Алтернативна козметика - 3

  • 58 310
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • GYM
  • Мнения: 814
Мерси за новата темичка Hug

# 16
  • Мнения: 957
И аз съм тук,благодаря за новата тема   bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 1 725
Привет и от мен най-накрая!  Hug  Малко се поизгубих. Simple Smile
Да ви предупредя за домашния дезодорант. Заради маслото остават петна по дрехите под мишниците. Аз си го направих есента, т.е. само в хладно време съм го ползвала, не мога да кажа как е при обилно потене. Не се вмирисвам, върши работа, сложих също чаено дърво и лавандула. Установих, че трябва да се слага съвсем мъничко или ако не може, в смисъл, че нали е твърдичко, а трябва да се разнесе, то поне след това е добре да се обере остатъка. Уж по-малко да цапа дрехата. Зимните ми дрехи са повечето тъмни. Светли съвсем не е желателно. Не казвам, че не се изпират с подходящо средство против петна, просто аз не съм спец по такива препарати. Пускам в пералнята и каквото излезе, а с петна не се занимавам по принцип. Имам едно малко по-светло поло, по-точно по-ярко на цвят, ще пробвам със АлмаВин сапун против петна и ще докладвам дали се е изпрало. Просто стоят като по-тъмни петна, едни такива сякаш мазни дори, а и също се усеща слабо миризмата на дезодоранта.
Palia, аз съм започнала да изпробвам индийските шампоани - аюрведа. Засега само един, но нещо не съм доволна - пак ми излезе пърхут, иначе ми се накъдря косата и това е явно от амлата в състава - поне така прочетох в сайта на Henna - и аз си го заплюх, благодаря!  bouquet  По-конкретно някакъв шампоан на прах - те са 3 вида, единият точно е амла, но за него се колебая - накъдря, но пък подсилва кестенявия цвят, а пък аз се каносвам в червено по принцип (1 път в годината, така че повечето време съм всъщност само минала покрай червеното Laughing). Първият, който ще пробвам, ще е може би праха от сапунени ядки.
Ако някой междувременно пробва изсветляването с мед, нека сподели! Покрай това, че е естествено и безвредно, ми се прииска за разнообразие да пробвам някой и друг по-светъл тон коса. Косата ми е кестенява, към тъмното повече отива май, покрай каносването не съм много убедена как се е изменила, в смисъл това, което виждам дали е точно моя цвят, но и това няма значение сигурно, а цвета към момента на каносването, предполагам е важен, нали така? Русо и черно съм решила, че не ми отиват. То за русото само с боя ще стане така или иначе, но пък по-светло кестеняво бих пробвала, че са ми омръзнали малко червените нюанси.

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 06:13 от desi_sunshine

# 18
  • Мнения: 1 708
Аз да се похваля, че преди малко ми се обадиха да си взема поръчката от Henna. Поръчах си къна, амла, шикакай и черния им молив. Чакайте отзиви  4470 . Моя приятелка вчера се прави с къна и амла и каза, че е постигнала желания ефект.

# 19
  • Мнения: 1 725
Еее, значи първа ще споделяш за болната ми тема явно в последните месеци - шампоаните. А каква ти е косата? Моята се омазнява, макар че не толкова бързо, но все пак, всъщност пърхутът ми е мазен и той ускорява този процес, когато е налице, така си мисля. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 759
...Да ви предупредя за домашния дезодорант. Заради маслото остават петна по дрехите под мишниците. Аз си го направих есента, т.е. само в хладно време съм го ползвала, не мога да кажа как е при обилно потене. Не се вмирисвам, върши работа, сложих също чаено дърво и лавандула. Установих, че трябва да се слага съвсем мъничко или ако не може, в смисъл, че нали е твърдичко, а трябва да се разнесе, то поне след това е добре да се обере остатъка...
                                 Благодаря за предупреждението   bouquet! Аз мисля да направя и едно вътрешно прочистване, за да съм сигурна, че няма само да замаскирам излишна телесна миризма  Crazy.

# 21
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен!

desi_sunshine: Много ценно предупреждение относно дездоранта! Ще допълня към статията - да се слага съвсем малко количество.

За амла- тя не е точно шампоан, по-скоро има функцията на балсам. За измиване се смесва с едно от другите - шикакай или прах от сапунени ядки, а може и самостоятелно след друг шампоан. Не мисля, че ще промени цвета на вече къносана коса, но определено подчертава къдриците при чуплива или къдрава коса  Grinning Къната пък обратно - отпуска ги леко - и особено за къдрокоски, най-добре е да добавят амла към къната, за да неутрализират това действие.

# 22
  • Мнения: 1 708
Еее, значи първа ще споделяш за болната ми тема явно в последните месеци - шампоаните. А каква ти е косата? Моята се омазнява, макар че не толкова бързо, но все пак, всъщност пърхутът ми е мазен и той ускорява този процес, когато е налице, така си мисля. Rolling Eyes

Мисля, че косата ми е нормална - мия я на три дни. Понякога в зависимост може би от сезона се замърсява и омазнява по-бързо /в случая сега през зимата, защото нося шапка/.

# 23
  • Мнения: 644
Да споделя едно съвсем прясно мое откритие Grinning
Като си накиснах тези дни ленено семе за 24 часа ( с цел покълване и ядене) забелязах, че се получава една субстанция като рядко желе около семчиците. Докато си ги приготвях, отцеждах и т. н. забелязах, че намазана на ръцете ги заглажда невероятно. И мирише хубаво- на ядки. Сложих си в една малка кутийка в хладилника и си я ползвах 3 дни. Много ефективвно нещо се оказа. Пробвах я и за уплътняване и блясък на косата- отлично ми се получи. Косата ми е тънка, а след това стана като с доста по-плътен косъм Peace

# 24
  • Мнения: 93
А ако семето е смляно, дали ще има същия ефект? Че аз съм си го смляла. Ти как точно го използваш като покълне, за салати или?  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 725
cayenne, я дай повече подробности, моля те! Ти самото желе ли си задели в кутийка в хладилника, без самите семки? А на косата как точно? Втриваш в корени или само по косата разнасяш като балсам за уплътняване? И колко време стоиш преди да изплакнеш?
Само, че мен малко ме е страх от лененото семе, впредвид това, което съм чела. Много полезно, за много неща, като лекарство направо, но точно и заради силните си свойства, трябва да се внимава с количествата - до такъв извод стигнах. И понеже и през кожата си се усвоява, дори може би повече, отколкото с храненето и се чудя сега на какво да вярвам.

# 26
  • Мнения: 9 093
Предполагам ако не се прави редовно, няма да има проблем.
И моето ленено семе е смляно, не знам дали ще се получи  Thinking

Деси - имаш ли идея къде е линкът за дом. дезодорант, от предната тема?  Hug

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 54
Не съм Деси, но ето: http://hennafox.wordpress.com/2009/10/29/домашен-дезодорант/
За това питаш, нали?

# 28
  • Мнения: 9 093
Да, благодаря Hug
То обаче няма смисъл да го слагам в първите линкове, щото има главния сайт на Хен Crazy

Някой забелязал ли е положителен ефект от сапуните на Алверде - или си въобразявам Thinking

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Какъв положителен ефект от сапуните на Алверде, Стеф?

Ползваме ги вкъщи от доста време, харесват на децата, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт