Kak да спра нощното хранене на бебето ми?

  • 8 931
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Благодаря ви много за мненията!! Разбира се и аз мисля като вас, но проблемът не са приятелките колкото педиатъра, който ми каза до края на месеца да съм махнала нощното хранене, защото после било по-трудно. Другата седмица сме на консултация и явно ще трябва да му кажа, че на този етап това не ни е възможно и ще продължа да си храня София както преди. Още веднъж Thanks !!!   

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 02:16 от Vivi

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Като беше по-малка беба се будеше към 1 и после до към 7 нанеше. Да ама сега се буди през 3 часа нощем  Rolling Eyes ужас. Докато не дам млякото не спира. Аз пробвах вода, гушкане, носене, люшкане нищо не помага!!! Crazy Вече и с адапте я храня, нали засищало повече от кърмата ...обаче резултат няма Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 396
Ние бяхме абсолютно същите,но аз въобще не съм правила опит да я отказвам,като му се яде на детето ми нека яде.Нашата педиатърка беше категорична ,че трябва да я откажа и аз се съгласявах,но си правех това което аз си знам и така......

# 18
  • Мнения: 6 390
Ние днес за пръв път от както се е родила Емата след шишето в 23ч. ядохме чак в 7ч.   вчера в друга тема четох, да давам вода като се събуди... е не че не познава разликата и не беше много щастлива... но ...
Дано се отучиме вече от нощното хранене 

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз давах първо вода през нощта, но не минаваше номерът, после й давах сок от морков и така лека-полека се отучи, накрая като се събуждаше - пак й давах вода и този път не протестираше, но буденето беше към 5-6 часа.
От няколко седмици последно яде в 9-10 и сутринта се буди в 7.30.

# 20
  • Мнения: 2 673
 в началото като реших да го спирам , като ревнеше давах гърда- 2-3 нощи така, после спрях и след още 2 нощи рев - нещата се оправиха Wink

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моят мъник пък никога не е ял нощем,първо така го свикнаха още в родилното.Последното му ядене в 12 часа вечерта е било до втория месец,и то аз съм го будила да го храня.Той ядеше и спеше и аз реших,че щом сам не се буди,значи няма нужда от това хранене.
Друг е въпроса,че съм му давала чайче против колики нощем.Та мисълта ми е,че може да има колики и затова да се буди нощем,а не от глад

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Кажи на педиатъра ти - той да пие вода със захар или каквото там ти е казал, като е гладен, пък да види.

Дариа сама си спря нощното хранене - изобщо не се съобразих с мнението на околните /вода не съм давала/. Спря сама да се буди нощем и аз не давах мляко, след 2-3 седмици отново започна да се буди и въпреки, че ми стана криво - започнах отново да храня.

Накрая окончателно спря и спеше от 8 вечерта до 8 сутринта непробудно, което пък пак обезпокои педито ми, но...

Ако детето ти е спокойно - ще спи и ще се развива добре - не го тормози излишно, както и себе си. Кое е по-добре - да дадеш мляко за 10 мин. и да спите после или да скачаш през 15 мин. да даваш вода, биберон и т.н. и това докато стане голямо детето?

М/у другото мъжът ми понякога става и два пъти на нощ да яде. При него номерът с вода със или без захар също не минава, както и приказките ми, че стомахът му трябва да почива.

# 23
  • София
  • Мнения: 748
мами,моето човече вече от 2 месеца се буди нощем и то не по1,а по 2 пъти.аз го приемам спокойно,но таткото се дразни ужасно,защото всички бебета на наши познати спят непробудно нощем и се е заканил от петък вечер да се премести с него в другата стая и да го остави по цели нощи да реве докато не се научел да спи.заканил се е,че никой не може да го спаси,дори и аз,защото това вече на нищо не приличало!знам,че не можете да ми помогнете,аз просто ей така за разтоварване реших да се оплача.не вярвам да даде резултат,просто и бебето и аз ще се изнервим.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
мами,моето човече вече от 2 месеца се буди нощем и то не по1,а по 2 пъти.аз го приемам спокойно,но таткото се дразни ужасно,защото всички бебета на наши познати спят непробудно нощем и се е заканил от петък вечер да се премести с него в другата стая и да го остави по цели нощи да реве докато не се научел да спи.заканил се е,че никой не може да го спаси,дори и аз,защото това вече на нищо не приличало!знам,че не можете да ми помогнете,аз просто ей така за разтоварване реших да се оплача.не вярвам да даде резултат,просто и бебето и аз ще се изнервим.

А защо не му предложиш той сам да отиде да спи в другата стая? Сигурно ходи на работа и сутрин излиза като пребит, вместо отпочинал и затова се дразни.  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 748
 таткото не иска да спи сам в другата стая,така спяхме първите 2 месеца,когато също се будеше нощем.просто таткото смята,че това вече са лигавщини и трябва по-твърдо да се действа.аз пък смятам,че детето само си показва от какво има нужда.не виждам обаче решение на проблема,ще стигнем да ръкопашен бой май Laughing

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами приятелките като много знаят, да дойдат в 3 ч. да дондуркат бебето...
На 2 месеца е още мъничко, а освен това природата го кара да търси храна по това време, защото ако беше на кърма, щеше да имаш много точно към 3-4 ч. нощем.
Приказките за почиване на стомахчето при малко бебе и мляко не важат... И се чудя как така педаитрите казват да не се хранят нощем бебетата, а в родилното в 3 ч. нощем им бутват на всики по едно шише, за да си траят...
Следи детето, след като има нужда, то ще си иска. Да го държиш гладно, само ще ви опищи махалата. Храни си го и толкоз.

# 27
  • Мнения: 46 518
..... и се е заканил от петък вечер да се премести с него в другата стая и да го остави по цели нощи да реве докато не се научел да спи.заканил се е,че никой не може да го спаси,дори и аз,защото това вече на нищо не приличало!......

А защо само нощем? Да го отучи въобще да яде, та да си реши всички грижи с изхранвабето в бъдеще  Twisted Evil Направо не мога да повярвам, че това родител може да го мисли за детето си  #Crazy

А като се буди бебето храните ли го? Или и след като се нахрани не иска да спи  Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 748
кърмя го ,като много често след това заспива,но може и 2 часа да будува.,абе,ще има схватка,то е ясно,жалко само че сме в различни категории! Joy

# 29
  • Мнения: 46 518
кърмя го ,като много често след това заспива,но може и 2 часа да будува.,абе,ще има схватка,то е ясно,жалко само че сме в различни категории! Joy

Питам, защото и аз се опитах да махна нощното след като се прибрахме от болницата, но тя вода не искаше, една глътка и след половин час пак рев, в крайна сметка нито тя спеше, нито ние, будеше се по 10-15 пъти на нощ. И започнах да си й давам мляко, така в началото се будеше се 2 пъти, почти на сън си изяждаше млякото и продължаваше мирно и тихо да спи, постепенно си ги махна. Голямо облекчение ми беше, просто повечето деца имат нужда от нощно хранене първите месеци.

Общи условия

Активация на акаунт