Машина за хляб-26 част

  • 53 200
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 767


Абе тия осморки давахте ли им някъде рецептата ?

Заповядай, дядо Хаджия!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.210

# 706
  • Мнения: 151
 
  KayRenn   много добре изглежда.
 
   Моите във вкъщи не са много по тестените изделия, а аз не издържам по - край вас  да не забъркам нещо ......   И  да не се лепи всичко на  мен  –  половината давам на съседите които са на възраст  – и те остават  доволни, и аз имам пост за  вас.  Joy

# 707
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря на Ердинч и Пепина!!!  bouquet
Днес правих хляб по основната рецепта,но с жива мая Grinning
Сложих 9 гр мая,разтворих я във водата заедно със захарта.Солта сложих последно в брашното.По време на печенето добавих още малко олио,че нещо ми беше сухо Rolling Eyes
Никога до този момент хляб не ми се е залепвал за капака на пекарната Mr. GreenМного съм щастлива!Стана невероятно пухкав,ароматен и разкошен!
Повече суха мая никога няма да взема Naughty
Ето го красавеца Mr. Green



Извинявам се за размера на снимките Embarassed Embarassed Embarassed

# 708
  • Мнения: 427
Леле ,страхотни питки,хлебчета и тутманици показвате-браво на всички!  bouquet

  Ей, умора нямате    bouquet за всички вас  – само вкусотийки  показвате , как сте с килограмите момичета?
Аз вчера се разписах с 2 тутманика -за обед и вечеря,разбира се бяха за различни къщи-резултата е +1 кг ooooh!Ще трябва да се взимам в ръце,ама като все ме подмамвате с някоя вкусотия ooooh!Ето сега отивам да търся рецептата за осморките на Петушка Blush
Ах ,Петушка вече се е погрижила!  bouquet

# 709
  • Мнения: 622
Кафенце и моят хляб с айрян от снощи реши да опре око в прозорчето и да види къде съм му се скрила.  Mr. Green Викам си- стана огромен хляб, два дни няма да пека друг. Да, ама не! Мъжа ми си направи две филии с кашкавал, ама дебелички и една трета от хляба замина. Питах го не му ли е множко, а той само каза "ами какво да направя, че е такъв хляба...".  Joy

# 710
  • София
  • Мнения: 461
хахахахаха Laughing
А къде е тази рецепта с айрян newsm78 Може ли да ми помогнеш Grinning

# 711
  • Мнения: 767
Кафенце, страхотно гиздаво калпаче има твоят пухкав хляб.  bouquet Красавец е smile3501 За жалост аз не трябва да правя бял хляб... smile3516

# 712
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!Подариха ми машина за хляб,и много ми се иска да  я пробвам,но в кутията няма упътване.Потърсих в интернет,но на български няма.Машината е CLATRONIC BBA2865.
Някой има ли я,и има ли упътване на български.Помогнете ми ,много ще съм благодарна.

# 713
  • Мнения: 293
Ама и аз се показах като блондинка (по душа Wink Embarassed). Като компенсация ще си покажа многозърнестото хлебче от снощи:



За съжаление нямам разрез, защото домашните го излапаха набързо, още докато беше топъл.

Алоуууууууу , ай да не се обиждаме на душа и на цвят  smile3516  smile3503В тази връзка синковец ме яде непрекъснато! Тъкмо ми разказа поредния виц за блондинки - подпалили пожар и решили  да се обадят на 911.Едната казала - звънни ти , моя телефон е само до 9 , няма 11 , а другата отговорила "ми набери 5 и 6 тогава"   smile3532

KayRenn , хляба изглежда много апетитен! newsm10

Бре девойки красиви , какви са тез килограми дето ги пишете  ooooh! Така като чета и имам чувството , че души под наем носите ooooh!Как да съм 50 кг , като съм 1,80 висока...аз на 70 се радвам вече.... Embarassed Божеееееее , създадохте ми комплекси ....Отивам да си нагледам пълнозърнестия хляб и после ще ви го покажа  Crossing Arms

# 714
  • Мнения: 151
хахахахаха Laughing
А къде е тази рецепта с айрян newsm78 Може ли да ми помогнеш Grinning

   
  Заповядай тук

# 715
  • Мнения: 767
kapri_z , не се комплексирай, мила, забравих да напиша, че съм 1.58м. И все повече заприличвам на калинка - то не бяха тутманици, не бяха пити или кифлички... Blush

# 716
  • София
  • Мнения: 102
Я малко да поспамя. Снощи ме успях да се обадя (по разбираеми причини  Joy), но докладвам с днешна дата. Много е хубава солената корона на Котка, макар и малко видоизменена от мен поради липса на сирене крема. Следващия път смятам да я намажа с пушено-топено сирене и колбаки каквито имам (може да я наречем и Тракийска например  Stuck Out Tongue). Вкусна е, пухкава и пие много вино (или кой каквото обича). Само трябва тестото да е двойна доза  newsm10

Наборееее имаш ти късмет, че съм в пости аз от днес, иначе само така с едно обаждане няма ти мине номера.  Laughing Снимка сестро снимкаааа. Айде кат не можем да дойдем у вас, че наваля много сняг да опитаме творението барем да му се порадваме. Инак си мидля аз за пушеното сирене дал да не го заместиш с топено. Ама то щото аз пушуното едно такова нали ... бе има си там някакъв странен дъх.
[/quote]
А, дядо Хаджия, не искам да те въвеждам в изкушение, бе - на, днес само един пълнозърнест хляб изпекох (по причина, че цял ден нямаме вода Simple Smile. А по-сериозно - нямам нужната техника, за да се похваля визуално, пък и дядо Коледа е далече  Grinning

# 717
  • Мнения: 293
Хляба ми е почти готов , остават още около 15 мин , но току-що ми звъннаха , че довечера ще имаме гости . Колко време оставате хлебопекарната да почива преди да я заредите отново? Трябва да изпека и бял хляб до 7 часа  Close

# 718
  • София
  • Мнения: 461
хахахахаха Laughing
А къде е тази рецепта с айрян newsm78 Може ли да ми помогнеш Grinning

   
  Заповядай тук

  bouquet  bouquet  bouquet

# 719
  • Мнения: 577
Хляба ми е почти готов , остават още около 15 мин , но току-що ми звъннаха , че довечера ще имаме гости . Колко време оставате хлебопекарната да почива преди да я заредите отново? Трябва да изпека и бял хляб до 7 часа  Close
10-15 минути.
Ами тамън де,като го сложиш след малко до 7 и нещо ще  е готов.Те гостите няма да започнат с хляба от вратата.Сложи им по една ракия първо.А и ще бъдеш атракция,като вадиш хляба  Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт