Домашна храна или детска кухня?

  • 17 909
  • 508
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите деца минаха през ДК. Всички. Вярно, само по няколко месеца, но съм се възползвала от това улеснение. Моите бяха злояди, но кухнята си я хапваха. Обикновено им приготвях допълнително някаква салата или плод, но разчитах основно на кухнята. Голямо улеснение на безумно ниска цена. Изобщо не съм склонна да драматизирам в тази посока. Сякаш в яслите или ДГ вися в кухнята да им надзиравам продуктите и да дебна. Сега двама от тримата и стол посещават. Ние пък по ресторанти ходим... Наистина, не съм склонна да залитам в крайности. Защото, ако седна и оборя глава в тежки размисли, освен вкъщи няма и троха навън да хапнем нито ние, нито те. Което е абсолютно изключено. Така че...

# 61
  • Мнения: 46 630
Пуйка, пиле, заек, телешко, свинско, риба. Не знам за теб, но аз не готвя всичко това за една седмица ...


В началото и на мен ми се струваше страшно, но ние покрай детето започнахме да се храним разнообразно  Simple Smile преди карахме на скара и картофи  Laughing сега всяка седмица готвим пиле, телешко, риба и свинско. Пуйка - майка ми е винаги готви като идем на гости, т.е. 1 път в месеца и тогава си режех и замразявах 3 парчета - за останалите седмици в месеца  Simple Smile и едно зайче, пак разфасовано в пликчета, тези меса ги слагах към общата храна, така че отделно не се е налагло приготвянето на още едно ядене. Самостоятелно за нея съм правила само обедните супи, 2 пъти в седмицата - за 4 дни, защото в почивната и ние се хранехме с тях на обяд. И за да е разнообразно, примерно зеленчуковата на следващия ден я разбивах със сметана на крем супа или добавях бульон със сварено месо.

# 62
  • Мнения: 5 577
Вие слагате ли подправки във вашите яденета? Защото аз много, определено не можем без черен пипер и сол. А за децата знаем, че не е полезно. Айде супата, как да е, отделям преди подправките, ясно, но например мусаката? Още в каймата се оместват подправките, иначе не е вкусно. Една картофена салата да е, ако няма сол в нея, то не става за ядене за големите /поне при нас/, и излиза, че само супите могат да се ядат общо.  Thinking
В кухнята явно също слагат, но не много, защото не се усеща кой знае колко сол.

# 63
  • Мнения: 3 066
Всичко пшодправям след като съм отделила порциите й -иначе слагам ама много зелени подправки за всички!Готвя безсолно,а черен пипер и сол си подправяме ние после!
В каймата слагам магданоз,червен пипер и кимион-малко!Дори и нищо да не сложа пак си има вкус на овкусена леко от производителя!

# 64
  • Мнения: 22 524
Разбира се, че за някой е удобство кухнята, но за други не точно. )
За мен беше всъщност точно обратното- крайно неудобно, въпреки че ми беше под носа.
Дъщеря ми става късно и късно закусва, съответно абсурд към 12ч тя да обядва, а аз трябваше да взема кухнята.
Лятото в най-голямата жега по това време гледаме да сме в къщи, вместо да я изкарвам на най-големият пек на вън.
И всичко това като съвпадна с ужасният вкус на храната, която тя не искаше да яде, категорично ме отказа.

# 65
  • Мнения: 46 630
Вие слагате ли подправки във вашите яденета? Защото аз много, определено не можем без черен пипер и сол. А за децата знаем, че не е полезно. Айде супата, как да е, отделям преди подправките, ясно, но например мусаката? Още в каймата се оместват подправките, иначе не е вкусно. Една картофена салата да е, ако няма сол в нея, то не става за ядене за големите /поне при нас/, и излиза, че само супите могат да се ядат общо.  Thinking
В кухнята явно също слагат, но не много, защото не се усеща кой знае колко сол.

Стремим се да се храним здравословно, т.е. без много сол, но все пак добавяме, защото за съжаление вкусът ни е изкривен отдавна. В нейните порции имаше чубрица и чевен пипер, след 1 г. по една идея сол.
Черен пипер само отгоре слагаме с мелница, вътре в яденето - на зърна и ги махаме, ако й се паднат.
За мусаката - не подправяме каймата, дори само за нас да готвим.
Картофена салата - какъв е проблема да отделиш и след това да подправиш вашата?
Същото и с шопската, въпреки, че салатите й ги даваме просто под формата на нарязани зеленчуци, чак като порасна искаше да е с формата като на нашите Laughing

...
само супите могат да се ядат общо

Напротив, всичко си ядеше - леща, месо с ориз, картофи, зеле, грах, гювеч, тиквички, зелен боб и т.н. На практика не се сещам за нещо, което да не е ставало newsm78

# 66
  • Мнения: 5 577
 Confused Ако не сложа сол, ама много, докато варя самите картофи или спагепи, мъжа ми не ги яде. След това да се добавя, не е същото.
А на ориза какво количество слагам, не е истина, и пак ми е безсолен накрая.  Confused
Един вид ако не е осолено в началото още, не ни е вкусно.
На манджите - дафинов лист, куркума, пикантина ...

За децата мисля, да готвя отделно. Няма начин иначе, явно и нашият вкус е изкривен.

А кремчета, мляко с гриз, мляко с ориз, как приготвяте? Майка ми прави през уикенда и носи, децата много ги ядат неините, моите не ги искат. Като я питах, каза, че слага 6 лъжици захар.  Shocked Аз слагам половин.

# 67
  • Мнения: 3 066
На кремовете слагам толкова малко кафява захар или мед .че не се усеща!имаме диабетици в рода,брат ми е луд по сладкото,може огромен шоколад и 3 вафли да изяде наведнъж,та я ограничавам!веднъж опита тези малките Данониата,защото аз правя кис.мляко и слагам плод за сладост и разкош,та опита го и не се спря докато не видя че е празно-а като го опитах,ама то сладко,че се не трае!ужас,и това ми било здравословно !

# 68
  • Мнения: 46 630
Нишестета съм давала 2-3 пъти, варях го и слагах бисквити малко натрошени.

Овесени ядки - фини, само запарени с вода, към тях добавях масло, мляко и сирене. Същото с грис, кус кус, пшеничени ядки, просо (последните 2 се варят повече). Миксове също от изброените. Или тези неща с настъргани плодове, вместо сирене. Елдата купувах готова, на каша.

Захар в нищо не съм слагала.

# 69
  • Мнения: 103
от 8-ия месец готвя на детето и лично за мен детската кухня е голямо улеснение, а и предлага по-голямо разнообразие.
сега е на 2,7 год. яде само опр. неща, др. не се научи, непрекъснато мисля как да разнообразявам и се чудя какво да готвя, хич не ми се готви, въртим едно и също и тн. на кухня смятам,че си е по-добре. да не знам какво слагат там, пък в къщи всичко е подредено, но купувам от магазините или пазараите , а не е домашно така че пак няма гаранция.
а и малкия направи алергичен обрив преди около 2-3 месеца от белтъчини.
захар слагам само на грис но правя вече рядко, защото той не иска да яде. от скоро хапва мед с някой неща.
живот и здраве все си мисля ако имам второ детенце го записвам на кухня.

# 70
  • Мнения: 582
И аз съм за домашното, нооооооооо децата предпочитат ДК. Голямата съм я захранвала стриктно и точно и кухня почна след година и половина, ама малката като не ще нищо да яде, а пък харесва супите от кухнята, й вземам, какво да правя  Confused Така че то не е само до това какво ние предпочитаме, а какво харесват децата  Confused
A,ако харесват Зрънчовците,цигарките и кока-колата и тях ли да им даваме?Sad

Сравнението е абсолютно неудачно-аз сравнявам между две полезни неща, а ти между полезно и вредно  Confused

# 71
  • Мнения: 2 478

А кремчета, мляко с гриз, мляко с ориз, как приготвяте? Майка ми прави през уикенда и носи, децата много ги ядат неините, моите не ги искат. Като я питах, каза, че слага 6 лъжици захар.  Shocked Аз слагам половин.

На какво количество мляко с ориз слагате 6 лъжици захар? Аз слагам толкова за около 10 порции. И пак ми е сладко.
Но моят син сравнително късно прояде шоколад и други много сладки изделия, така че няма проблем ако не е много подсладено.
Никол, казваш че грис може да се приготвя като овесениете ядки с малсо и сирене, ли? Ще пробвам, защото Дилян много обича всякакви овесени ядки: с масло и сирене, мед и мляко, извара и плодове.

# 72
  • Мнения: 4 668
Моят син категорично отказа да яде храната от кухнята  Confused И аз го разбирам . Смятам , че са големи буламачи  Sick
Всъщност , ако зависеше от мен изобщо не бих го записала на кухня , но всички около мен - майки , баби /нашите имам предвид / и приятелки ми опяваха за тази кухня . Добре , взех - разочарова ме и я спрях . Подарих купоните на една жена и приключихме . Не ми тежеше да му готвя или да купя пюрета на Семпер , които са за по - големи деца .
Освен това много ми беше досадно ежедневното ходене до кухнята.

# 73
  • Мнения: 3 066
На 1 литър мляко ,1 и 1/2 чаша ориз и 3 с.л.мед илим кафява захар!Гриса го правя на око,меда също,но не искам да се усеща осезателно,а да добавя лек привкус !залагам на повече канела , джинджифил,ванилия или пресен плод да разнообрази крема или десерта!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 535
С дъщеря ми нямах избор - готвила съм й.
Сега за сина ми се възползвам от удобството ДК. Удобство е, защото ми е много близо, готвят вкусно и разнообразно. В къщи не мога да му осигуря разнообразие на месо. Никой в къщи не иска да яде месо, а само за него няма как да купувам и готвя по 50-100 грама... Фризер в момента нямам и няма начин да се съхрани за по-дълго време... Зеленчуците също са разнообразни - той с удоволствие си хапва и карфиол, и тиквички, и спанак... другите не мога да ги накам да вкусят ядене с тях...

Общи условия

Активация на акаунт