Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de - 3

  • 88 721
  • 757
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 634
Машината пристигна, но има транспортен дефект на алуминиевия корпус. Според мен няма да й пречи на работата, но какво ще стане с гаранцията при това положение? Какво ще ме посъветвате?

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 262
Машината пристигна, но има транспортен дефект на алуминиевия корпус. Според мен няма да й пречи на работата, но какво ще стане с гаранцията при това положение? Какво ще ме посъветвате?

Бих те посъветвала да се свържеш или с амазон, или по телефона със сервиз на Филипс (а защо не и с двете места), да обясниш как стоят нещата и да попиташ какво се очаква от теб като действие в този случай. Аз също поръчах същата сокоизстисквачка (предполагам, че си поръчала Philips HR1861, за която беше писала преди време?) - не беше ли добре опакована? Какво точно й има? Взех и аз да се притеснявам...  Sad

# 407
  • Мнения: 3 634
Опаковката е пробита сякаш с отверка и алуминиевия корпус е силно натиснат на две места. Не е пробит и предполагам, че си работи нормално. Писах на Амазон дали ще ми важи гаранцията, ако все пак реша да я задържа или ако е възможно да я заменя в сервиз тук. Отговориха да им я върна до 30 дни, а те още утре ще ми изпратят нова. Разходите по връщането на стоката ще ми ги възстановят.

Не забравяй да си купиш преходник! Аз, ако имах щях да направя сок още тази вечер и изобщо да не се занимавам с връщане. Сега какво ще ги правя тези 5кг моркови и ябълки?!  Laughing Специално за машината ги купих днес...

# 408
  • Sofia
  • Мнения: 262
Благодаря ти за изчерпателния отговор!  bouquet  Много се радвам, че ще ти изпратят нова сокоизстисквачка, браво на амазон - те са пример за коректен продавач! Аз имах случай на повреден по същия начин уред, но купен от магазин в България - оказа се, че го била пробила машината, с която пренасят палети със стоки и това май не е рядко срещан проблем!

# 409
  • Мнения: 634
Момичета, опитвам се да купя от английския амазон детски обувки - накрая ми излиза съобщение, че артикула не се доставя до бг Rolling Eyes
Става въпрос за различни марки детски обувки, дори различни номера- невъзможно е да ги изпратят. Вие как поръчвате детски обувки? С посредник ли? Доколкото знам Алекс 1 е спец по тази тема... Simple Smile ..моля за мнения...

# 410
  • Мнения: 3 634
Сутринта писах на Амазон, че възнамерявам да задържа машината с повредения корпус, ако това не окаже влияние върху гаранцията. Ще ми възстановят 10% от цената по този повод. Доволна съм от обслужването и ще поръчам скоро пак.  Peace

Преходник купих от Практикер.

# 411
  • Мнения: 481
Момичета, опитвам се да купя от английския амазон детски обувки - накрая ми излиза съобщение, че артикула не се доставя до бг Rolling Eyes
Става въпрос за различни марки детски обувки, дори различни номера- невъзможно е да ги изпратят. Вие как поръчвате детски обувки? С посредник ли? Доколкото знам Алекс 1 е спец по тази тема... Simple Smile ..моля за мнения...

Поръчай ги чрез посредник. Има много фирми. Аз ползвах услугите на габко, те сякаш са най-евтини а и много ги хвалеха. Аз на свой ред останах очарована от тях. Поръчваш на техния адрес в Лондон с твоето име и им пишеш писмо или им се обаждаш, да очакват пратка от твое име на техния адрес. Те като пристигнат нещата в
София ще ти пратят писмо.

# 412
  • Мнения: 5 790
Момичета, опитвам се да купя от английския амазон детски обувки - накрая ми излиза съобщение, че артикула не се доставя до бг Rolling Eyes
Става въпрос за различни марки детски обувки, дори различни номера- невъзможно е да ги изпратят. Вие как поръчвате детски обувки? С посредник ли? Доколкото знам Алекс 1 е спец по тази тема... Simple Smile ..моля за мнения...

Само Амазон като продавач доставят до БГ.
В сайта Амазон обаче, продават много различни търговци. Не всички от тях, да не кажа никой, не доставя до БГ.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Детски обувки, независимо, че продавачът е Амазон, не доставят до България.  Peace Трябва да се ползва посредник, аз така правя по принцип за всички обувки, защото ми излиза доста по-изгодно да ги изпращам до Англия Party.

# 414
  • Мнения: 5 790
Що пък детски не доставят?  newsm78
Тъкмо бях се зачудила да поръчвам...

# 415
  • Sofia
  • Мнения: 262
Изключително изненадана съм - наистина не доставят детски обувки до България (а и не само обувки, очевидно)!  Shocked Поразрових се и ето какво открих тук:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&am … 527505&sr=1-1

The following items can only be delivered to addresses within the UK - children's clothing, children's shoes, children's car seats, blank media items, such as CDs, DVDs and MP3 players, safety equipment and medicines.

# 416
  • Мнения: 874
Ами аз пък имам 2 пратки с обувки от Амазон,които ги получих по пощата  Rolling Eyes Странно как са ми ги изпратили newsm78

# 417
  • София
  • Мнения: 2 065
Здравейте,
вчера поръчах едни обувки за мен и една магнитна дъска за рисуване с кредитна карта Виза на Първа инв. б-ка /преди това съм купувала от амазон само веднъж с Виза електрон - без проблеми/. Кредитната е нова и реших да я изпробвам, тя е на името на мъжа ми.
Та като тръгнах да плащам не видях никъде Пейпал и директно си въведох номера и уж всичко мина добре.
Притеснява ме единствено, че сутринта мъжа ми влязъл в профила си на банката и видял отразени тегленията от амазон /даже ми ги продиктува по телефона, странно, че не са били като обща сума ами за всеки артикул по отделно и накрая + 1 паунд за нещо и аз не знам за какво/ Та идвам на работа аз и отварям профила в банката за да видя какво точно са изтеглили, че ми стана любопитно този 1 паунд, някаква такса за нещо ли е, и за мое най-голямо учудване въпросните тегления от амазон ги няма /мъжа ми ме обвини, че съм луда и не ги виждам/ - възможно ли е това и на някой случвало ли му се е. И другото което ме учуди, в профила ми в амазон видях, че още не са ми изпратили нещата /в процес на подготовка са/ и приблизителния срок на получаване е 3 юни  #Crazy /първата ми поръчка дойде за 4 дена/

# 418
  • Варна
  • Мнения: 11 340
pepssi, детски обувки ли? Thinking

maka, не се притеснявай, така си блокират 1 паунд/1 евро/1 долар - за проверка на сметката, после няма да го изтеглят. Peace И аз пуснах вчера една поръчка, срок на доставка ми изписа 28 май, явно са заложили по-големи срокове, във връзка със забаванията покрай вулкана. Да се надяваме, че пак бързичко ще ни пристигат нещата. Party

# 419
  • Sofia
  • Мнения: 262
Ами аз пък имам 2 пратки с обувки от Амазон,които ги получих по пощата  Rolling Eyes Странно как са ми ги изпратили newsm78

Аз също имам доста обувки, купени от амазон, но всички са били за мен - не детски...

Общи условия

Активация на акаунт