Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 320
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 066
Вече на няколко места питам и се надявам да ми отговорите тук момичета - Какви овесени ядки трябва да купя - марка и въобще има ли нещо по-подходящо за бебчо. Точно как се приготвят.
Аз купувам овесени фини иле едро смелени на фирма "Златна нива" или каКвито намеря в момента био !Накисвам ги от предната вечер в ъв вода и оставям в хладилника,че у нас е топло ,на сутринта ако е малко бебе се мелят с водата в пасатора или се дават с малко ,кисело или прясно мляко объркани!Иначе от водата и смлените овес.ядки като се пасират се получава т.нар/ "ядково мляко".
Успех ,можеш да ги пр3дложиш с настургана ябълка,с канела и малко мед(над година да е детето),с намачкан банан или печени круши и ябълки или ако е много малък мъника само с плодово пюре !
 Днес:
мюсли със стафиди,лешници ,акациев мед и прясно мляко;банан
телешко с грах и тиква;филия ръжен хляб;портокал
супа от зелен фасул,елда и домати;киви и ябълка
АМ

# 211
  • Мнения: 3 869
Кисло мляко преди 1 г. и прясно мляко преди 1,5-2 г. не се препоръчват, защото кравият белтък трудно се разгражда от организма на бебета, а нерзграден нарянява червата и предизвиква микрокръвоизливи.
Ядково мляко се прави от накиснати за 8-12 часа ядки и зърна, промити, след това се пасират в сътоношение 1:3 или 1:4 с изворна или филтрирана вода и полученото се прецежда. От кашу мляко не се прави; оризово мляко се прави и по друи начини.

# 212
  • Мнения: 1 807
Ариана , и аз така си знам, че в това време са доста нитратни, но гледах по новините специален репортаж - една жена купи салата и я занесе да се изследва за нитрати в една лаборатория. Бяха в пъти под горната граница. Има вариант да повярваме на репортажа, и вариант да не повярваме.  Thinking Laughing Peace

Това за нитратите е вече малко извън мода. Нитратите са в резултат на прекомерно торене с амониева селитра например. Едно време това беше най-страшното нещо, което можеше да бъде открито в един зеленчук. Отдавна обаче производителите си се съобразяват и торят така, че нитратите при изследване да се в допустимите норми. Да не говорим, че накрая не се оказаха и чак пък толкоз страшни. Лошото е че новите технологии напреднаха толкова, че вече не се знае какво и как да се изследва в продуктите. По това време на пазара(извън сезона в БГ) се предлагат вносни продукти - третирани и отглеждани при условия - по различни от нормалните. Да не говорим, че за да са издръжливи се ползват семена и сортове - култивирани изкуствено(може би вече и генномодифицирани) - така зеленчука и всичко останало са бъкани с какво ли не - някои неща дори не можем и да ги предположим, нито пък да знаем кое е полезно и кое не. То и вкусовите качества са им вече толкова изменени. Когато настъпи сезона е малко по-добре - ох, докато има баби на село да пратят по нещо домашно - ще ядем нормална храна - след това вече........... изключено! Sad

Моето дете е малко за прясна салата, но по принцип не бих дала точно сега!

# 213
  • Мнения: 682
bore77, аз купувам Био овесени ядки на Hahne - http://www.hahne.de/index.php?language=de&category=020900&am … t=336&limit=0
Купувам ги най-често от Била, но предполагам ги има и на други места.

# 214
  • Мнения: 185
Попара с масло и сирене, киви
Кюфтета от елда, салата домати и краставици
Банан и кисело мляко
Зеленчукова лазаня

Шада, ами честно казано не беше супер очарована от млякото  Simple Smile. Утре мисля да й добавя останалото към ядките за закуска, за да не се развали.

Мег, а всички зърнени ядки ли могат да се дават само накиснати, без да се варят и така ли е по-добре  newsm78 Аз ги кисна от предната вечер, но сутринта пак ги варя за малко, все ми се струва, че така не стават за ядене  Rolling Eyes Или само за овесените е това?

# 215
  • Мнения: 3 869
Купа, аз всички ги давам само накиснати, но предварително леко ги раздробявам в кафемелачката, за да станат на вид като фините овесени. Най-често правя миксове от няколоко видя ядки, включително овесени и се получава много прилично Simple Smile Елдата също не я варя допълнително, само я накисвам и промивам, а непечената я покълвам.

# 216
  • Мнения: 122
Привет момичета,
Много отдавна следя темата- чудесна е! Чудесно е и това, което правите за децата си- здравословното хранене е от изключителна важност.

Ето го и нашето меню за вчера:
зак.- малка филия дом. хляб с масло, кашкавал и дом. яйце
обяд- зрял фасул отново с малко дом. хляб, доматена салата с праз и зехтин
следобед- синя слива с пъпеш (това е дом. приготвено пюре- правихме го лятото от сезонни плодове)
вечеря- яхния картофи с дом. спанак

днес:
зак.- био овесени ядки с масло, мед и настъргана дом. ябълка
обяд- качамак с био сирене, мед и масло
следобед- от същия тип пюрета, само че сини сливи с грозде; малко банан и ябълка
вечеря- бял и кафяв ориз с моркови, пащърнак, домати и праз; малко био кис. мл.

Това е от мен, когато имам възможност ще се включвам отново.

# 217
  • Мнения: 185
Мег, мерси, ще й дам другия път само накиснати, да видим дали ще й харесат.

5 зърнени ядки микс с бадемово мляко и пюре ябълка с кайсия
Телешко с грах, картофи, моркови и целина, краставица
Грейпфрут или някакъв друг плод и кисело мляко
Крем супа от броколи, хляб, домат

# 218
  • Мнения: 782
Момичета ще ми се да разнообразя закуските на Бобо  Rolling Eyes Примерно сурови ядки с плодове и какво още, че това на моето ще му е малко  Crazy Ще съм благодарна ми дадете някоя и друга идейка  Simple Smile

закуска - хляб със сирене и авокадо; компот от сини сливи
 ябълка
обяд - пилешка супа/морков, лук, чушка, пиле, булгур/
сл. закуска - кисело мляко с тиквени бисквити + шам фъстък
вечеря - макароните на Жени

Купа и аз само накисвам ядките, благодарение на Жени и Мег    bouquet. Моите са финни.

Мег, от къде взимаш тиквичките, че домашните вече ми свършват  Confused

# 219
  • Мнения: 3 869
Шада, ако към зърнените ядки, прибавиш и смлени сурови ядки (орехи, кашу, лешник, белен бадем) - става доста насищаща комбинация.

закуска: ечемичени и овесени ядки с канела, стафиди, меласа и смлени орехи; портокал
обяд: пълнена тиквичка със просо и зеленчуци
сл. закуска: банан
вечеря - зеленчуци на пара и ядки по избор (кашу, орехи, лешници), ръжен хляб (ако иска)

# 220
  • София
  • Мнения: 1 183
Благодаря ви момичета че ви има,от вас доста идеи събрах.Така както предлагате всяка какво готви и аз си избирам.Опитах с зърнени ядки ма моята нещо не ги хареса.Дайте идея как да я излъжа,иначе Корнфлекс яде.
Днес е на детска градина и не знам там какво ще и дадат,но аз мисля за вечеря да и спретна задушени зеленчуци,поне с тях нямам ядове.

# 221
  • Мнения: 3 869
Дидолина, какъв корнфлейкс яде детето ти? Почти всички марки имат сол и захар на допустимото, което кара децата буквално да се пристрастяват. Затова може да опиташ да подслаждаш зърнените ядки с меди или тръстикова захар или фруктоза, като постепенно намаляваш колечеството на подсладителя. Има варинат и да се слагата парченца сушени плодове и да се киснат заедно с ядките - те също са много сладки (особено фурмите). За намаляване ефекта на захарите в стомаха, е добре да се слаа и по малко канела.
Може също да пробдах да прибавяш по малко накиснати зърнени ядки към корнфлейкса и постепенно да увеличш количеството - така детет може да ги приеме по-лесно.

# 222
  • Мнения: 2 132
Шада, аз правя комбинация от ядки+ банан+ бадеми/кашу + сушени плодове+ малко меласа и пшеничен зародиш и мисля,че е засищащо. Simple Smile Кажи какво даваш най-често, за да предложим други варианти.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 183
Мег ще опитам да смесвам,купувам един уж се води диабетичен на кафяви люспички е в прозрачен плик.Убии ме обаче не съм погледнала марката  newsm78 Даже сега мисля да ходя до магазина и да видя какво има.Тя яде и активиа закуска,това им го дават от детската градина,аз предпочитам да не и го купувам,но не зависи само от мен.Сега ще погледна какви други ядки има и какво мога да комбинирам.

# 224
  • Мнения: 3 066
Днес е :
Утабикс зърнена закуска с прясно мляко и киви
крем супа от картоф,аспержи и праз ;филия ръжен хляб,портокал
пилешко кюфте с гарнитура от зелен боб,грах и моркови на пара с ъс зехтиново-лимонена заливка;ябълка
АМ

Общи условия

Активация на акаунт