Вила Вилекула

  • 1 819
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Извинете заглавието, но наистина търся Вила Вилекула.
Намерих тази, която се намира на остров Готланд в Швеция, но освен че пътуването да там ще е цяло приключение, паркът работи само лятото, а аз не мога да пътувам тогава.
Така че, ако знаете в някой друг парк да има такава атракция, моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 2 241
 Crazy Crazy Crazy Звучи много сладурско.
За съжаление, дори не бях чувала.
Може ли линк към това, което си намерила, за да видя за какво точно става въпрос  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 7 121
Бека, наистина много интересен обект търсиш  Laughing
Освен тази на о-в Готланд, открих и един тематичен   парк  , но пак е в Швеция. Намира се в гр.Вимербю- Vimmerby, родния град на Астрид Линдгрен.
Май не ти върши много работа, но друга подобна вила не откривам. Т.е. открих, но това са хотели,ресторанти и частни вили с това име. Явно това си е запазена марка за Швеция и само там ги има.
Диамантче, ето я официалната Вила Вилекула в комплект с коня  Wink

# 3
  • Мнения: 1 893
Това е паркът на остров Готланд.
А ето и новата Вила Вилекула в парка във Вимербю, която elix откри  Hug
Поне е по-близо до Стокхолм, а и работи от май до октомври. Почвам да проучвам и ако открия начин да отидем, ще пиша.
Може и нечия друга щерка да си е пожелала да живее във Вила Вилекула  Laughing
Elix, огромно благодаря   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 121
Няма за какво  Hug  Втората ми изглежда по-приказна и съчетана с такова представление, направо на мен ми се прииска да отида  Crazy Уж скоро бях из Шведско, но пак може да отскоча за да видя Пипи  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 893
Не бързай, след някоя година и Калия може да поиска да види Пипи  Grinning
А с какво пътува до Швеция?
Аз си мисля да ползвам чартър от Бургас като почнат шведите да летят за летните почивки, но проблемът е, че ще науча за свободни места в последния момент.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 121
Оо, супер ако има чартър. Ние бяхме с прекачване през Будапеща, пътувахме с Малев. Имаше леки закъснения при полетите, но в рамките на нормалното - час и половина-два. Все пак това беше около Коледа и по летищата беше малка лудница.
За съжаление не видяхме почти нищо свързано с Пипи, иначе Калия щеше много да се зарадва .Само едно детско сервизче за кафе си избра с нарисувани Пипи и маймунката Нилсон  Flutter

# 7
  • Мнения: 1 893
Да, Малев е другия вариант, но се надявам да не се наложи.
Сега остава да открия как да стигнем до Вимербю.
От местния транспорт някакви впечатления да имаш?

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 09:13 от beca

# 8
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не знаех,че има такава атракция.Не знам за мойта дъщеря,но на мен определено ми се иска да я посетя,та Пипи е една от любимите ми героини.Ще ви следя за инфо.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 121

От местния транспорт някакви впечатления да имаш?
Имам, но не големи, защото ни возиха с кола в повечето случаи.
Влаковете са хубави и точни.Ние пътувахме няколко пъти от Копенхаген до Малмьо през моста Оресунд/моста над морето/ и цената на човек в едната посока беше 200 крони - 20 евро.
 Автобусите също са точни, когато е хубаво времето, зимата имат закъснения. Билета струваше 16 крони- около 1,5 евро. Но става въпрос за вътрешноградски гранспорт.
Най-добрият вариант според мен е да си вземеш рент а кар. Имах някъде една брошура с цените, тъй като и ние обмисляхме този вариант, но после се оказа че няма да ни се наложи и не сме наемали кола.
Скъпичко е обаче, за 24ч.  5 местна кола беше около 500 крони-50 евро  Confused  Има и по-малки коли, те бяха малко по-евтини. Отделно си плащаш за бензина. Навсякъде има камери и всичко се следи, никой за никъде не бърза и няма никакви нарушения  Mr. Green Казвам го, да го имаш предвид ако си наемете кола. Глобите са повече от солени. Недопустимо е малко дете да се вози без детска седалка.
Ако имаш други въпроси, ще се радвам да помогна. Ако намеря брошурата от рент а кар ще ти я преснимам да се ориентираш, но в общи линии това беше средната цена.

Общи условия

Активация на акаунт