Застраховка безработица и живот към ипотечен кредит в ПБ

  • 4 748
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Преди 2 г, теглихме кредит от пощенска банка тогава нямаше застраховка живот към кредита а сега е задължително за новите кредити та се чудя дали и ние да си направим страх ме е да няма някаква уловка.Моля ако има някои по запознат с тази застраховка да пише

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Прочети внимателно договора ,преди да подпишеш.Виж откога  важи застраховката безработица/най -рано 3 месеца ,но трябва да не си дисциплинарно уволнен и да не е по взаимно съгласие/
За живот  ,заболявания  при който не важи и др.Прочети   внимателно ,питай  и тогава подписвай. Не  е лоша идеята.

# 2
  • Мнения: 92
А ми то е по-добре ,ако се случи нещо ще покрие една част от кредита обикновено последните 1-2 години

# 3
  • Мнения: 3 889
Aз пък вчера си направих такава застраховка срещу безработица, но на кредитните ми карти към ПБ. Планирам да закрия едната в края на лятото, но все пак дотогава нека да имам. В действителност ще си призная, че не четох договора.  Embarassed Но хубавото беше, че жената ми обясни, че от тази застраховка винаги можеш да се откажеш. Довечера ще прочета подробно договора.

Стори ми се добра идея заради... знаете... много трудни времена са. Никой не може да се чуства сто процента сигурен на работата си.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 242
Aз пък вчера си направих такава застраховка срещу безработица, но на кредитните ми карти към ПБ. Планирам да закрия едната в края на лятото, но все пак дотогава нека да имам. В действителност ще си призная, че не четох договора.  Embarassed Но хубавото беше, че жената ми обясни, че от тази застраховка винаги можеш да се откажеш. Довечера ще прочета подробно договора.

Стори ми се добра идея заради... знаете... много трудни времена са. Никой не може да се чуства сто процента сигурен на работата си.
Съветвам те да отделиш малко време и да го прочетеш особено в частта при какви условия ще изплащат суми при безработица.
Подсказвам - има разлика дали си съкратен или работодателят те принуди да напуснеш по взаимно съгласие.
Дано не се случва, разбира се!

# 5
  • Мнения: 2 759
...Съветвам те да отделиш малко време и да го прочетеш особено в частта при какви условия ще изплащат суми при безработица...
                                   Може ли някой да сподели повече инфо за вноските и сумите.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 242
поемат изплащането на кредита за определен период /3-6 месеца/, така че сумите зависят от кредита

# 7
  • Мнения: 3 889
Мързеланка, аз се опитах да прочета и разбера нещо от договора и... нищо не схванах.  Embarassed Просто много ми идват термините и уловките със звездичка. Май ще трябва да ходя пак на място да ми разясняват или да звъня по телефона.

# 8
  • Мнения: 3 098
Крайно време беше да запо4нат да правят такива застраховки при теглене на кредит.
Би трябвало да поемат сумата по целият кредит,а не за определен период.

# 9
  • Мнения: 2 029
И откъде ще дойдат тези пари, с които да поемат сумата по целия кредит?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 242
Крайно време беше да запо4нат да правят такива застраховки при теглене на кредит.
Би трябвало да поемат сумата по целият кредит,а не за определен период.
Марица, застраховката живот е такава, но изплащането на цялата сума е при смърт или 80-90% инвалидност /в момента не мога да бъда точна в процента/.
Другата е за безработица и покрива няколкото месеца, в които уволнения си намери работа. Нали не смяташ, че в този случай застрахователят трябва да поеме кредита изцяло? Peace

# 11
  • Мнения: 3 098

Марица, застраховката живот е такава, но изплащането на цялата сума е при смърт или 80-90% инвалидност /в момента не мога да бъда точна в процента/.
Другата е за безработица и покрива няколкото месеца, в които уволнения си намери работа. Нали не смяташ, че в този случай застрахователят трябва да поеме кредита изцяло? Peace
Да,застраховка живот и инвалидност поема ипотеката.Тях имах предвид.Безработицата явно зависи от застрахователната компания какви условия предлага.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 242
Мързеланка, аз се опитах да прочета и разбера нещо от договора и... нищо не схванах.  Embarassed Просто много ми идват термините и уловките със звездичка. Май ще трябва да ходя пак на място да ми разясняват или да звъня по телефона.
Питай точно кои случаи покрива застраховката и какви документи трябва да представиш от вече бившия работодател.

Общи условия

Активация на акаунт