Промяната в КТ-за отпуска за инвитро

  • 12 896
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
"работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро” са работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни

е това не ми е ясно, периода от пункция до трансфер не е ли най-много 5 дни newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 23 199
"работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро” са работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни

е това не ми е ясно, периода от пункция до трансфер не е ли най-много 5 дни newsm78
Там някъде, около 5 дни.
Ама се сетих за случаи със замразени ембриони, от пункцията до трансфера може и до няколко години да го докара човек  Crazy

# 17
  • Мнения: 142
да и аз се сетих за случаите със замразени ембриони, но пак не могат да се включат в тези 20 дни, някак безмислено ми се вижда Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 281
Истината е следната за мен: сама се справяш с отсъствията преди пункция и си взимаш болнични след пункцията, ако си на замразен ЕТ за следващия цикъл (има и такива случаи) просто ти удължават болничния и не се разправяш с глупости.

Аз досега съм ходила на работа след ЕТ и го отчитам като грешка, следващият път ще си взема болнични.

# 19
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Момичета при мен пък забраниха отпуските защото чакаме съкращения.На никого не са дали, а ми наближава момента за стимулацията. Каква е тази комисия която ти дава болничен? Не разбирам какви са тези закони, които с нищо не помагат.

# 20
  • Мнения: 4 737
Момичета при мен пък забраниха отпуските защото чакаме съкращения.На никого не са дали, а ми наближава момента за стимулацията. Каква е тази комисия която ти дава болничен? Не разбирам какви са тези закони, които с нищо не помагат.

И при мен стоят така нещата Outta Joint нито отпуска ми дават нито болничен, поисках да напусна по взаимно сагласие и това ми отказаха, сега чакам да изтече 1м. ми предизвестие но ако и него не разпишат, тогава какво да правим?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 260
Аз през периода на стимулацията бях в неплатена отпуска,после от клиниката ми издадоха болничен.Но като се върнах на работа след неуспешно инвитро ми беше обяснено,че нямат нужда от мен -била паднала работата много и така.Сега си търся нова,а на есен когато ще е другия опит какво ще правя????????

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 785
Момичета при мен пък забраниха отпуските защото чакаме съкращения.На никого не са дали, а ми наближава момента за стимулацията. Каква е тази комисия която ти дава болничен? Не разбирам какви са тези закони, които с нищо не помагат.

И при мен стоят така нещата Outta Joint нито отпуска ми дават нито болничен, поисках да напусна по взаимно сагласие и това ми отказаха, сега чакам да изтече 1м. ми предизвестие но ако и него не разпишат, тогава какво да правим?
Според мен не може работодателят да ти забрани болничен  Peace

# 23
  • Мнения: 4 737
да не може да ти забрани болничен, но може да те заплаши като откаже да ти ги признае

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Сега ще ми кажат от кой ден ще ми бъде стимулацията и ще направя всичко възможно да се освободя от работа.Дано ми признаят болничния.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 199
да не може да ти забрани болничен, но може да те заплаши като откаже да ти ги признае
Ти може също да го заплашиш, но забравих с какво точно с НАП или с инспекцията по труда.

# 26
  • Мнения: 4 737
да не може да ти забрани болничен, но може да те заплаши като откаже да ти ги признае
Ти може също да го заплашиш, но забравих с какво точно с НАП или с инспекцията по труда.


Ами аз, работя в държавно учреждение, и засега  Rolling Eyesзаплахите са над моята глава ooooh! Защото имаме и  един куп шефове, а прекият ми знае много добре, защо ми е тази отпуска ... в смисъл, няма де се пека на плажа   Sickнооооо

# 27
  • София
  • Мнения: 16 214
Аз имам въпрос, свързан с болничен. Току-що ми сервираха болничен за 30 дена, с диагноза "Стерилитас примериа", с една дума, първичен стерилитет (с уж 3 дена стационар и 30 дена домашно лечение). Жената, на която е даден, иска през времето на болничния да работи, за което ние да й плащаме като бонус към заплатата и през това време НЗОК да си й плаща болничния.

Моят първи въпрос е: аз, като съм с диагноза "Стерилитас секундариа", имам ли право и аз да цедя НЗОК по всяко време, когато реша, че не ми се ходи на работа, а ми се взима заплата? И ако нямам, защо НЗОК позволява болнични с подобни диагнози? Ако има стимулация, вливания и т.н., не следва ли в болничния да се пише точно какво е правено и точно какво налага 30-дневен престой вкъщи? 

Вторият ми въпрос е: ако имам съмнения за източване на НЗОК, каква е процедурата? На кого да се оплача да направи проверка? Аз лично бих искала, като плащам здравни осигуровки, те да отиват за реално лечение на реално болни.

# 28
  • Мнения: 4 737
Аз имам въпрос, свързан с болничен. Току-що ми сервираха болничен за 30 дена, с диагноза "Стерилитас примериа", с една дума, първичен стерилитет (с уж 3 дена стационар и 30 дена домашно лечение). Жената, на която е даден, иска през времето на болничния да работи, за което ние да й плащаме като бонус към заплатата и през това време НЗОК да си й плаща болничния.

Моят първи въпрос е: аз, като съм с диагноза "Стерилитас секундариа", имам ли право и аз да цедя НЗОК по всяко време, когато реша, че не ми се ходи на работа, а ми се взима заплата? И ако нямам, защо НЗОК позволява болнични с подобни диагнози? Ако има стимулация, вливания и т.н., не следва ли в болничния да се пише точно какво е правено и точно какво налага 30-дневен престой вкъщи? 

Вторият ми въпрос е: ако имам съмнения за източване на НЗОК, каква е процедурата? На кого да се оплача да направи проверка? Аз лично бих искала, като плащам здравни осигуровки, те да отиват за реално лечение на реално болни.



Щом имате съмнения, че болничният е фиктивен или нещо подобно винаги можете да реализирате правата си по общият ред Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 16 214
Именно, интересува ме какъв е "общият ред". Къде се носи фиктивният болничен, кой и как го проверява и какво следва после, т.е. наказват ли се "фалшификаторите".

Общи условия

Активация на акаунт