Как приспивате бебето на 7м и до кога така

  • 13 603
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 631
Сега почна да заспива сам. До 3 годишна възраст не е заспивал сам. Никога не съм го оставяла да реве или да лежи сам в кошарката. Винаги много гушкане и кърмене. До 3г и малко заспиваше почти винаги вечер на цицата, а на 7 мес със сигурност заспиваше на гърда  Peace

# 31
  • Мнения: 9 814
Заспива сама от както се е родила. Яде, оригва се и я слагам в леглото й.
Трябва да е много нервна или кисела, за да заспи на спалнята и тогава да я преместя.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 932
Първият ми син заспиваше предимно на гърда . Трябваше ли време да го разбера кога точно му се спи , тоест кога ще заспи веднага и кога ще трябва да го разнасям и дундуркам , докато му се приспи . По-късно си заспиваше на гърда , докато сучеше ( до към 1 г и 10 м ) . При мен не е заспивал по друг начин , освен на гърда , но като ходех на работа , не е имало проблем да го преспят .
Вторият ми син си имаше мнение по въпроса и обикновено не заспиваше на гърда на тази възраст . Предпочиташе да се насуче , след това или гушнат , или на леглото , а аз да лежа до него и така да заспи . Сега заспива обикновено сучейки , но това е така , защото на мен ми е по-лесно . Ако някой друг го приспива , с малко гушкане  е заспал .
Никога не ми се е случвало някой от тях да заспи в леглото си ей така . Още повече като малко бебе . Големият сега иска да четем и да стоя до него , докато заспи , въпреки че си спи сам в стаята . Малкият на 1 г си иска гушкането .

# 33
  • Мнения: 1 428
Ами в количката или люлката.Никога не съм приспивала на ръце.Сега вече си заспива в кошарата,но тя е залепена до нашето легло.Не бих я отделила все още от нас.Вечер като се пробудеше,а и все още давам сок,понеже друго не иска.

# 34
  • Мнения: 582
На гърда  Peace

# 35
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Откакто се е родила заспива само на гърда. Дори в количката не заспиваше.
В началото ми беше лесно, защото това беше начин да заспива почти моментално, много лесно беше. Колкото повече пораства, толкова по-трудно ми става. Понякога може да виси да суче и 2 часа докато заспи. Не разрешава и на никой друг да я приспива. Tired
Но сега е късно да я отучвам. Тя е голяма и сама си търси, а не мога да й откажа, защото е способна да плаче с часове. Не бих я оставила да реве, само за да й покажа кой е шефът.
При всяко положение обаче, ако имам второ дете, няма да го науча да заспива на гърда.  Naughty

# 36
  • Мнения: 303
Колко пъти се заричам да се вслушвам в бебето си - и за заспиване, и за хранене и за всичко, но като прочета някоя дивотия, или като чуя мнение на някоя УЧЕН ДОКТОР и ми се обърква всичко! Напълно подкрепям мнението на Бръмбазела!

Обещавам си най-сърдечно да не подлагам вече бебето си на най-различни дресировки - заспиване както аз съм ПРОЧЕЛА, ЧУЛА, РЕШИЛА, хранене в точно определене грамаж и какво ли още не! Опитите ми са завършвали все с рев - явно трябва да следвам него, за да израсте уверено и спокойно детето! Едва ли на тази възраст ми го прави на пук! Мисля, че бих усетила границата на разглезването  и добрата мама!  ooooh!

Много книги, много учени, много баби .... само един начин за гледане на бебето МИ - то ще ми го каже и ще ме научи как да го гледам!  Hug

# 37
  • Мнения: 575
На 7 месеца заспиваше сама в леглото си в собствена стая, така беше от раждането. Не съм я люшкала и т.н.
Сега вече е доста по-сложно  Mr. Green Не съм си "дресирала" детето, водя се по нейните нужди и желания, а те се променят.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 122
Откакто се е родила заспива само на гърда. Дори в количката не заспиваше.
В началото ми беше лесно, защото това беше начин да заспива почти моментално, много лесно беше. Колкото повече пораства, толкова по-трудно ми става. Понякога може да виси да суче и 2 часа докато заспи. Не разрешава и на никой друг да я приспива. Tired
Но сега е късно да я отучвам. Тя е голяма и сама си търси, а не мога да й откажа, защото е способна да плаче с часове. Не бих я оставила да реве, само за да й покажа кой е шефът.
При всяко положение обаче, ако имам второ дете, няма да го науча да заспива на гърда.  Naughty

Така заспива и синът ми. Вечно ме питат "Защо си го научила така?". Ами не съм го учила. Още като бебе заспиваше докато суче, това му беше единствената утеха и успокоение от коликите, после просто си заспиваше успокоен. Е какво, да го събудя, за да му разкажа приказка ли?
Заспива без проблем и без "цокото", ако ме няма вкъщи, но удома ли съм - ужас! рев до изнемогване. Не ми пречи особено, но се чудя един ден като реша да го отбивам как ще заспива.
За това мисля да започна да го приучавам да заспива с друг ритуал, за да настъпват промените една по една в живота му - първо заспиване без сучене и след това отбиване. Как ще стане, обаче - не знам  newsm78

# 39
  • Мнения: 2 011
Заспиваше единствено на гърда, след което се изнизвах.
Не съм приспивала на ръце. След отбиването на 2год. започна да заспива с приказка.
Не се буди нощем.

# 40
  • Мнения: 1 424
Томи все още няма 7м, но си заспива сам в леглото. Давам му бибата и докато заспи си мачка възглавничката отстрани и заспива Laughing. На ръце се приспиваме само, ако го мъчат зъбките или е нещо неспокоен. Wink

# 41
  • Мнения: 3 294
През деня има нужда от приспиване , люлям го в кошарката , но вечер заспива сам  Peace

# 42
  • Мнения: 8 999
И на един ден, и на седем месеца, и на девет години, децата ми заспиваха и заспиват сами. Ритуали преди заспиване няма, освен баня, миене на зъби и обличане на пижами. После казвам "Лека нощ!" и гася лампата.
Нощем не се будят, освен когато бяха съвсем малки бебета и все още ядяха и през нощта.

# 43
  • Мнения: 106
И на 7 месеца и сега си се приспиваме докато се кърми. Все още се буди през нощта, опитвам се да не ставам веднага, а да изчакам да се залиса и пак да заспи. Понякога помага, но в повечето случаи трябва да го кърмя малко и пак си заспива. След 2-3 месеца, когато спра да го кърмя и вече е по-голям и разбира, ще се приспиваме с приказки, а после и сам. Има си време за всичко.

# 44
  • Мнения: 1
заспива си най-бързо на спалнята, после я премествам в нейното си креватче. Рядкост е да я дундуркам и пея , за да заспи..

Общи условия

Активация на акаунт