Детски влог - има ли смисъл?

  • 10 027
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 75
момичета, накарахте ме де мисля, върху доста сериозни неща. благодаря!

това за детската застраховка ми стана интересно, ако може да споделите повече? мерси!

# 46
  • София
  • Мнения: 3 064
В момента нямам никаквъа възможност да отделям пари, но дори и да имах, не бих направила детски влог в никакъв случай, поради описаните причини.
Някакъв депозит, може би.
Учудвам се на rosy-bosy как покрива изискванията за минимален доход за получаване на детски, пък може да кара без тях.
На мен тия 35 лв ми идват винаги добре, цял ден живеем с тях Mr. Green

Ами лъжа държавата, не съм омъжена, доходите на мъжа ми не се вземат впредвид. Не ме осигуряват на минимална заплата, всъщност майчинството ми беше колкото чистата ми заплата, преди да изляза по майчинство. Имаше период обаче в който си ми бяха много важни, дори жизненоважни, слава богу кратък, сега съм на работа и си стъпих на краката. Не афиширам нищо, не знам какво си разбрала, ако става въпрос за това, че държавата ми дава 35 лв. детски добавки или там както се казва помощи за деца и аз внасям такава сума по застраховка в полза на детето си - да, така е. Това ли е афиширането, за което говориш  newsm78

Говорех за афиширането, че лъжеш държавата Wink
Не си единствената, ама, все пак...

# 47
  • Мнения: 1 174
Луда Мара, съжалявам, че се е получило да звучи като афиширане, перчене един вид  Confused Не съм искала така да прозвучи и ако трябва ще редактирам поста си.
Колкото до лъгането на държавата, вярно е, доста хора го правят, но нали ти е ясно, че държавата определя правилата. Ако имаше изискване да се посочват и доходите на партньора ми, с който живеем на семейни начала, щях да ги посоча и естествено нямаше да получавам помощи за деца, но понеже няма такова изискване - получавам.
Повярвай ми, сега ми е широко около врата, защото пак съм на работа и за мой късмет с по - висока заплата отпреди, но допреди 3 месеца много я бяхме закъсали  Confused Нова Година я посрещахме с 20 лв., едвам изкарахме до 10-ти януари когато взех аванс от февруарска заплата.
Както и да е, не целя да се оплаквам, а да ти кажа че те разбирам и ти съчувствам, дано нещата и за теб да се оправят  Peace

ПП Ивинявам се на авторката за спама  Embarassed

# 48
  • Мнения: 75
Ок, стана ясно, че детския влог не е за препоръчване Simple Smile

Да обсъдим тогава разните застраховки, които споменахте Simple Smile

Ще поровя и аз и ще пиша скоро, какво съм открила Simple Smile

# 49
  • Varna
  • Мнения: 191
Ако не се приеме като един вид реклама, мога да изрецитирам някои неща от застраховката на сина ми, включително и част от рисковете, които покрива?  Peace

# 50
  • Мнения: 1 298
И двамата с мъжа ми имаме застраховки живот.
Направихме ги, когато си  теглихме заем за къщата.
За такъв тип застраховка ли говорите?

Добре или не, ние подадохме за сметка на детето. Можем да внасяме колкото си искаме.
Но като си получа документите, щв прочета повече и ще решим окончателно.

# 51
  • Мнения: 9
Ние направихме на племенника ми за подарък застраховка живот, която е към проверена, стабилна компания, със строг индекс на еврото 1.955, и компанията всеки път, когато има и най-малък процент инфлация уведомява и предлага план, по който защитаваме парите си.
Аз смятам, че това е един разумен спестовно-осигурителен фонд, който ще му бъде от голяма полза след години. А и освен всичко друго застрахова и живота му.

# 52
  • Мнения: 75
lilivilinka, коя е компанията, за която говориш. Звучи любопитно Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1
На мен ми се обадиха онзи ден от Алианц, бяха мноого любезни, чакам да ми изпратят техните продукти. Незнам от къде са взели номера на телефона ми ? Детето ми е малко, все още не мога да реша има ли смисъл да направя застраховка живот??
Това за апартамента звучи добре, НО ...
Преди няколко години родителите ми даваха апартамент под наем - повярвайте ми не си струва, първо ни изнесоха половината вещи - дори и готварската печка - и естествено никой не е видял нищо .... полиция, щуротии... Следващите наематели разрушиха всичко -... и така един след друг докато наще се отказаха... предпочетоха да седи апартамент празен, отколкото да дават парите от наема за да го оправят след всеки наемател...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Ние направихме на племенника ми за подарък застраховка живот, която е към проверена, стабилна компания, със строг индекс на еврото 1.955, и компанията всеки път, когато има и най-малък процент инфлация уведомява и предлага план, по който защитаваме парите си.
Аз смятам, че това е един разумен спестовно-осигурителен фонд, който ще му бъде от голяма полза след години. А и освен всичко друго застрахова и живота му.

Бъркам ли или в България е забранено да се застраховат деца  newsm78 Застраховка в полза на дете-да, но ти май пишеш за друго.

Merilina, ако си със служебен телефон - оттам са го взели. Добират се до база данни на лица от фирми, които са им потенциални клиенти и съответно таргет. Доста са досадни.

# 55
  • Мнения: X
Това за апартамента звучи добре, НО ...
Преди няколко години родителите ми даваха апартамент под наем - повярвайте ми не си струва, първо ни изнесоха половината вещи - дори и готварската печка - и естествено никой не е видял нищо .... полиция, щуротии... Следващите наематели разрушиха всичко -... и така един след друг докато наще се отказаха... предпочетоха да седи апартамент празен, отколкото да дават парите от наема за да го оправят след всеки наемател...

Може да не е апартамент, а офис или магазин. За да си наедомател си трябва и време и култура за тези неща. На пазара вече има фирми, които се занимават с управлението на имоти срещу % от наема, ако на собственика не му се занимава.

# 56
  • русе
  • Мнения: 643
аз също съм против детски влог твърде сложно е затова парите който отделям за децата са на сметка на мое име
а по въпроса за застраховките има доста интересни предложения аз преди време доста се бях замислила за така наречената фонд полица с инвестиционна цел но нещо се отказах май пак трябва да помисля newsm78

# 57
  • Мнения: 9
lilivilinka, коя е компанията, за която говориш. Звучи любопитно Simple Smile

Съжалявам, че толкова късно се включвам.
Ани аз ще кажа името, но се надявам да не излезе като реклама - Граве България, много стабилна и издържала в годините, коректна и агентите обясняват всичко, стига да попаднеш на компетентен човек.
Но специално тяхната застраховка казва се "Граве старт" е изключително добра има изявен спестовен характер и защита на заявителя, в случая аз и мъжа ми.

# 58
  • Мнения: 9
Бъркам ли или в България е забранено да се застраховат деца  newsm78 Застраховка в полза на дете-да, но ти май пишеш за друго.


Ами да май, аз и моят мъж сме заявители, но полицата е на името на детето, като то е защитено по 9 клаузи. Много добра програма.

Общи условия

Активация на акаунт