Как приспивате бебето на 7м и до кога така

  • 13 601
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 787
Още от новородена Ели заспива почти сама.В началото заспиваше на рамото ми докато чаках да се оригне,а после я слагах в легълцето,давах и биба,милвах я и заспиваше.Е, имало е и случаи ,в които съм я люляла на ръце,но много рядко,а в количка или люлка никога.Сега чета няколко приказки,тя си гушва възглавницата и куклата,аз излизам като казвам напр. че отивам да си измия зъбите и ще дойда пак и заспива.

# 16
  • Мнения: 793
Заспива до мен на леглото като ме гушка с едната ръка (или поне се опитва) Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 5 795
На ръце и досега. Понякога и в количката.

# 18
  • Мнения: 9 471
Заспиваше си винаги сам, в леглото си. Не одобрявам приспиването на ръце  Naughty Нощно време се будеше за да яде. Съответно не съм го залъгвала, а го хранех.  Simple Smile

То,никой не го одобрява!В крайна сметка детето има нужда от ласки и съм далече от мисълта,че ще я оставя да плаче,само защото не одобрявам приспиването на ръце.

# 19
  • Мнения: 426
 След като отминаха коликите  Whistling ,нямахме проблеми. Заспива си сама, даже ако има някой в стаята се разсейва и не може да заспи. На ръце е била само когото не спеше (а и ние) по цели нощи от коликите. Това обаче беше до 4 месеца. След това - храниме се, завивам я и излизам от стаята. Заспива си сама,не плаче. Не съм прилагала абсолютно никакви методи за да постигна това.Стана от самосебе си. Както педиатърката ми каза - ще се учите в движение,то детето само си показва кога от какво има нужда и за какво е готово или не. Никакви насилсвени методи не съм прилагала за каквото и да е. Давала съм мляко през ноща до тогава, докогато се будеше за него.Не съм се опитвала да я отучвам и да давам вода например.Със спането по същия начин -докато имаше нужда да бъде гушкана и успокоявана,го правехме. В един момент коликите спряха и тя започна да си заспива без носене на ръце, не й стана навик или нещо подобно. Поне при нас така се получи.

# 20
  • Мнения: 884
Винаги е заспивал сам. Обикаля известно време в креватчето, докато се умълчи и така разбираме, че е заспал. Но това не е резултат от някаква дресировка - просто моето дете е такова. Ако имаше нужда от гушкане и люлеене, така щях да го приспивам.

# 21
  • Мнения: 1 001
Синът ми мина през няколко етапа (говоря за нощният сън)
Ок. 5мес. спря да иска да го приспивам на ръце - искаше да го оставям в креватчето и сам си се приспиваше.
На 6 мес. го започнаха зъбите и започнах да го приспивам на ръце. Така беше до преди 2-3 седмици. Сега пак не иска на ръце, а го слагам на спалнята до мен и или се гушва до мен и заспива, или ляга по корем върху корема ми и така заспива.  После го премествам в кошарата.  Peace
Спря да се буди ако не се лъжа от 5 мес. насам  newsm78 Преди това се будеше за АМ. От както отказа нощното хранене като заспи не се буди по цяла нощ.  Peace
Има малки изключения (по 2-3 пъти в месеца) нещо ако се напишка или сънува да се разреве и тогава иска да го взема да легне при нас на спалнята и така си доспива до сутринта.  Peace
Не мисля, че има връзка начина на заспиване с продължителността на съня и буденето.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Не отговорих на анкетата, защото и до ден днешен са в сила повече от 1 метода за приспиване.
Заспива и сама, и в количката (най - често), и на ръце. Crazy

# 23
  • Мнения: 2 707
Няма го точно моят отговор, затова дадох най-близкия до него. Заспива сам в леглото си. Понеже живеем в една стая, която е дневна-спалня-детска-всичко, вечер го слагаме в креватчето, гасим голямата лампа, спираме звука на телевизора и до 10-15 минути човекът се е отнесъл.
Така се получи от само себе си, не сме го приучвали специално. До преди месец някъде заспиваше само на ръце. После изведнъж му омръзна и взе да се дърпа, когато го разнасяхме.

# 24
  • Мнения: 126
Дори когато имаше колики заспиваше сама и така до 6,5мес. А послееее..... ooooh!, тези зъби объркаха нещата Simple Smile. От тогава до сега, а мисля че и за напред няма да има оправия, заспива на рамото ми, но без да я люшкам само се подпира и заспива. Понякога и заспива с млякото в креватчето или на нашето легло, но трябва да съм до нея, че се почва един рееев. Дори от една седмица правя експеримент - когато спи с нас на леглото не мърда цяла нощ. Два дни така после я слагам да спи в креватчето си и се буди през 1ч ooooh! хленчи и мрънка докато не я взема и после мир.Та това го правя вече трети път и май ще се отказвам от експеримента си. Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Заспива сама в леглото.

# 26
  • Мнения: 5 401
В бебешка възраст заспиваше само на гърда.  Simple Smile
Нощите се будеше по няколко пъти и се кърмехме (с вода никога не съм го залъгвала). Често спяхме заедно, за да имам и аз малко повече натрупан сън, мир и спокойствие едновременно.

На около 1,7 г. започна да спи по цяла нощ. Малко по-късно започна да заспива сам, докато го галех по ръчичката или по слепоочието, придружено с приспивна песничка или приказка.  Simple Smile

Младежа вече е на 3 и 1/2 г. и отскоро спи в самостоятелна стая. Вечер гася лампата, разказвам му някаква измислена история по избрана от него тема (напр. за морето, бъдещото бебе, балончето...) и го оставям буден.  Laughing

П.С. Винаги съм се стремяла да няма драми и насилие над него, не само по отношение на приспиването. Водя се по неговите желания, за да отгледам щастливо и оптимистично човече. Авторите, които съветват как майката да си облекчи ежедневието и на какво да приучи рожбата си, обикновено не си задават въпроса как се чувства бебето и малкото дете.  Confused

# 27
  • Мнения: 1 001
П.С. Винаги съм се стремяла да няма драми и насилие над него, не само по отношение на приспиването. Водя се по неговите желания, за да отгледам щастливо и оптимистично човече. Авторите, които съветват как майката да си облекчи ежедневието и на какво да приучи рожбата си, обикновено не си задават въпроса как се чувства бебето и малкото дете.  Confused

Лично аз подкрепям с две ръце горното изказване! Много добре казано!  Peace  bouquet

# 28
  • Мнения: 425
На тази възраст го приспивах на ръце ,с носене,и пеене на песнички до изнемога Crazyдоста изтощително беше.Малко към годинката вече само лягах до него и така заспиваше,и досега сме така,като се успокоява като си играе с косата ми Crazy Embarassed
Спокойно,моя към 8-9 месец почна да спи почти цяла нощ PeaceЩе ти става по-леко,не се притеснявай.Като почнеш да се наспиваш вече нещата ще стоят по съвсем различен начин Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 453
   Заспива сам.Никога не съм го държала на ръце и да го приспивам или където и да е другаде.От новороден си спи в кошарата и си заспива там.

Общи условия

Активация на акаунт