Машина за хляб-26 част

  • 53 199
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 214
Здравейте момичета!Подариха ми машина за хляб,и много ми се иска да  я пробвам,но в кутията няма упътване.Потърсих в интернет,но на български няма.Машината е CLATRONIC BBA2865.
Някой има ли я,и има ли упътване на български.Помогнете ми ,много ще съм благодарна.
От тук може да си го свалиш
http://bg.diplodocs.com/jim/CLATRONIC/BBA%202865-_F

# 721
  • Мнения: 2 214
Хляба ми е почти готов , остават още около 15 мин , но току-що ми звъннаха , че довечера ще имаме гости . Колко време оставате хлебопекарната да почива преди да я заредите отново? Трябва да изпека и бял хляб до 7 часа  Close
Изключи от контакта, отвори капака и след 10 мин би трябвало всичко да е ок.

# 722
  • Мнения: 13
kayRenn, моля те посочи ми рецептата за пълнозърнестия хляб, имам много неуспешни опити и не мога по никакъв начин да го правя а за съжаление такъв ми трябва, благодаря ти предварително

# 723
  • София
  • Мнения: 6 232
kapri_z,моята Мулинекс 5003 си пише,че почива един час между едното до другото печене

# 724
  • Мнения: 148
г-жа Стихийно Бедствие,има ли някъде рецептата за прекрасната МАЗНА БАНИЦА?
Кафенце ,страхотно хлебче.

# 725
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте момичета!Подариха ми машина за хляб,и много ми се иска да  я пробвам,но в кутията няма упътване.Потърсих в интернет,но на български няма.Машината е CLATRONIC BBA2865.
Някой има ли я,и има ли упътване на български.Помогнете ми ,много ще съм благодарна.
От тук може да си го свалиш
http://bg.diplodocs.com/jim/CLATRONIC/BBA%202865-_F

Моята машина е точно същата ако обичаш влез на лични за да ти дам скайпа си за да ти пратя упътването но за съжаление е на руски.Върши идеална работа

# 726
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря момичета,за похвалите! Blush
Сега пека козунак,пак с жива мая,и пак за първи път LaughingМесих го в машината,но ще пека във фурната.Ако стане ще го покажа Grinning

# 727
  • Мнения: 52
Милички, направих питка на колко градуса да я опека и на какви реотани горен долен?
Мерси предварително

# 728
  • Мнения: 767
Според фурната, но аз я пекох първо на долен реотан-10-тина минути на 190гр, после включих и горния, но се наложи да сложа фолио и да допичам. И решетката беше на първо ниво от долу на горе.

# 729
  • Мнения: 293
cveti an , не съм kayRenn , но днес правих по тази рецепта и стана добре  newsm10

Пълнозърнест хляб

400 мл айрян
1 с.л. олио
2 ч.л. сол
1,5 с.л. захар
360 гр.бяло брашно
300 гр. пълнозърнесто брашно
2 ч.л. суха мая
40 гр. ядки - тиквено семе , слънчогледово семе , овесени ядки

VesitoAJ , втасва на стайна температура , загряваш фурната на 50 градуса и слагаш питката вътре.Печеш така 5-6 мин и усилваш градусите на 150-160.Когато се зачерви хубаво отгоре покриваш с алуминивео фолио.Проверяваш дали е готова с дървено шишче или клечка за зъби.За голяма питка (около 2 кг.) ми отива час и малко.Успех!



# 730
  • Мнения: 151
  кафе първо моя, после твоя  Laughing
  
   дядо хаджия и в съд с 10см.стени пак  мутира, замесих 1/2 от продуктите по,  явно съм по добра по втасването – умея да помпя тестото, а не в избора на тави.

    

  И да ви почерпя  с едно парче – от каймака разбира се.

  

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 18:18 от Dina.K

# 731
  • Мнения: 161
В моята машина също пише че между едното и другото пече трябва да има 1 час почивка, но времето ме притискаше и аз направих това което Стихиино бедствие казва .Отворих капака за 15минути и после си пуснах кекса всичко беше ОК

# 732
  • Мнения: 55
       Здравейте всички,
  Петушка,големи красоти.
   Г-жа Стихийно Бедствие,не ти писах рецептата за захаросване на цитрусови корички,защото видях,че баба Станислава я е пуснала.По същия начин си правя и моркови на кубчета за кекс и козунак.
   Кафе със сметана,и аз правя само с жива мая-сложила си 9 гр/на колко брашно/.Аз слагам по 7 гр/1/6 кубче/ на 500 гр.брашно.Снощното ми бяло-типово със 7 гр мая опря в капака-СЕГА ЩЕ ГО ПОКАЖА,
     
       И ВЧЕРАШНАТА МИ ПИТКА ПО ЕДНА СТАРА РЕЦЕПТА-СПОМЕН ОТ МОЯТА МАЙКА,КОЯТО ПРАВЕШЕ НАЙ-ВКУСНАТА ПИТКА НА СВЕТА

# 733
  • Мнения: 293
Dina.K , обикновенно когато пека в тава и преценя , че има опасност да "прелее" тестото при печенето , вземам алуминиево фолио , сгъвам го няколко пъти , така , че да се получи дълга лента и с нея обикалям ръба на тавата за да я "вдигна " на височина. Лентата закрепям с кламери на няколко места за да е стабилна.Така можеш да си сигурна , че ще се пече в правилната посока  Wink

# 734
  • Мнения: 767
lidan, smile3501- голяма си майсторица!
Dina.K , изкусителна гледка е този козунак, макар и прелял!
А как съм гладна...

Общи условия

Активация на акаунт