Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 337
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 297
Честита Баба Марта на всички ви,да сте живи и здрави и много късмет  и успешна година!
Днес ние хапнахме за закуска кис.мляко с бисквити,обяд-пил.супа и ориз с пилешко,следобяд-мляко с грис,вечеря-запечени картофки със сирене,топено сирене и кашкавал.

# 181
  • Мнения: 616
Филия царевичен хляб, "крем" кисело мляко (домашно - пръв опит) с банан, ябълка и ленено семе;
преписвам супата на rapunzel от вчера - морков, картов, броколи, киноа; бяла риба на фурна с пресен чесън;
овесени ядки със сирене; ябълка/портокал;
супа топчета с царевичен хлаб, кисело мляко.

# 182
  • Мнения: 185
Овесени ядки с масло и сирене
Манго
Риба с картофи, грах и царевица, краставица
Круша с авокадо и кисело мляко
Крем супа от тиква с ориз, домати

# 183
  • Мнения: 3 066
Днес :
Уитабикс флейкс с домашно кисело мляко и киви
сьомга на пара с гарнитура от праз,тиквичка ,морков и червен лук на пара ;портокал заради по-доброто усвояване на желязото от месото
крем-супа от тиква,моркови и сладък картоф и масло+ смлените семки;филия ръжено хлебче;ябълка  и праскова
АМ

# 184
  • Мнения: 769
Дъщеря ми не може да дъвче за сега, приготвям храната и най-често
под формата на пюре или каша.

Вчера:
овесени ядки с кисело мляко и ябълки
заешко с картофи и лук+масло
пюре круши
супа моркови и броколи
АМ

Днес:
кисело мляко с бисквити, праскови от компот
супа моркови, лук, картоф, домат+масло и сирене
плодово пюре - кайсия, портокал, праскова
бананова каша
АМ

# 185
  • Мнения: 2 376
Дъщеря ми не може да дъвче за сега, приготвям храната и най-често
под формата на пюре или каша.

Може да се храниш срещу нея. В един момент ще започне да те имитира. Дъщеря ми горе-долу на тази възраст ми слагаше храна в устата, за да ме наблюдава и да се учи как дъвча, че с телешкото и беше трудно.

закуска:кис. мляко с овес, домашни солети, банан, оризови бисквити
обяд:супа топчета с морков, картоф, спанак и застройка-отврати се..
хляб,сирене, масло
вечеря:супа с цвекло, червена чушка, картоф, грах, морков, праз и фиде- яде,  яде..
пилешко филе, задушена грах с праз, варени картофи

# 186
  • София
  • Мнения: 2 112
Моят син пък се е пристрастил към бисквитките Джиджи бебе. Хич не ми е кеф да му давам, защото според мен са прекалено сладки за бебешка храна, а и има проблеми със зъбките. За това ви моля да споделите рецепти за крехки и хрупкави бисквитки, ако правите такива на децата си. Овесени му правя от време на време, но те стават меки и ако има алтернатива ще сме и двамата по-доволни Simple Smile

# 187
  • Мнения: 171
Днес
Попара
зеленчуково пюре-картоф,пил.месо,ориз и лопуш
портокал
бананова каша
Ам

# 188
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Закуска - кисело мляко с бисквити.
Фрешче от портокал и грейпфрут.
Обяд - паприкаш, десерта ще е банан.
Следобедна - плодово кисело мляко.
Вечеря - сандвичи.

# 189
  • Мнения: 3 869
Моят син пък се е пристрастил към бисквитките Джиджи бебе. Хич не ми е кеф да му давам, защото според мен са прекалено сладки за бебешка храна, а и има проблеми със зъбките. За това ви моля да споделите рецепти за крехки и хрупкави бисквитки, ако правите такива на децата си. Овесени му правя от време на време, но те стават меки и ако има алтернатива ще сме и двамата по-доволни Simple Smile
Ето тези http://www.nairns-oatcakes.com/content/default.asp?page=s1 са хрупкави и крехки овесени бисквити - сладки и солени варианти, без животински продукти и с над 70% съдържание на овес. В София ги има в магазините на СВА. Вероятно и на други места, по някое време и във Фантастико имаше, но от месеци не съм виждала там...
На диетичните щандове има едни, които изглеждат като вафлени кори - тънки, кръгли, с характерната "шарка" на квадратчета. Също са без животински продукти, не се сладки, но са хрупкави и крехки, обаче съдържат соево брашно. Марката не се сещам обече... Daily's или нещо подобно...
Пиша специално за животинските продукти, защото наскоро гледах бебешки бисквити от био-динкел (вид пшеница) - 8 лв. пакета, но в съдържанието имаше мляко на прах! В разни сайтове има уж бебешки бисквити, но в рецептите има мляко, мед, белтъци... За дете над 1 г. някои неща са ок, но не и за бебета. 

# 190
  • Мнения: 782
закуска - качамак с масло и сирене
  ябълка
обяд - супа от карфиол, картоф, лук, червена чушка и ядки; сирене; пшен. хляб
сл. закуска- кисело мляко,  бисквити; портокал
вечеря - чушки с ориз и свинско телешка кайма; салата домати и лук

Таня, вчера правих бисквитите, които пусна последно. Страхотни са, благодаря че сподели рецептата с нас   bouquet Аз обаче сложих яйце, вместо ленено семе и заместих ръженото брашно с пълнозърнесто. Предполагам , че няма да има проблем да сложа и други ядки, вместо орехи - слънчоглед, бадеми , лешници  Rolling Eyes Бобо много ги хареса, а в комбинация с таткото днес ще свършат  Crazy

# 191
  • Мнения: 3 066
ШадаEmbarassed-пак заповядай-нека децата си хапват и сладко,но да е качествено и добро като алтернативи!

# 192
  • Мнения: 58
Попара с АМ, плодово пюре
Супа от зеленчуци, Пиле с грах и картофки- на фурна запечени.
Мус от ябълки-правя го от грис, прясно мляко,  1 настъргана ябълка, масло. Накрая прибавям и канела.
Супа и АМ за вечеря.


Тук имаше рецепта за солетки, ще потърся и следобед ще ги направя.

# 193
  • Мнения: 185
Ръжени ядки с ябълка, бадемово мляко
Ризото с червени чушки, краставица
Портокал, кисело мляко
Спанак с яйце и сирене, хляб, домат

# 194
  • София
  • Мнения: 1 185
Днес за закуска мекици.
Обяд гювеч,следобедна закуска мляко с ориз,а за вечеря се чудя още.

Общи условия

Активация на акаунт