Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 2 140
лято,недей бе,мила да се ядосваш на Ваньо!Сигурна съм,
че не го прави от глезотия.Боли го детето,за това е кисел.
В такива случай
аз обикновено го гушкам Ицко,защото много ми дожалява за него.Знам,че е много изнервящо
цял ден да хленчи и да ти виси на ръцете,но това е период,който ще отмине. Peace
С Ицко ви прегръщаме и двамата. Hug
Валче,как сте днес?

Джени,Криско оправя ли се?
Сега се замислих за miika. newsm78Дали не влезе само да
се защити и пак ни заряза. newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 6 212
Смехоранке, благодаря ти, мила! И на мен повечето пъти ми е жал, ама като съм една слабонервна, и изпадам в депресии.Ти се справяш чудесно, Ицко има страхотна мама, трябва да взема пример от теб!  Hug
Днес му давах интересната комбинация оризова каша с круша и тиква, с идеята да заобича тиквата, и да вземе да свърши "работа" вече, че пак направи пауза. Постигнах известен успех - яде Simple Smile, макар че май засега бананът му е най- по сърце. В тази връзка, какво ли става с Макси?

# 62
  • София
  • Мнения: 5 247
Ето ни и нас с отчет от днешната ни среща с педиатърката - 11кг, 77см, нови 3 зъба - общо вече сме с 5.
Запекът го преборихме с премахване на картофите, ориза и морковите. Ядем чисти сливи от ошаф, който му приготвям и му пасирам, чисти круши, елда, броколи, овес и разни други.
Но ни пращат на невролог - много ми е тревожно. Дано няма сериозен проблем Praynig Не не харесват начина, по който ходим и седим.
Вече изобщо не спираме на едно място и всичко ни доскучава за 0 време, вследствие на което се раздават писъци, които със сигурност се чуват и на улицата. #Crazy
Днес Божко каза МАМ, а от няколко дни БА-БА-БА....напредваме със звуците, сричките.
Спокойна вечер на всички.

# 63
  • Мнения: 172
Мигле,  а какво по-точно не му харесват на ходенето и седенето на Божко newsm78

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Мигле,стискам палци при невролога всичко да е наред/убедена съм,че ще е / Hug

malachika,моята е Zapp,но това не е количка за дете,което ще спи вътре.Божидара си има/ше железен режим и количката ни беше ок.Дано и Мина да е така/с режима де/
Другото ми предложение е това http://www.boots.com/en/Chicco-Skip-Pushchair-Glamour_1035256/
 това също е много добро Crazyhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/6469
[urlhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_651/products_id/10947][/url]
това пак е хубаво и удобно http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7163
Върху тези модели без Чикото имам преки наблюдения.
Ако,някоя от вас чуе,че някой си търси количка втора ръка продавам чикото Crazy

На авторките на темата/колажа   bouquet
Ох,сърбят ме пръстите да напиша нещо като гледах снимките на бебетата,ама ме е страх да не налети пак някоя мадама и да ме оплюе Crazy

неактивният линк и на ария-http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7163

# 65
  • Мнения: 8
Ели, моят слинг е от тук - http://sunnybabybg.com/
Ползвам начина на връзване, който е посочила Боби. Пробвала съм "обратното" слагане, но според мен не е удачен вариант. Както е писала Айла бебето е с увиснали крачета и като че ли слинга ги пристяга.

# 66
  • Мнения: 96
Здравейте!
Темичката ни е страхотна бе мацки   Heart Eyes Благодаря на Ели, Дени и на мамата със замразен акаунт  bouquet

Аз цял ден поглеждам как се пълнят бързо бързо първите страници, ама не мога да седна, щото съм с двете и няма кога  Crazy
Честити месечинки! Да са здравички и игривички днешните месечковци   Heart Eyes
Роси, Да е и живо и здраво бебчето на приятелката ти, много да ги радва   Hug
Всички болнички да оздравяват бързо  Hug
Ние вече сме по добре, Кати още кашля, главно докато спи и пречи и това сега ни е проблема, щото и зъби май я тормозят и е едно пищене нощем, едно чудо. Да отминава бързо се моля  Praynig
Гледам за уменията на бебетата си говорите, ами от изброените от Десив, моята Катерина не може да маха за чао (или поне не го прави умишлено), , не може и да имитира звук, като и го кажа, ама то пък ми се струва и рано, от опит със Симона, която почна рано да приказва и още не млъква, тя започна да имитира след годинка и нещо newsm78 както и да е, аз за физичеките умения на моята маймуна не се притеснявам, щото вече нали си ходи, какво да искам от детето повече  Mr. Green (горкото то, кога ли ще си счупи главицата неразумна), обаче се чудя защо не иска да ми покаже лампата (само ми се хили като и я  покажа), не показва колко ще порасне  Thinking, ама пък може би и това ще стане. Най важното е че с всеки месец напредват, а пък всяко нещо като му дойде времето  Peace
Мигле, и аз се надявам всичко да мине ОК при невролога Hug, и аз се чудя като Рони, какво точно не му харесаха на сядането и ходенето  newsm78
Сиска, мила, как те е страх да напишеш нещо Crazy, стига де, чакаме мнението ти   Peace

Леле поолях се май, ама сигурно има още неща, дето искам да кажа, ама вече нямам връзка с главния, та тъй че утре пак ще пиша  Crazy
Айде лека нощ и приятни сънища, спящи бебчета и много целувки от нас с Кати и Мони  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 58

Бебз очакванията от нас бяха да маха за чао, да лази, да обикаля в креватчето, да обикаля около неподвижна основа, да имитира звукове, да сяда сам от легнало положение. Това не го можем. От изискванията можем само да играем на криеница с ту -ту и да пристъпваме с опора или нещо такова.
Ето сега човекът си лежи и си яде краката. За какво да пълзи или сяда-. newsm78
Тази сестра да не му е близка приятелка, за да й маха за довиждане детето?!? Ай` сиктир! Какви са тия тъпи правила и опити да поставят всички в един калъп?
Да беше поискала да й изсвири нещо от Моцарт на дрънкалката си! Mr. Green

# 68
  • Мнения: 172
tivia,както винаги ме уби с поста си Joy
Всяко дете се развива със собствена скорост според мен.Защо някой трябва да определя кога точно трябва да прави еди какво си newsm78
Рая, като я гледам, си се развива абсолютно нормално.Казва мама, тата, баба, кака.Взима нечий телефон и казва АЛО.Слага си кърпичка на главата и чака да питаме къде е Рая и щом чуе въпроса, маха кърпичката и от нас се очаква да кажем 'Ето я Рая' и започва да се хили.Когато я обличам й казвам 'Мушкай ръчичката' и тя го прави.Като й кажа 'Дай мама да цунка крачето', тя послушно вдига едното краче.Като я попиташ как казва Рая ;Браво', започва да пляска с ръце.Казва 'Здравей' с махане, но за Чао още ни е рано.Сяда си от легнало положение, лази като стрела, стой си по цял ден на краката, придвижвайки се хваната с едната ръка за някоя мебел и така си обикаля стаята.Бебешките играчки вече не са ни интересни, но пък на кака химикалките и скицниците са й любими Mr. GreenЩом чуе музика, започва да друса дупето.Прави боц с пръстче.Но за сметка на всичките й умения със яденето и спането сме все още на вие.Направо ми скъсва нервите, докато я нахраня, а за приспиването не ми се говори.
Днес излизахме с количката в парка и макар, че изобщо не е разчиствано из прекрасния ни квартал, нямах никакви проблеми с придвижването.Ама то защото мойта количка е ендуро Mr. GreenНаправо ви съчуствам с тия слингове и кенгура.
Дано утре вече няма болнички Praynig
Отивам да се правя, че спя Crazy

# 69
  • Мнения: 849

Бебз очакванията от нас бяха да маха за чао, да лази, да обикаля в креватчето, да обикаля около неподвижна основа, да имитира звукове, да сяда сам от легнало положение. Това не го можем. От изискванията можем само да играем на криеница с ту -ту и да пристъпваме с опора или нещо такова.
Ето сега човекът си лежи и си яде краката. За какво да пълзи или сяда-. newsm78
Тази сестра да не му е близка приятелка, за да й маха за довиждане детето?!? Ай` сиктир! Какви са тия тъпи правила и опити да поставят всички в един калъп?
Да беше поискала да й изсвири нещо от Моцарт на дрънкалката си! Mr. Green

Споко, момичета! Ако вашите изостават, ние какво да кажем? Зайците са сигурно най-бавно развиващите се тук, ама гледам много да не се взирам вече, че съвсем ще изтрещя. Не махат за чао; не лазят (само като глисти пълзят назад); не обикалят сами (Бога ми, те дори не пробват да се изправят...), само с проходилките; май имитират звуци; не могат да седнат сами от легнало положение (или поне не съм ги виждала да пробват)... Ако ги види тази сестра може да ми препоръча направо да ида да се гръмна някъде.

# 70
  • Мнения: 172
Зайо, ти се радвай още малко на спокойствието, че хукнат и двете изведнъж, не ми се мисли!Направо те съжалявам още от сега ooooh!

# 71
  • софия
  • Мнения: 2 140
лято,благодаря ти! Hug
Зайо,Ицко също не е много напред с материала. Mr. Green
Уменията му не са по-различни от тези на зайчетата.Ама да ти кажа,хич не се притеснявам. Naughty

Ще се научи. Grinning
Мигленце,всичко ще е наред ще видиш! PeaceНо за всеки случай имате от
мен едни стиснати палци. fingerscrossed

Ами от мен това за сега.Лека нощ!

# 72
  • Мнения: 781
Сиска, благодаря за отговора. Имаш голяма почерпка. Ще намина към вашия мол Wink На мен също много ми харесва зап и се чудех дали има и вариант с легнало положение newsm78 Иначе чикото е добро, а перего си имаме Simple Smile
Ама като чета и аз какви умения редите..... Ние сме като зайчетата Laughing
Не се изправя от легнало положение, не пълзи, казва чао, но по скоро повтаря механично мойте движения Laughing Ходи като пияна хваната здраво за ръцете и то когато и е на кеф. А нали и зъби нямаме ooooh!
Ама хич не и се притеснявам. Толкова е жизнена, енергична, та чак щура, че не смятам да сме бавноразвиващи. Бих казала доста мързеливи Mr. Green

# 73
  • Мнения: 336
Леле, Мигле, какъв е този Юнак, който отглеждате? 11 кг. и то само на зеленчуци Grinning. И аз не вярвам да има проблем детето, вашата докторица пак ви психира излишно. Велизар пък стои изправен само на пръсти и се побърквам като го гледам така.
Благодарности за колажа, разбира се на майсторките Ели и Дендри, но ме изненада, че има абсолютно непознати бебоци на мами, които не са писали и ред след като са родили, пък сега напъват за колажа  newsm78.
На мен слинга така и не ми стана удобен за носене и го дадох на друга мама. Излизаме си с количката, е, днес една патка заспала ни оплиска целите и се наложи да се приберем, но още 1 месец остана да издържим на сняг и киша.
Аничка, вече не гледам календара за ревливите периоди, отдавна синето се успокои и не ми се е налагало, а и да не се налага.
Относно развитието, Зарко до миналата седмица не можеше да се изправя, нито да пълзи като хората, но буквално за 2 дни се научи. По същия начин и със социалните умения - изведнъж се отпуши да показва лампа и да маха за чао. Култовото умение обаче е да бърка с пръстче в очите на котката. Горкото животно само като го види с насочен пръст и фъсва да се спасява.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 278
  Като говорим за умения, ние отскоро напреднахме доста. Пропълзя, изправи се и обикаля сама, но надали има друга такава бъзла. Опитам ли се аз да я хвана за ръчички и да ходи веднага се дърпа или директно кляка. Ако наблизо има подходящи мебели или стена посяга да се хване за тях. Явно има доверие само но себе си  Simple Smile Ако се опитам докато си играем да я завъртя с главата надолу следват ужасяващи писъци, а пък ако я наклоня се вкопчва в мен толкова силно, че понякога поглеждам дали нямам синка след това  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт