Дали са бабини деветини?

  • 1 669
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Носът е най-важно да е топъл при бебетата. Възможно е ръцете да са студени без да му е студено на бебчо, но ако носът е студен вече е друго нещо.

# 16
  • Мнения: X
Моят ориентир е "средно аритметично" между вратлето и нослето  Grinning

# 17
  • Мнения: 816
Ръцете и крачетата не бива да са ориянтир, защото при бебетата те са най-слабо кръвоснабдени, съответно и най-студени Wink нослето пък е винаги открито ! Така че както се чувствате вие - така се чувства и бебето....може да му метнете едно одеалце отгоре и това е достатъчно!

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
За мен лично е истина. Винаги, когато ми е студено, носът ми е леден

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Винаги, когато ми е студено, носът ми е леден

въпросът обаче е дали винаги, когато носът ти е леден, непременно ти е студено?

аз знам, че легналите бебета на студено имат нужда от един пласт повече. при ходещите малчугани пък е обратното - един пласт по-малко, защото са постоянно в движение.

габа снощи ме посрещна с къси панталони, къс ръкав, боса, но... с ръкавици на ръцете. каза, че така й било добре. повярвах й като я видях как препуска нагоре-надолу по стълбите на четири крака.

# 20
  • Мнения: 1 517
Аз гледам детето да е облечено като мен - нито повече, нито по-малко. А много често е по-тънко облечена от другите деца, но не изглежда да й е студено. Майките ми се чудят, но мисля, че така се закалява и досега, да чукна на дърво, не ми е боледувала въобще. А другите, като се водят по нослетата, според мен навличат децата си много, чак се потят.
И аз мисля, че не винаги когато носът ти е студен, непременно ти е студено на цялото тяло. Затова ми се вижда не много логично и реших да питам.

# 21
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат
Винаги, когато ми е студено, носът ми е леден

въпросът обаче е дали винаги, когато носът ти е леден, непременно ти е студено?

Мисля, че да newsm78

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По носа - не ме е лъгал до сега, плюс крачетата.
Гърба не ми е критерий - той винаги е МНОГО по-дебело навлечен от другите крайници и части от детското тяло! И ако на гръбчето и вратлето им е топло - може от крачетата такава настинка да си докарате!
ЗАтова са носили вълнени чорапи почти и лете  Mr. Green Принципно много теории има, че най-лесно се настива от краката - аз съм привърженик - от личен мой опит - и затова гледам крачетата.
При нас в апартамента е хладилбник и детето непрестанно е със студени ръце и нос - хладно му е на бебко  Sad - държа да ви кажа - че когато се затопли бебето - носа му става топъл, независимо, че пак си е необлечен и навън /носа де/  Mr. Green
Така, че за мен са бабини диветини това, че носа е студен щото бил отвън - все пак ние не сме кучета и не е нужно носа ни да е студен и влажен за да сме добре  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 639
Ориентир са ми Ръцете и нослето.

# 24
  • Мнения: 265
Ами докато е малко детето и не може само да си каже, така се проверява- по нослето и ръчичките.
Въпреки, че на Ники ръчичките почти винаги са студени като моите, но по нослето познавам кога му е студено.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Абе всичко проверявам и носа и ръчичките и вратлето, винаги нося една по-плътна дрешка в раницата, както и едно резервно комплектче и гащички. Понеже понякога се заиграва и намокря леко гащичките.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Винаги и вече близо от 8г. го прилагам тоз метод. Правилен е за моите деца и хич не ми пука, дали са бабини деветини  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт