"Курт Сеит и Шура"- форум за Къванч Татлъту и другите актьори...Сезон 2 ТЕМА 1

  • 113 828
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413




Курт Сеит Еминов и Александра Верженская



Адаптация по романа  
"С Русия в сърцето"-
първа част "Сеит и Александра"



Нермин Безмен


Кратко повествование:

Вълнуващата любовна история обхваща периода на драматичните събития в Царска Русия в началото на 20 век. Това е времето на краха на династията Романови и на славната руска империя. Главният герой Курт Сеит Еминов (кримски татарин) е офицер от царската гвардия и любимец на цар Николай II. Като наследник на Мирза Мехмед Еминов (едър кримски земевладелец и бивш офицер от царската армия), Курт Сеит е възпитан в честност, вярност и преданост. Отличава се с красота, смелост, амбиция... Като такъв попада в "смъртните" списъци на болшевиките и е принуден да напусне Русия. Осигурява оръжие за Кемал Ататюрк по време на окупацията на Турция. Без да търси отплата за помощта, започва живота си от начало с единственото, което има- гордостта си и любовта на Александра Верженская, Шура...В една снежна московска вечер, сред светлините на "Болшой театър", под звуците на "Лебедово езеро" на Чайковски, Шура- едва шестнадесетгодишна, красива и чиста, влиза в живота на Сеит, завинаги. Последва любимия си в приключение с неизвестен край. Зад гърба си оставя семейство, дом, родина. За да не ги види никога повече...Всеки един от двамата ще търси в другия безвъзвратно изгубеното... Опирайки се един на друг ще живеят в носталгия и тиха печал с Русия в сърцето...  



В ролите:

КЪВАНЧ ТАТЛЪТУ


Къванч Татлъту е роден на 27 октомври 1983 г. в Адана, Южна Турция. Той е най- малкият от тримата синове в семейството, има и две сестри. Когато семейството се премества в Истанбул, поради здравословни проблеми на баща му, Къванч започва да тренира баскетбол, но претърпява травма и спира да се занимава активно със спорт. Майка му изпраща негови снимки на известна агенция и това дава начало на кариерата му като фотомодел. Желанието на баща му е синът му да стане актьор.  През октомври 2002 г. е избран за "Най-добър модел на планетата" на конкурс, проведен на Хавайските острови. Като актьор става известен с ролята на Мехмет в сериала „Перла“. В България е познат също и от сериалите „Двама завинаги“, „Забраненият плод“ и  "Кузей- Гюней".


Фарах Зейнеп Абдулах- Farah Zeynep Abdullah


Фарах е родена на 17 август 1989 година в Истанбул. Баща й има тюркменско- иракски корени, а майката- чиста туркиня. Учила е във френския лицей "Сен Мишел" в Истанбул, но е завършила средното си образование в Мейдънхед, Бъркшър, Великобритания. Владее и английски и френски. Още в ученическите си години участва активно в различни театрални постановки, а за участието й в една от тях е била "удостоена"със званието"Най- добра актриса" на училището ...Забележително е, че постановките, в които е участвала, са били на английски или френски, и само веднъж на турски... След успешното й участие в постановката "Closer"в Англия, получава изненадваща покана за кастинг за ролята на Айлин в сериала "Времето лети" ("Öyle Bir Geçer Zaman ki") и я получава.


Други актьори и герои в сериала:

BIRKAN SOKULLU- Пьотр (Петро) Борински

USHAN ÇAKIR- Джелил Камилов, приятел на Курт Сеит

АSLI ORCAN- Баронеса Лола
[/b]

SEDA GÜVEN- Валентина Верженская, сестра на Александра
[/b]

ELÇIN SANGU- Гюзиде

SERDAR GÖKHAN- Мирза Мехмет Еминов, баща на Курт Сеит

ŞEFIKA TOLUN- Захиде Еминова, майка на Курт Сеит

ORAL ÖZER- Махмут Еминов, брат на Курт Сеит

По последна информация
към новия сезон ще се присъедини
 Фахрие Евджен
в ролята на Мюрвет (Мурка)- бъдещата съпруга на Курт Сеит Еминов.


Yapım: Ay Yapım
Yapımcı: Kerem Çatay
Yönetmen: Hilal Saral
Senaryo: Ece Yörenç
Eser: Nermin Bezmen
Müzik: Toygar Işıklı



Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 01:04 от shaane

# 1
  • Мнения: 1 413
Заповядайте в темата!  bouquet
Всеки е Добре дошъл за свободно споделяне на личното си мнение, съобразно правилата на форума.
Простете за грешките ми в създаването на новата тема, но това е мой първи опит  Hug

ПП: Огромна благодарност към преводачките:  Hug Hug Hug
Гери Филипова  bouquet  bouquet  bouquet и Мименцето  bouquet  bouquet  bouquet
Ето и линк към преведените на Бг серии от първи сезон:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLh6mjCh20HVUc1VjbaErsRtzZwuFf2m5D

Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 02:35 от shaane

# 2
  • Мнения: 2 282
Здравейте!
Хубава идея, хубава тема. Напред и късмет!
Поздрав за автора и дамите, които ще четат или споделят с една сладурска песничка:

# 3
  • Мнения: 1 413
Добър вечер Hug с една прекрасна Фахрие:



Харесва ми Фахрие като избор за Мурка, а има и прилика от оригиналната семейна снимка с Курт Сеит и децата им. Очаквам Фахрие сериозно да повлияе за привличане на нови зрители за сериала. Желая й успех с цялото си сърце...
Другата номинация- Зерин Текиндор в ролята на тъщата на Курт Сеит, вече буди сериозни недоумения за мен. Бива ли за трети път да е в проект с Къванч???  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 282
Добър вечер Hug с една прекрасна Фахрие:



Харесва ми Фахрие като избор за Мурка, а има и прилика от оригиналната семейна снимка с Курт Сеит и децата им. Очаквам Фахрие сериозно да повлияе за привличане на нови зрители за сериала. Желая й успех с цялото си сърце...
Другата номинация- Зерин Текиндор в ролята на тъщата на Курт Сеит, вече буди сериозни недоумения за мен. Бива ли за трети път да е в проект с Къванч???  newsm78

Hug Добро утро, дами! И успешен ден!
Hug Да, красива и женствена Фахрие. И абсолютно ще затъмни първата красавица на Русия, както една дружка нарича Шура. Joy Познавачки на турските сериали предпочитаха Ханде за партньорка на Къванч, била отказала, щяла да си почива до Нова Година. И имат претенции към Фахрие  Joy Била капризна звезда, на снимачната площадка се държала  като в детска градина, сърдела се, и най-вече имала изискване - без горещи сцени. Той, май и Къванч има същите изисквания, най-вероятно ще гледаме пак някое измъчено ВНЛ. Joy
Но, каквато е, такава! С Мурка съм. Според анонса, Шура щяла да враждува с нея. Глупава до последно. Вместо да си събере багажа, барабар с остатъците от достойнството си и да замине, ще се разправя с Мурка. Така и не разбра гита на Курт. Чака си втория гит. Е, той вече ще бъде шут. Това ми е стара прогноза, писах го отдавна, в убитата по особено жесток начин жива тема за миналия сезон.
За Зерин, думи нямам! Първия сезон - писателката, втория -  майка. Няма друго обяснение, освен че е акционерка в Айпъма и вместо дивиденти и дават роля, да изкара некой лев от хонорари. Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 1 413
Дафне Hug Добро утро и хубав летен ден  bouquet


Мда, Фахрие стои прекрасно до Къванч, все повече ми харесва Party, както и на други фенове.
Мечтите им се сбъдват да бъдат събрани с Къванч в сериал Peace
.

ПП: Иранският режисьор Mohsen Mohseninasab планира да включи Къванч и Толгахан в нов филм, отнасяща се за сирийски бежанци и трафик на хора.


http://gecce.com/magazin/foto-galeri/turk-jonlere-irandan-flas-teklif

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 10:47 от shaane

# 6
  • Мнения: 2 282

Жалко, жалко! Сватбата на Берен сложи край на надеждите да я  видим в общ проект с Къванч.Легендарната двойка за вечни времена на турските сериали. Станаха много близки, големи приятели и това роди експлозията от страсти в ЗП, писа Едже преди време.
  И хората са разочаровани и тъгуват. Отсъствието на Къванч от сватбата, когато се намираше на същото място, по същото време е публично признание за разрива между двамата. Нещо, което само се предполагаше.
Много стилна сватба на Берен, но  няма еуфория сред почитателите й. Не могат да я приемат до Кенан, и това е! Но,  като гледам снимките, Кенан  боготвори жената до него. Може и в това Берен да намери щастието. 

# 7
  • Мнения: 1 413
Дафне  HugПоздрав за всички фенове на незабравимите турски любовни филмови двойки   bouquet

">#t=36[/video]

За мен този колаж съдържа сериозно послание към публиката:


Надявам се Биркан/ Петро да го задържат по- дълго на екран. Героят му неминуемо ще носи интрига до последния момент! Много провокативен и майсторски представен от сценаристката. Peace

# 8
  • Мнения: 2 282
Дафне  HugПоздрав за всички фенове на незабравимите турски любовни филмови двойки   bouquet

">#t=36[/video]

За мен този колаж съдържа сериозно послание към публиката:


Надявам се Биркан/ Петро да го задържат по- дълго на екран. Героят му неминуемо ще носи интрига до последния момент! Много провокативен и майсторски представен от сценаристката. Peace


Hug В клипа ми направи впечатление отсъствието на Кузей и Джемре. Сцената на покрива беше направо страхотно изиграна от Ойкюто  и Къванч. Въпреки, че не ги намирам за класическа екранна любовна двойка.
В колажа  Мурка и Курт са изведени  на преден план.  Централни фигури на втория сезон. Самата поза на Мурка е красноречива. Ще го играе скромно и срамежливо момиче. Шура ще е в поддържаща роля.Според анонсите Шура се сближава с Петро и имат нещо повече от делови отношения...Стара прогноза.. . Много интересно се получи с Шура. Фара Игра добре, но не успя да събере фен клуб около себе си. Сравнявам я с  Джемрето На Ойкюто. След 5 серия Балканите и Русия луднаха по нея.  Никой не може да си представи друго Джемре. Или друга Бихтер. Много истински жени... И образите на Джемрето и Бихтер бяха провокация към зрителите и публиката се раздели  на фенове и антифенове. Стилисти и сценаристи абсолютно обезличиха Шура. В която аз лично не припознах нищо руско, нищо аристократично, нищо 15-годишно. Провалиха се с тоя женски образ.  

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 20:21 от dafne_1

# 9
  • Мнения: 1 413
Привет отново Hug Единственото,  от което се опасявам в предстоящите серии е, че Фахрие направи отлична игра с Бурак в "Чучулигата" и ако Къванч не свали безчувствената си маска като Курт Сеит, може да не пламне искрата   между тях. Ама дано се раздадат и ни държат в очакване на всяка следваща серия
И една страхотна снимка: Grinning


Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 2 282

Разгледах снимките на Башак от Инстаграма. Харесвам  фотографията и ми беше интересно. В определена степен тя отразява и настроението на човека. И съдържа някакви послания.
Башак Не ми е симпатична, но определено  има усет към фотографията. И подхожда професионално към нея.
Условно снимките могат да се разделят на няколко групи. Пейзажи. Умее да улови характерното на местата, където се намира.  Въпреки, че никак не ме запали по Калифорния. Много далече и много скъпо...  Joy Joy Joy
Снимките пред кабриото и 6-звездния хотел ги намирам за перчене и проява на лош вкус. Стандартът ти е висок, можеш да си позволиш скъпи удоволствия, но защо го демонстрираш.
Третата група снимки са манипулативни и провокативни. Закачки с фенщината. Сърфовете, плажните кърпи ...Да се питат хората техни ли са, кой е Къванч, къде е Къванч.  Може да са случайни моменти, които е уловила, но внушението е такова. Сякаш парадира , че е с Къванч. Типично за човек, който е станал  популяран ей така, защото е с друг човек. Тоя хъс, с който ракрива интимни моменти за мен е съмнителен.  И като пиша, че франсето има класа, имам предвид точно това. Няма да й мине през ума да документира по този начин Частния си живот. Той е неприкосновен. И тук не става дума за папарашки снимки,  по своя воля излагаш на показ живота си. Не е характерно за зманенитостите. Ако имаше нещо сериозно,  присъствието на жена до Къванч трябва да e по-дискретно. Всичко ми прилича на ПР. Или си е разкрепостена по начало, и се опитва да разчупи и Къванч. Чак пък 30-годишен да се качи на скейтборд newsm78.
Направи ми впечатление, че нямат обща снимка с Къванч. Като нищо може само да са излетели и кацнали заедно. Другото да е манипулация.  
Последната снимка заслужава внимание. Ако правилно разчитам, тая снимка съдържа послание.
Къванч самотен на брега, в далечен план, пейзажът  залез. Може да се направи аналогия със залеза на една връзка. По-вероятно е вече да не са заедно, отколкото да са.

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 21:52 от dafne_1

# 11
  • Мнения: 1 413
Дафне Hug, за Башак имам особено мнение. Simple Smile За мен тя не е правилния човек за Къванч, но на него сякаш не му пука от нищо, което прави тя. Дал й е карт бланш сякаш. И за пръв път той си позволи да демонстрира личните си чувства през лятото на масов плаж, ако си спомняш.  Прегръдки и целувки пред кой знае колко плажуващи...Но той си е типичен Скорпион- ще отреже с ножа, когато дойде момента, дори и много да го боли. Мисля също, че в момента за него няма по- важно от актьорската му кариера, Башак е само моментната жена до него. И да- много е разкрепостена, като Бехлюл Laughing Mr. Green

ПП: Нещо изненадващо за мен в тази справка;



Не ми се вярва и гъркините, и рускините да са толкова слабо представени Thinking

И един дълго чакан превод- "Американци на Черно море-2", благодарение на Тамара Томина и Бислан Нагоев:

http://vk.com/kivancoyku

Благодарности на екипа!  bouquet

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 23:10 от shaane

# 12
  • Мнения: 2 282
Привет отново Hug Единственото,  от което се опасявам в предстоящите серии е, че Фахрие направи отлична игра с Бурак в "Чучулигата" и ако Къванч не свали безчувствената си маска като Курт Сеит, може да не пламне искрата   между тях. Ама дано се раздадат и ни държат в очакване на всяка следваща серия




Hug Не знам как играе тази Фахрие, но двамата с Къванч са хармонични по колажите. Докато с Шура никога не ги харесах заедно. Според мен, Къванч не беше безчувствен, просто не играеше любов, защото не обичаше Шура. Безброй доказателства дадоха в тая посока. Той си беше сваляч.
Съблазни глупавата Шура и след това му стана безинтересна. И сега се чуди какво да прави с нея.

# 13
  • Мнения: 1 413
Hug Не знам как играе тази Фахрие, но двамата с Къванч са хармонични по колажите. Докато с Шура никога не ги харесах заедно. Според мен, Къванч не беше безчувствен, просто не играеше любов, защото не обичаше Шура. Безброй доказателства дадоха в тая посока. Той си беше сваляч.
Съблазни глупавата Шура и след това му стана безинтересна. И сега се чуди какво да прави с нея.
[/quote]

Аз обаче я гледах и ми хареса, макар да имаше моменти където сякаш преиграваше. Беше си точно като приказката за петела и кокошката...все бягаше Фериде, ама се и озърташе за петела Кямран. Не знам какво направи с Бурак и как го омагьоса, но го раздели от приятелката му Джейлан Чапа. Да видим и сега дали ще направи нещо подобно и с Къванч и Башак.
Сръбкините наричат Къванч Къванчице, звучи ми като бащице Grinning
Наздраве, Дафне  bouquet, както и на цялата красива градинка по балкона Hug

# 14
  • Мнения: 2 282

Аз обаче я гледах и ми хареса, макар да имаше моменти където сякаш преиграваше.
Hug Каквато е, такава! До последно ще стискам за Мурка. Щото си чистя имиджа на хейтърка, тролка, спамърка, флудърка и прочие определения... Joy

Общи условия

Активация на акаунт