мисля да пробвам с такова тесто но нямам подходяща рецепта, а май не ми се импровизира.

# 65
  • Мнения: 427
Полин_а,е браво на теб.Голям експериментатор си.Хляба с пилешки бульон изглежда прекрасно  bouquet
m@msy,страшни козунаци!
megans,много хубав хляба с айран,а и рулцето не отстъпва!  bouquet
Myriam ,вкусничко изглежда хлябчето!
Tiffany,браво за козунака!
Тодоран,много готин тоя панетон-може ли рецептата? Blush
Гелева,страхотен хляб!  bouquet
И сега идва ред на пърленката у дома Simple Smile

# 66
  • Мнения: 55
Aliyona,от няколко часа търся и не мога да намеря рецептата на тестото на кренвиршките,които показа на 3.февруари.Пишеш,че са по рецептата на МАРАБУ.Връщах се много страници -не намерих.
        Моля,ако някой друг знае,да ми помогне.                                                                                                                   

# 67
  • Мнения: 767
А сега да се оплача - харесах си рецепта на max mama за бърз хляб и се втурнах. Пльоснах продуктите, включих програмата и... хлъцнах - моята БЪРЗА програма е 2.20 часа Sick Брашното ми дойде малко, добавях, но тъкмо го наръсих и взе че спря да меси. Ами сега. newsm78 Реших да го доомеся на програмата месене и втасване. Почаках го да втаса, оформих го, и не можах да изчакам и 10 минути-взе да се обезформя. Ясно ми беше ,че превтаса, но се надявах да го спася. Изпекох го ,но мирише на мая. smile3511 И няма как да не мирише, защото в рецептата е повечко - нали трябваше да се прави на бърза програма. Ето го.

# 68
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
petu6ka63, на мен много ми харесва как изглежда, със сигурност е и така вкъсен

# 69
  • Варна
  • Мнения: 46
Здравейте от два дни и аз вече имам машинка,но нещо не се справям.Първият ми хляб отиде на боклука,от вторият ядохме но пак не беше много хубав.Моля да ми препоръчате мая и ако може някаква рецепта като за начинаещи.

# 70
  • Мнения: 4 916
Здравейте от два дни и аз вече имам машинка,но нещо не се справям.Първият ми хляб отиде на боклука,от вторият ядохме но пак не беше много хубав.Моля да ми препоръчате мая и ако може някаква рецепта като за начинаещи.


Пробвай с хляба с айрян Peace
Аз преди малко го извадих от контейнера, всеки път става чудесен  Peace


ПП - поправих си "хляба в айрян", направо не можах да повярвам, че съм го написала...

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 20:01 от argun

# 71
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Прекрасни произведения видях.Влизам само да ви поздравя за това.  bouquet
Имам ужасно главоболие и нямам сили да пиша.

# 72
  • Мнения: 125
МалинкаКалинка извинявай , че не отговорих веднага, но имах малко проблеми и не можех да седна на комп.
lidan , рецептата е има в блога на Марабу, но не помня в коя тема дадоха линк към рецептата. Аз само я преписах и надписах , че са на Марабу.
Ето и самата рецепта :
 Кремвершки на Марабу
200 мл прясно мляко
2 с л захар
1 с л суха мая
или 18 г прясна мая
1 ч л сол
20 г краве масло
или 20 мл олио
300-320 г брашно

За плънка: кашкавал, кремверши

. Маята се разтваря в 100 мл топло мляко заедно с 1 с л захар и 1 с л брашно.
. Разбърква се добре и се оставя на топло за 10 минути.
. Брашното се пресява заедно със солта, добавя се захарта, млякото и шупналата мая.
. Омесва се тесто, като накрая се прибавя и маслото (олио).
. Меси още 10-15 минути до еластично, гладко и нелепнещо тесто.
. Тестото се оформя на топка и се поставя в намаслена купа.
. Покрива се и се оставя на топло да втаса за 40 минути.
После се оформят кремвершки, покриват се и се оставят да втасат за 15 минути.

Тя оформя ги малко по различно , но много са хубави  Peace

Редактирам: 
Намерих блога на Марабу : http://nonka2001-marsiliq.blogspot.com/2009/10/marabu.html
или тук  http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/various_sorts/chil … n/recipe_1111.php

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 20:10 от Alyona

# 73
  • Мнения: 734
Леле, кога успяхте...

# 74
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз да си споделя болката - пекарната вече един час прави основния ми хляб - с 300 мл мляко и 500 гр брашно, която бях показала, че ще приготвя малко по-рано днес, но в момента втасва - и вътре е една кексова смес, изобщо няма оформена топка тесто, има ли шанс нещо да се получи и мога ли с нещо да го дооправя - цялата прогрма е 3 часа точно

Общи условия

Активация на акаунт