Машина за хляб-26 част

  • 53 176
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 151
kapri_z съгласна съм,  и все пак мерси за предложението, но както вече съм споменала в предишни постове печа в комбинирана микровълнова фурна – ограничена съм  с избора на алмин. или тефлонови съдове,  с фолиото  също. Използвам стъклени или силиконови тави, а и в магазините няма голям избор на размери  – за това  замесвам 1/2 или 1/4 от съставките на дадена рецепта.  Simple Smile

# 736
  • Мнения: 652
Здравейте и от мен.
Искам да кажа, че благодарение на рецептите от тази и другата теми, хапваме вкусен хляб.
На Лидан да благодаря за идеята за петмеза - придава невероятен вкус на хляба - плътен, лееко опушен, - хем сладни, хем аромат на бабина кухня дава. Имах половин бурканче, което стоеше в хладилника, сега ще бъде употребено адекватно.

Искам да покажа и един селски ръжен хляб   или озаглавен по рецепта "селска ръжена пита", която бях правила преди време, но е невероятно сполучлива.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 18:58 от shedi

# 737
  • Мнения: 577
shedi ,ама това е хляб .....или само рецептата си ползвала от питата?

# 738
  • София
  • Мнения: 1 179
Dina.K  чудесен си е,ако някой у вас му се мръщи аз хич няма да му се разсърдя.Аз и до такъв не го докарах споко,моя стана не на паве ами и кон мога да утрепам ако го уцеля  newsm78 Сега пак чета и гледам,разгеле доде му хвана цаката на тоя козунак.

# 739
  • Мнения: 372
lidan , невероятна питка!   smile3501


Dina.K ,би ли споделила коя рецепта си използвала?    bouquet

# 740
  • София
  • Мнения: 7 945

МОЛЯ НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ЧАСТ !

# 741
  • Мнения: 577
обърках се----сорииииииии

# 742
  • Мнения: 652
Жу,
оставих го да се изпече в машинката и си има формата на хляб.
Резептата, по която го правих е за пита по селски. Една добра душа ми я беше споделила.
 За това и аз по инерция така я озаглавих и написах.

# 743
  • Мнения: 7 779
Здравейте от два дни и аз вече имам машинка,но нещо не се справям.Първият ми хляб отиде на боклука,от вторият ядохме но пак не беше много хубав.Моля да ми препоръчате мая и ако може някаква рецепта като за начинаещи.
поне кажи каква е машинката - за насока  Laughing
хвани някоя рецепта с по-малко продукти и гледай тестото като се меси. трябва да бъде хубава топка както е показана на първата страница. да е мека на пипане и да не полепва по пръстите.
ако това го направиш няма начин да не опиташ нормален хляб.
после започваш с експериментите - намаляваш захар или увеличаваш солта примерно.
и така докато намериш подходящият за теб вкус.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 179
Само да ти поясня след 50 страница темите се прехвърлят в нова тема,малко по нагоре си пише  :peace.Върни се в 28 тема не пиши тук.

Общи условия

Активация на акаунт