Юли 2007

  • 22 428
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
Марти, и аз бих заложила на варианта с бабата- разполагате я в някой близък парк или клуб и сте на повикване. А на младоженката обяснявам, че няма как да оставя децата и затова най вероятно ще си тръгна по рано.
Ние кумувахме, когато Ники беше на 1 година- бяхме поканени всички в интерес на истината, дори и майка ми ако искаме за да гледа детето, но аз не можах да си представя как ще издържи цял ден обикаляне ( гражданско, църква, ресторант), щеше все да ме иска, а и в ресторанта беше лудница. Майка ми го гледа през деня, като го доведоха пред гражданското.
Понякога е трудно за хората, които нямат деца, да разберат тези, които имат ( а и понякога дори тези, които имат, пак не разбират). Аз поне съм срещала много пъти неразбиране, но се отказах да обяснявам надълго на нашироко.

Ето ги портокаловите сладки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg13120871#msg13120871
Много са вкусни. Аз си правя сама портокаловите корички- нарязвам на ситно портокалова кора и държа десетина минути на около 100 градуса във фурната. След това не ги счуквам, а направо сипвам в тестото заедно с орехите. Остават на парченца, но са приятни на вкус. Ето тук се виждат- http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs159.snc3/18646_12 … 855_5478189_n.jpg

http://www.facebook.com/album.php?aid=39337&id=1585464365&l=4b70824bd4

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 09:33 от Рокси

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Велина, не се оплаквай, Криско е голям сладур на снимките, както и всичките ни юлчета де.  Hug

Хайде сега англо говорящите да се включат със съвет за мен. Разбирам английския, но по добре се справям да го чета => мозъкът ми не се е настроил да слуша и говори английската реч, а това е проблем. Кандидатствах за една работа, където повече ще ми се налага да слушам и говоря, па макар и простички изрази. Мисля си да потърся някакъв "говорител" който да ми чете ей така простички текстове, че да се понауча да слушам. ?Идеи някъде във виртуалното пространство за нещо такова (освен релакса, за която трябва да стоя на мишката и да цъкам непрекъснато)?  Embarassed


Оххх, сладкиииии

# 62
  • Мнения: 384
Добро утро!
Вчера бяхме на кино с Надина и една приятелка моя с щерка си-приятелка на Надина.На Принсесата и жабокът бяхме.Изкарахме супер по женски,а девойките викаха,търкаляха се,бягаха,по време на филма танцуваха,абе откачалки.Немогат 5 мин. да стоят на място.Едва се изтеглихме от залата и Мола с тях.Чак от зор да я уловя моята обърках посоките на ескалаторите и пак се качихме нагоре,а с толкова усилия ги свалихме,хихи.Да не повярваш,че са деца на 5 год.Никола уж с баща си,но се скъсал да реве за нас.Вече ще го взимам,почти на 3 г. е все пак.Просто мъжът ми неможе да ги забавлява като хората и тва е.Няма елементарни усещания,да изпишка детето,да му даде вода или храна.Вози го като багаж отзад в колата,егати негрижовния темерут.
После изкарах пет часова сбирка в техните,ужасна!Ще релаксирам цял ден от  нея.
Марти,много често ми се е случвало да ме канят без децата,а понеже аз ги гледам реално и мен не ме канят.Но ти нали имаш на кой д аги оставиш.
Ако бебеока пие от шише ще оставиш кърма,ако ли не ще отидеш за няколко часа само и по-рано ще се прибереш.Не е лошо няколко часа само двамата да се откъснете,тогава може и добре да ти дойде.
Мимозка,как е Мимко оправя ли се?Да знаеш много добре знам какво ти е когато не яде детето.
Елче,децата онзи ден са те набирали да знаеш,извинявам се!  Hug

# 63
  • Мнения: 4 300
Шушонче, на мен лично много ми помагаше гледането на Дискавъри ( където говорят на английски, а субтитрите са на БГ), както и всякакви други филми на английски със субтитри. Слушаш английския и се опитваш да напаснеш това, което чуваш, към това, което четеш.
Важното е да не се притесняваш. Аз работя с всякакви чужденци- италианци, австрийци, пакистанци, индийци. Всички говорят с  някакъв акцент и някакви грешки. Идеята в крайна сметка е да вършим работа и да се разбираме, никой не очаква от теб ниво като за официален преводач. Трябва да преодолееш бариерата за говорене и не се замисляй прекалено много за дадена дума, понякога е по добре да я обясниш с други 3-4 думи, отколкото да мълчиш и да се опитваш да си спомниш точната.

пп. веднъж се изложих така- Емо имаше рожден ден и отивам да го видя в офиса му. Шефът му е италианец, аз влитам в стаята и казвам 'I came for my birthday...' и забивам. Исках да кажа, че съм дошла за моя рожденник, но се сетих че не знам такава дума на английски, и тотално изключих с какво мога да я заместя, а и бях една запъхтяна...човекът се притесни и ме пита 'какво търсиш, рожденния си ден????' , та накрая го казах на български и му обясних за какво става дума, много се смяхме.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 414
Ха ха ха Хриси,намерила си го.
Нещо шрифта ми е голям,нормално ли излиза за другите във форума?

# 65
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Нещо шрифта ми е голям,нормално ли излиза за другите във форума?
Да , нормално.
И аз щях да кажа това за телевизията , много помага да започнеш да ги чуваш какво ти говорят.

Снощи четейки поста на Марти си мислех , колко съм била заблудена , вярвайки , че само моите приятелки не ме разбират понякога за детето.Като първата , която роди в групата , изведнъж зейна пропаст между нас , понамаляме разстоянието постепенно де , ама в началото беше много трудно.
Според мен иди за малко на сватбата , ако може някоя баба да е наблизо с детето , ще е добре.На приятелката ти сигурно ще и е мъчно , ако не идеш и сигурно и е неудобно от бъдещият и съпруг.
Моите приятелки бяха в чужбина на сватбата ми.Голям рев падна по телефона пред ресторанта , даже не можахме да си кажем нещо , само хълцахме от двете страни на линията.

# 66
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Иве, шрифта си е нормален във форума. Оправи си настройките - Ctrl + скрол с мишката. Въртиш скролчето на мишката нагоре надолу докато натискаш едновременно контрол, намести си го както си свикнала шрифта

# 67
  • София
  • Мнения: 3 414
Децата са го настроили,яснов е нали??? Joy

# 68
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Иве, радвай се че е бил по-голям шрифта. Ако го бяха настроили да е нечетимо дребен шрифта, нямаше как изобщо да прочетеш отговор  Laughing

# 69
  • Мнения: 4 300
Момичета, можете ли да ми препоръчате магазин или сайт за доставка на слинг? Трябва му за подарък, искам да е хубав, за новородено.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 414
и-беи или пре мама,а имаше и едни български,кое ще ти е от полза?

# 71
  • Мнения: 4 300
Премама предполагам, няма време за и-бей. Мерси Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 17 595
Нищо не съм чела и влизам само за миг - още сме болни, всички,  аз, Давид и двамата племенници - с бронхит (аз на лекар още не съм била, следобед, а дано е само бронхит), изобщо не знам до неделя как ще съм и ще мога ли да се движа. Стефи, горкичкият, понеже е най- добре, няколко дена е едновременно мама и тати на 2 деца - понеже аз до преди малко само до 00 се вдигах... абе, много гадно. И много заразно.

# 73
  • Мнения: 43
Ох, Кати, много неприятно, бързо оправяне  Hug
Мимко е видимо по-добре. От събота след обед не се е оплаквал от ухо. Тази седмица пак сме си вкъщи обаче. Ще се съберат 10 болничен. Голяма скатавка  Laughing То после и никакви пари няма да взема де  Laughing
Относно английския и мен хич ме няма. Доста неща разбирам като ми се говори, но ако трябва аз да кажа нещо си глътвам езика. Филми много гледам, но почти не слушам - само чета  Blush Като казах на Ганчо да ми дава уроци и той каза - вземи си една книга и чети, като не знаеш думата, проверяваш и в един момент ги научаваш, защото така или иначе се повтарят  Rolling Eyes А то и аз имам изцепки - на коледното парти на Ганчо, посланичката ми казва да дам на Мимко чипс и аз й казва "I`ll give you" Laughing А на шефа на вуйчо ми казах, че съм му "nephew"  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 254
РОкси, аз за подарък поръчах оттук, но не съм ползвала, ако някой е ползвал, да даде отзиви: http://slingbg.wordpress.com/

Марти, знам че ти е много близка бъдещата булка - ако мъничето може по принцип да стои с бабите, не можеш ли ако сватбата не е много далеч, да се прибираш на няколко часа с такси само за кърменето? Аз Кая съм я оставяла на месец и 20 дни почти за цял ден, като ходех на курсове, но тя нямаше проблем да пие кърма от шише. Защото наистина, както са ти писали и момичетата, не си струва заради ''особеностите'' на младоженеца да не си до приятелката си в толкова важен за нея момент.

Общи условия

Активация на акаунт