Радослав, Мария и Константин - днес празнуват първият рожден ден!!!!

  • 33 800
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 35
Здравейте, ЧРД на Лора, да расте здраво и щастливо детенце Hug Много хубави моменти довечера и в събота  Gift newsm38

Ние изкарахме доста тежка нощ - Алек още снощи имаше температура, цяла нощ се мята в леглото, сутринта се събуди в 7 и отново имаше температура - 37,7. Решихме за наше успокоение да отидем до педиатърката. Гърдичките са чисти, гърлото не е червено - пак зъбите. Сега заспа, дано скоро да избиват...
Аз май се отказах от триколката - за да му вземем хубава трябва да дадем минимум 150 лв. Ми предпочитам да си взема по-лека лятна количка. То си седи в количката и мисля, че ще я ползваме със сигурност поне цялото лято, пък и другото ще е на 2г и няколко месеца. Та ще минем с малки подаръци и парички.
Та Зора за тази количка съм чела доста добри отзиви, нямам личен опит Peace
Болничките бързо да се оправят Hug
Алек е пуснат да ходи само в хола, на другите места е с теракот и е доста по-студено - живеем на първия етаж в старо блокче. И аз само тази стая съм обезопасила.
За рдто аз съм доста ентусиазирана - мисля на датата да съберем майки с бебчета в къщи с бебешка торта (пада се петък и няма как с роднините да се съберем). И на следващия ден да отидем на Априлци в една къща, където си ходим, привечер ще празнуваме в ресторант в съседство до нея. Така всички ще сме на едно място и ще изкараме заедно повече време. Ще бъдем само най-близките - ние, баби, дядовци, сестра ми и брат му на мъжа ми.
Отивам да правя обяд на малчо докато спи Hug

# 91
  • Мнения: 246
Честит рожден ден на Лора! Да стане голямо, умно и оправно момиче!

Есме, на Митко забелязах крусти едновременно със сухите петна покрачетата. Крачетата оправих с А-дерма, а крустите мажа с олио на Хип един час преди баня и разресвам с бебешкото гребенче. Така омекват и опадат по-лесно и след две процедури ми изглеждат намалели. Освен това започнах да му мия косата по-рядко (преди миех през ден, а сега през два-три дни в зависимост от това до къде е успял дасе омаже с каша).

За прохождането - в къщи си щъка по чорапки с гумени точки на подметката, малко се плъзга на паркета, но вече добре си лази на коленца (след една седмица на гости на дебел килим). На вън сме със зимни обувчици с твърда подметка и вече погази из снега без да си намокри крачетата. Понякога стъпва на криво, но в общи линии и с тях си ходи добре.

Зеленко
, и аз се опитвам да го ограничавам в детската и кухнята, ама не ми се отдава, та го водя за ръце или затварям врати (което предизвиква доста обидено реване).

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 11:16 от ТаняТ

# 92
  • Варна
  • Мнения: 38
Честит рожден ден на Лора! Много здраве и щастливо детство!
Аз много се вълнувам за рождения ден на Симона, нищо че не смятам да го празнуваме особено пищно (в тесен семеен кръг). Дори и никакво празненство да няма, за мен този ден е много специален и го чакам с нетърпение.
Слънце, пиши как мина вашия първи рожден ден.
Вчера се ядосах много - мъжът ми оставил таксата за танците на Кристина в шкафчето и в детската градина, но тя забравила да ги предаде на госпожата и вечерта парите бяха изчезнали. Нямам идея кой ги е взел, но съм бясна от подобна наглост.
Симона също не търпи никакви обувки на краката си и цял ден ходя след нея и я обувам (обикновено докато обуя едната, тя събува другата). Направо ми иде да ги залепя с С200 за краката и Mr. Green
Ох, днес съм много неработоспособна (с други думи ме мързи) - въобще не ми се подхваща домакинската работа, но май е време вече да се развихря, че стана пладне Crazy


Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 11:16 от Gery Moore

# 93
  • София
  • Мнения: 263

Честита първа годинка на Лора
Да е много здрава, усмихната и щастлива!


Ох, голяма реклама на тези кожените пантофи. Аз отдавна съм виждала такива тук до  нас, в един магазин за компютри  Shocked. Ама хич не ми допаднаха. Ако топлят и не се хлъзга детенце с тях и най вече стоят на крачето може да вземем като се опаричим  Thinking

Есме и на Мария й се появиха крусти като попорасна и имаше повече коса. Доста време ги борех и най накрая изчезнаха чрез системно мазане с Клоран- колд крем, който е за студено време и за крусти.
Гери, егати и простотията с парите!!!
СЗА магазинът за обувките на Южния парк- този със стълбата ли е? Никога не съм влизла, че нали все съм с количката....
Хели хели, стискам палци да правиш само верни крачки по този неутъпкан път. Кажи за какво иде реч, че ми е любопитно Embarassed

Збаете ли  хубаво фото в СФ, където да се снимаме за РД С Мария? Аз знам, ама е адската цена. Иначе е супер екипа там, ама детска фотосесия- 150 лв ooooh!

За идването на Нинчето в София, аз мога да й организирам кафе пиене в Сити Център София в неделя около обед. Аз ще съм с Мария. Някой да има други идеи?

# 94
  • Мнения: 819
Привет!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЛОРА!!!

СЗА, снимах 2-та чифта обувки, с които София ходи навън. Тези http://martenichki.snimka.bg/other/nashite-pokupki-za-bebchetata.262534.17344053 и тези http://martenichki.snimka.bg/other/nashite-pokupki-za-bebchetata.262534.17344058, като предимно е с вторите, че са по-леки.  Аз се бях видяла в голямо чудо с намирането на обувки за навън. Нито един модел не и пасваха на крачето, специално ходихме да Baby Planet, там има 50% намаление на обувките, не запомних какви бяха, ама са страхотни, от ест, кожа и т.н. Е нямаше модел, който да пробваме и да и влезне крачето, все петичката стоеше вдигната и не слизаше до долу. Много ме беше яд. Добре, че споделих с една позната мама, та тя ми даде тези, вторите, от нейното детенце( тя има 3 бр.  Mr. Green), купувани са в Германия и много ми ги похвали, с някаква вградена пластина там, където е свода.И наистина много добре и паснаха на крачето и добре ходи с тях. Знам, че не е хубаво, че са носени,,но колко ли са и носени, 2-3 мес. най-много, те са си твърди и нито са разкривени, нито нищо.А и просто нямах друг избор, нищо не и пасна на крачето, а хем и е слабичко. А другите са пък от братовчедчето, на Thimberland, те пък съвсем малко са носени, ама по-рядко и ги слагам, че са малко тежички. Тая така, голям проблем се оказаха обувките при нас. А и тя държи да стъпва в преспите и в най-дълбокия сняг  Crazy. Като се приберем са и сухи самите стъпала, но са доста студени винаги. Не знам защо.А сняг винаги и влиза под грейката, та чорапогащника е винаги мокър, ама да чукна на дърво, нищо и няма. Даже последният път много държеше да седи на земята, директно на снега, щото гледа от кака си как се търкаля, та и космонавта беше мокър  Crazy

Ние днес ще ходим да подаваме за паспорти на децата, че за пролетната ваканция ще ходим в Португалия при свекитата. Дано не ни върнат за някоя глупост, че е голяма бюрокрация.

Абе тия дни съм се сетила, къде изчезна Линка-Бубулинка  newsm78 Варненки имат ли някакво инфо за тях как са?

А и Нагаина нещо ми се губи  Thinking

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Гери ние ще празнуваме в събота, за да може и майка ми да дойде от Бургас на рожденния ден. Също ще сме в тесен кръг, бабите, дядовните, леля, свако и братовчедката и ние това ще сме. Не виждам смисъл от тълпи и деца след като тя нищо не осъзнава още. Със деца чак на 3-я рожден ден!!!!

# 96
  • София
  • Мнения: 659
ЧРД на Лора  baloni sia много радост да ви носи госпожицата и цял жинот да е първа във всичко  Hug

 И мен още не ме е хванала еуфорията около РД, но то до нашия има месец и половина още. Като чета колко мъници пак са болни и ми става много мъчно  Cry. И ние се борим от неделя вечер със сополи и температура, аман вече  ooooh!

 зеленко, и нашите пантофки се поизтъркаха, но за мен това не е кусур. То при такова яко целодневно триене няма как да са все като нови. Със сигурност ще взимам пак от тях като му станат малки тези  Peace

 vasida, аз и с Ники и сега с Тео пък имам обратния проблем - много са им широки и пухкави стъпалата, а на дължина пък са къси  ooooh! На Ники доста трудно му намерих обувки, все му бяха тясни. Дано си намерите подходящи за слаби краченца и да са му удобни на Боби

 Тео също има крусти и го мажа с крема на Мустела Stelaker- върши чудна работа и и(зчезват без да е необходимо ресане с четка или гребенче.

 Милички, аз за съжаление този път май няма да мога да организирам нещата с резервацията  Sad. Срашно много работа имам, зашото се опитвам да си оправя всичко по фирмите да е готово за годишно приключване. Предпочитам да си дам малко зор сега и да ми е спокойно после около РД на детето. Не съм сигурна дали и на самата среща ще мога да дойда, макар че хич не ми се иска да я пропусна.
 В краен случай, ако никой друг не изяви желание да организира нещо, мога да отида до Приказка без край и да резервирам. Просто нямам нужното време да обикалям и да търся други клубове. Този ми е сравнително близо и няма да ми отнеме много време да отида до там, а и обстановката се хареса на повечето (не че в Патета не беше хубаво, но ми е доста по-далече и ще загубя много повече време да стигна до там). Надявам се да няма сърдити  Peace

 oki4, само да потвърдиш за часа на срещата и мисля, че ще успея да дойда. Много ще се радвам да се срещна с Нинчето, макар и без придружител. Ние с милото мислехме да ходим на кино и тъкмо може да го съчетаем, но най-вероятно също ще сме без децата. Ще ги оставя за 2-3 часа при баба им, да се направим на млади влбени с мъжо  Mr. Green
 Относно пантофките мен ме грабна най-вече факта, че са страшно меки и реално все едно е босо детето. Другото, което смятам за плюс е, че не се пързалят на паркета и са доста широки, никъде не му стяга на краченцето. Иначе Тео и по чорапи като ходеше не му изстиваха крачетата и сега с пантофите също са му все топлички.

 Исках и друго да пиша, но времето ми изтече - господинът се събуди вече окончателно и дори и с една ръка няма да успявам да пиша  Mr. Green

 P.S. докато се опитвах да публикувам Тео се изпишка в гърнето, стана и за секунди си напъха и двете пантофи вътре. Зарадвах се, че само е пишкал, а не е свършил и другото и го оставих по голо дупе, докато изнеса гърнето на безопасно място и сложа пантофите за пране. След малко се изсра на паркета и си го замаза по чорапите  ooooh! Е, нека ми е скучно  hahaha

 Хубав ден на всички

# 97
  • София
  • Мнения: 673
зеленко, споко, аз също пускам Светланка само в хола.

ЧРД на малката Лора Hug Hug Hug

# 98
  • София
  • Мнения: 459
ЧРД на Лора!  newsm67 Да е здрава и засмяна!

P.S. докато се опитвах да публикувам Тео се изпишка в гърнето, стана и за секунди си напъха и двете пантофи вътре. Зарадвах се, че само е пишкал, а не е свършил и другото и го оставих по голо дупе, докато изнеса гърнето на безопасно място и сложа пантофите за пране. След малко се изсра на паркета и си го замаза по чорапите  ooooh! Е, нека ми е скучно  hahaha

Ха, ха. И ние имахме подобна забава снощи. След цял ден напъване, вечерта точно преди баня дребния се осра до ушите  ooooh! Изкъпахме го и докато баща му му гонеше голото дупе по леглото аз реших да го снимам. По едно време той седна и се нахили към фотото, както прави винаги когато го снимам. И в следващия момент видях как си прави локвичка пред него  Close
Даже на последната снимка съм го хванала. Благодарение на бързите реакции на баща му обаче, за щастие не стигна до матрака.

# 99
  • София
  • Мнения: 211
Честит рожден ден на Лора! Да е здрава, много щастлива, безгрижна и все така обичана. Честито на мама, тати и батко!!! Весел празник!
ansipl, радвам се, че включваш. Как е Деа, сигурно много е порасанала...
Nikita, ти направо ме разби!!! Браво на Софи - шампионка е, направо ме изуми как успява самичко да се изправи детето, без да се хване за нещо. Е, ние не показваме такива умения - може да е миниатюрно, но си ни трябва едно кутре, за да се изправим. Това, обаче, което малко ме притеснява е, че сама и не прави опит да става - почва да плаче и протяга нагоре ръце, за да я изправи някой... така, кога ли ще се научи сама?  newsm78 Иначе, и аз вече съм малко по-добре с кръста - все още ходя след нея, но не много приведена, а направо права... Страх ме е, обаче, да я остава да си щъка сама - колкото и да обезопасявам все си има ръбове и т.н. и въпреки, че все порядко падаме вече, си имаме една серизона синка на главата, която не ми позволява да си стоя спокойно и да си я гледам от далече... надявам се скоро и това да стане...
Браво на дечицата - много майки споделиха, че вече показват и казват на колко годинки ще станат. Искам да попитам за колко време усвоиха тези умения и колко често им го повтаряхте? От доста време я уча моята госпожичка на колко голяма ще стане и на колко годинки ще стане Стела - на една - ама грам интерес не показва и чак почвам да се чудя.. Sad
Честито ново зъбче на Симончето!
Нинчето, ех, ми то неделя баш 14ти. Sad Милото е замислил нещо (било изненада), но ако имаме възможност ще се радвам да се присъединим към кафепиенето в София Сити Център!  Hug
Таня, благодаря за инфото!
Хели, успех по неутъпканата пътека - ще я утъпкаш, ще видиш, и после ще ти е много по-сладко. А, РД то си го измислила супер, ще пада голям купон.
Тони, Стела отдавна не ми дава да стоя на компа. Просто не става и това е! Sad Пиша и чета винаги и само когато спи. И браво на малката калпазанка, че е толкова стабилна вече - тези дни ще пада порой от прохождания... Simple Smile Браво и на Борис на Цветка и на всички, които се похвалиха - до дни ще си ходят самички дечицата (ех, а едно време бяха бебета Mr. Green)
Дано Елия се оправя бързо, и Марти също и всички болнички!
Васида, аз ще помисля още малко за поръчка, и ако не ви изпусна, ще се включа.  Peace Хубав уикенд - ние с мъж ми харесваме да ходим в Чаирите (между Симеоново и Бистрица) - не е особен лукс, но е приятно, уютно, цените са повече от добри, ресторантът е тих, с прекрасна гледка и кухня и е близо до София. Може да го провериш!  Peace
Мирамар, много се радвам, че вече ще ни нагостяваш по-честичко.
Вили, дано Алек вече е добре и бързо да излизат зъбките. Я, дай сайт в коя къща ходите в Априлци.
Есме, днес за първи път дадох кисело мляко с пшеничен заросиш - много и хареса, а знам, че е много полезно - Мънки отдавна дава на Илийчо, ако не се лъжа!
Вероники,  hahaha hahaha hahaha
Исках и още да пиша, ама и ние се събудихме!

# 100
  • Мнения: 2 495
Мами, аз снощи казах на Окич, ама да кажа и тук-не се чувствайте длъжни да идвате, виждате какво е времето, дават го пак да се разваля, къде ще ги мъкнете тия деца Naughty(за тези които мислят да идват с децата), а и празник, аз много добре ви разбирам! Laughing Hug Така, че не се притеснявайте, ако не сега друг път ще се видим!  bouquet Каквото решите в крайна сметка. Peace
Окич, тук студийните снимки варират от 3.50 до 5 лева.Както и да го смятам, по-малко от 50 лв за снимки няма да ми мръднат... ooooh! Laughing

# 101
  • Мнения: 35
Роска ето я къщата. Изпитана е многократно - наема се цялата, през зимния сезон цената е 140, през летния 120. Определено си заслужава. Хубаво е също, че в съседство има хотел с ресторант, за тези, които не им се занимава с готвене Peace

Аз да ви се похваля - взела съм всички изпити, само имам проблем с нанасянето на последните оценки (направо съм се зарекла, че ще ги гръмна, ако заради тъпите протоколи нещо стане #2gunfire)
Алекчо е по-добре, само дето не спи, в сравнение с други дни - събудил се е в 7 и до сега има още едно половин часово спане. Нещо тези дни ми отказва зеленчуковото обедно пюре, дано да е нещо временно Whistling

# 102
  • Мнения: 4
Стаси, Роси, благодаря за отговорите Hug Hug Hug
Вероники hahaha hahaha hahaha
Сега успях да погледна на Боби в устата и се изумих като видях как се подул венеца на мястото на един от големите зъби, предкътници ли са, кътници ли са, възможно ли е толкова рано newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 5 315
За обуването, аз се виждам в чудо - не могат да се задържат никакви чорапи на краката на моя Боби, ако не ги събуе, ще ги завърти с подметките нагоре, купувала съм и няколко чифта пантофи, но те изобщо не му се задържат на крачетата, много са му слаби глезените и са му тесни самите ходила ooooh!

Ще идвате ли на срещата на 18-ти? Мога да донеса пантофките на Калин да ги пробвате, те са с ластиче и не се събуват  Peace Но са тънички (естествена кожа са, нямат пухчета и т.н.)  Peace

Зеленко, ми тук сега навсякъде е разтворено, то май и в София така държах, та сигурно ми е навик и тя си щъпури навсякъде. Снощи я заварих при боклука в килера да разхвърля пластмасовите бутилки и да ги търкаля... добре, че не беше набарала плика с памперсите. ooooh!

 hahaha Joy hahaha

мирамар, твоите бандитковци поне си имат другарче за игра Simple Smile Аз понякога се ядосвам, защото не се сещам как да си играем с Калин и само го зяпам влюбено  Embarassed

вили–ст, браво за изпитите  Peace

Вероники, тъкмо вече щях да те издирвам дали сте добре  Hug Като прочетох края на поста ти, направо ми се прииска да се телепортирам у вас, да помогна малко  Hug



Кажете за партито на 18-ти как да стане (за 14 ч., нали?)

# 104
  • Мнения: 4
Зеленкол, не зная  дали ще има с какво да дойдем до срещата, ще направя всичко възможно Hug
а за мястото, нямам никакви птретенции Peace

Общи условия

Активация на акаунт