Как приспивате бебето на 7м и до кога така

  • 13 606
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 090
Дъщеря ми заспива самичка в леглото си.А сина ми беше приспиван само на ръце на нейната възраст.Въпрос на темперамент според мен,на който не може да се повлияе.Ритуалите ни преди сън са абсолютно еднакви,просто децата са много различни.

# 46
  • Мнения: 8 242
до 2г. - с кърмене и разнасяне (едновременно) - но 15кг. ми идваха малко множко  Crazy
след това (до сега) - само с кърмене Simple Smile

Никога не е заспивал сам Simple Smile
В количката също - за да го сложа там винаги трябваше да е заспал 1во.. (накърмен)

# 47
  • Мнения: 1 091
За мен е много полезна тази тема  Peace. Задавах си същите въпроси. Малката е на тази възраст и досега не е заспивала сама вечер. Винаги на гърда и легнала до мен. Нощем се буди често, сучи и заспива. Понякога започва да си бърбори и отнема повече време приспиването. През деня също заспива докато сучи и често се храни/дреме по 1 час.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 535
И до сега си заспива само сучейки  Rolling Eyes
Изключение прави заспиването в количката и в столчето за кола докато пътуваме.
Опитах един път да го сложа в креватчето да спи сам - рева половин час, заспа и след няма и час се събуди да ме търси пак...
През нощта, ако не го взема да си сукне се разбужда и започва да плаче...
Не знам до кога ще я караме така  Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 78
 аз мога да кажа, че ние минахме през какви ли не периоди на заспиване, но ВИНАГИ изключително трудно и до ден днешен. Имаше един период около 6-7 месеца, когато заспиваше сам, но откакто почна да се изправя вече не иска да лежи и заспива на дивана, аз лежа до него , а той тича играе по дивана и по някое време заспива. Обикновено ми отнема около час ..... много е изморително и изнервящо. После го местя в креватчето му/. И така три пъти на ден. И аз искам да го науча да заспива сам в креватчето си, но уви...

# 50
  • Мнения: 41
Моят бебо заспива по принцип сам ,но по някога през деня се налага да го подундуркам ,в което не намирам нищо лошо.Ще ти бъде трудно да промениш създадения вече навик,но не си го слагай на сърцето .Докато сучеше моето момченце почти спеше при мен и през нощта му давах да сучи ,когато иска.Гушкай го колкото можеш повече,защото много скоро ще отмине времето ,когато ще можеш да го правиш ,без да чуеш реплики от рода-Мамо излагаш ме и подобни...Имам и голям батко на 8г.Когато беше бебе исках да го "дисциплинирам " от рано и го оставях да плаче  ,за да не се научи на ръце EmbarassedНаучи се детето и какво от това.Сега вече е голям и едва си открадвам по някоя целувка.

# 51
  • Мнения: 3 929
Докато кърмех сина си (2,7 год.), заспиваше преди всичко на гърда. Много рядко е заспивал без кърмене. В много от случаите освен с кърмене, трябваше да го нося на ръце, да го полюшвам/подрусвам и да му пея.
Когато го отбих, започна да заспива сам, но в присъствието на някого. Пак се буди нощем, но си заспива сам.
Спи при нас - креватчето му е до нашата спалня, свързани са и така спим заедно.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 134
Откакто започнаха да избиват зъбките на 6 мес, малката стана много капризна и започнах да я приспивам на ръце.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 357
на 7 месеца..на гърда...на година и малко - целувка и в леглото..и сам запиваше, на година и 10 месеца гушнат с мен на нашето легло....на 3,6 години - сам в неговото си заспиваше....

# 54
  • Мнения: 903
Докато я кърмех заспиваше на гърдата ми след това легнала до мен с приказки и песнички, а сега си ляга с нас и ми държи ръката докато заспи Simple Smile Не ми тежи и даже съм щастлива, че още съм и нужна Simple Smile

# 55
  • Мнения: 576
На ръце с дундуркане по около 20мин. В по-лоши случаи, като го оставя се събужда и наново... ooooh! Това е целодневно, не само вечер  Peace
Да допълним чудната картинка с прекрасните 10кг, които тежи и как ми окапват ръцете и кръста ...

# 56
  • Мнения: 1 475
От раждането до сега 8м никога не е приспивана, слагам я в леглото и и излизам от стаята, налапва си палеца и почти на минутата заспива! Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 2 430
На ръце с дундуркане по около 20мин. В по-лоши случаи, като го оставя се събужда и наново... ooooh! Това е целодневно, не само вечер  Peace
Да допълним чудната картинка с прекрасните 10кг, които тежи и как ми окапват ръцете и кръста ...
Абсолютно същата "идилия" е  и у нас. Confused
Отделно има дни(които сачестиха Grinning) ,като заспи в момента в който го оставя на креватчето и пищи.И така спи на ръцете ми около 1,30-2 часа.

# 58
  • Мнения: 798
На 7 м. и двете ми деца заспиваха с кърмене. Изключвам случаите, когато навън заспиват в количка или кола. Това,  разбира се, затруднява когато някои друг се налага да ги приспива и обикновено получаваха в замяна песничка и евентулно люшкане.
С големият юнак - така до почти 3 г. Нощни събуждания до към 3.5 г. - приспивах с кърмене, като по-голям с малко кисело мляко. Постепенно преминахме на заспиване с държане за ръчичка, след това с четене на приказка и така до сега (5 г.) - чета до него, след това оставам в леглото докато заспи. Случва се и след прочитането да излезна от стаята и да заспи сам (но много зависи как той иска  Mr. Green) И до сега се случва да се събуди и да дойде при нас (по-скоро на разсъмване).
С номер 2 - предполагам нещата ще се случат аналогично  Laughing

# 59
  • Мнения: 22
На ръце, понякога и на гърдата. Но никога не е заспивала самичка.

Общи условия

Активация на акаунт