Лечение на акне с "Ретин А"

  • 92 432
  • 265
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 125
А става ли zа подкожни пъпки? Може ли някой да покаже как иzглежда  zа даzнам какво да търся? 


Според мен помага и за подкожни пъпки, но става по-бавно! Моите бяха главо такива. Не си губи времето с разни други неща, ами ползвай направо Ретина. Това с гликоловата киселина сигурно е хубаво, но мисля, че е главно за белези. Ако нямаш рецепта, го поръчай от онлайн аптеките - има доста такива възможности!

# 31
  • Мнения: 125
Традиционните продукти за акне въобще не ми помогнаха за подкожните, много много хубаво почистване и ексфолиране му е майката за мен поне.

Нелие, радвам се, че на теб това ти е помогнало. Но по принцип подкожните пъпки са резултат от някакъв дълбок, вътрешен процес и само външно ексфолиране и почистване едва ли би решило проблема.

# 32
  • Мнения: 20
Ида, какъв % ти е Ретина? Аз се чудя кой да поръчам 0,1 или 0,05? Някой поръчвал ли е скоро от тук
http://www.magicpharma.com/index.php?cPath=40_96&osCsid=a51c … 3dc60b6829a212dea
Има ли проблеми с митниците?
[/quotе]

Ретина ми е 0,025 процента!!Мисля, че не трябва да рискуваш с по-висок! Започни първо с този!
Благодаря ти!

# 33
  • Мнения: 616
Съгласна съм, подкожните най-често са хормонален проблем, но момичето каза че не може сега да ходи по доктори...А аз си мислех че РетинА се продава само и единствено с рецепта, дори от онлайн магазините! за пръв път разбирам че можеш свободно да си го купиш...
А това си беше моя опит, аз с тези неща си оправих лицето, ако помогне на някой - помогне, не задължавам с нищо... Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 169
На мен преди години една лекарка ми изписа крем Финацея и от нея пак по същия начин се лющеше кожата и ми минаха пъпките. Сега пак са ми се появили и се чудя дали да търся този Ретин А или пак с Финацея, някой знае ли дали не са подобни тези лекарства?

# 35
  • Мнения: 125
На мен преди години една лекарка ми изписа крем Финацея и от нея пак по същия начин се лющеше кожата и ми минаха пъпките. Сега пак са ми се появили и се чудя дали да търся този Ретин А или пак с Финацея, някой знае ли дали не са подобни тези лекарства?

Аз пък не съм чувала за този крем Финацея - има ли го в България? Дайте линк! Незнам момичета, но аз съм много доволна от Ретина! На много хора е помогнал, но разбира се има и недоволни! Дори в началото да имате дисконфорт на кожата, не се отказвайте, защото наистина помага! А от онлайн аптеките наистана може да се поръча без рецепта.

# 36
  • София
  • Мнения: 169
http://www.framar.bg/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%8F- … -pid30001195.html

ето, обаче няма снимка. Оранжево с бяло е опаковката. Има го в БГ да, поне преди го имаше, аз го имам от около 3 години някъде. И действа на същия принцип. Само дето много щипе като се намажеш направо не се търпи, но поне помагаше.

# 37
  • Мнения: 125
Добре изглежда и звучи! Следващият път ще го пробвам!

# 38
  • Мнения: 1
Преди (15-18 годишна възраст) страдах от силно изразено акне, сега съм почти на 21 (момче) и пак си имам пъпки но по-малко. Постоянно през ден два ми излизат по 1-2 пъпки а понякога и големи подкожни в областта на носа, и докато ми мине една такава пъпка минава 2 седмици и седи червено доста време. Ходил съм на десетки дерматолози (без да преувеличавам) но ефекта е нулев. Ползвал съм почти всички продукти на пазара - ефект нулев.
Искам да пробвам Ретин А но не знам кой вариант точно и искам някой да ми препоръча от опит. Не искам да ходя повече при дерматолози че съм си патил от проби и грешки.
Единствените неща които не съм пробвал са РетинА и химичен пилинг.

# 39
  • Мнения: 723
Аз преди 2-3 години при дерматолог направих една процедура с гликолова + някаква друга киселина (след дългогодишна напълно неефективна борба с гадните пъпки) и след ми се обели лицето беше върха - нямаше пъпки и белезите и червените петна бяха супер избледнели. Състоянието беше много добро около година, но после пак почнаха да се появяват - макар и доста по-малко и по-лекички.
Въпреки това обаче имам белези по бузите, които много ме дразнят - като малки ямички са и си мисля, че единствено чрез системна употреба на гликолова киселина това може да се оправи.
Чудя се обаче дали сама са си взимам и да се почвам или да отида пак на дерматолог.
Има ли някоя, която да си е оправила белезите (ама такива релефни) с гликолова киселина и ако да - колко време отне да се заличат почти напълно?

# 40
  • Мнения: 1 629
Да знаете,че ретинола или изотретиноина има много странични ефекти, особено, ако се пие на хапчета. А пък по време на бременност е абсолютно забранен, също и забременяването в близките месеци не е препоръчително, тъй като води до аномалии на плода (дори един доктор ми каза 2 години). Аз го пих 8 месеца на хапчета по програма изготвена от дерматолог.

# 41
  • Мнения: 616
Аз преди 2-3 години при дерматолог направих една процедура с гликолова + някаква друга киселина (след дългогодишна напълно неефективна борба с гадните пъпки) и след ми се обели лицето беше върха - нямаше пъпки и белезите и червените петна бяха супер избледнели. Състоянието беше много добро около година, но после пак почнаха да се появяват - макар и доста по-малко и по-лекички.
Въпреки това обаче имам белези по бузите, които много ме дразнят - като малки ямички са и си мисля, че единствено чрез системна употреба на гликолова киселина това може да се оправи.
Чудя се обаче дали сама са си взимам и да се почвам или да отида пак на дерматолог.
Има ли някоя, която да си е оправила белезите (ама такива релефни) с гликолова киселина и ако да - колко време отне да се заличат почти напълно?

Първо, сега не е момент за правене на такива процедури, наесен. (само мимоходом да отбележа) Второ, аз съм правила пилинги с няколко различни вида киселини, и от личен опит и инфото което съм чела в нета ще ти отговарям, не съм лекар или специалист.
Дупките най-труднос е оправят от всички белези, по-лесно е когато има излишна тъкан да се изгори, отколкото когато няма тъкан да се изравни останалата кожа. Според мен и много процедури с тежки киселини да направиш, пак няма напълно да се заличат, може да се подобри, но няма напълнод а се изравни кожата. Такааа...с гликолова к-на няма да стане, тя  е подходяща за хиперпигментации, петна, и чистене на лицето, не толкова за дълбок пилинг, салицилова и лактик също, разните билкови и грийн пилинги дето предлагат по козметични салони също, ще ти подобрят сигурно общото състояние на кожата но за дупките нищо няма да направят(правила съм не един с гликолова, аз имам 1-2 дупчици, седят си все така) ТСА е дълбокия пилинг който мооооже би ще направи някаква разлика, имай предвид че дори малък процент ТСА е много по-силен от високия процент гликолова к-на. Можеш да правиш и вкъщи, продават се тези киселини вече свободно, ако прочетеш всичката информация и си много внимателна обаче все пак е киселина (ако искаш съвети за това, пиши Лс да спамим темата за ретинА) Микродермабразио е другото нещо, което според мен ще ти помогне, но ще ти трябват поне 3, а може и повече.


bandidos почни с малък процент концентрация, лекарството е доста сериозно, затова и по принцип уж не се продава без рецепта (но явно има доста сайтове които го правят) по-напред момичетата са обсъждали сайт и процент на концентрация.

# 42
  • Мнения: 125
Искам само да ви кажа, че 6 месеца след началото на лечението с Ретина, отдавна съм забравила проблема и вече нямам пъпки. Отвреме на време ми излиза по някоя, но с бях връх и бързо минава, а преди бяха подкожни и никога не избиваха. Въпреки това продължавам да се мажа с ретина, защото ме е страх да го спра. Междувременно се консултирах с видни дерматолози, които също ме посъветваха да продължавам и се отнасят много добре към лекарството. Така че изобщо не мислете, а си го купувайте! По-добро е от гликолови пилинги! Разбира се, през деня трябва да слагате висок слънцезащитен крем, защото иначе е опасно за пигментации! И ако е възможно, някой да ви го донесе от чужбина, а не да го купувате от онлайн аптеки, че чух, че лекарствата от тях били фалшименто! Толкова от мен - който се бори от години с проблема да действа, няма да съжалява!

# 43
  • Мнения: 77
Аз преди 2-3 години при дерматолог направих една процедура с гликолова + някаква друга киселина (след дългогодишна напълно неефективна борба с гадните пъпки) и след ми се обели лицето беше върха - нямаше пъпки и белезите и червените петна бяха супер избледнели. Състоянието беше много добро около година, но после пак почнаха да се появяват - макар и доста по-малко и по-лекички.
Въпреки това обаче имам белези по бузите, които много ме дразнят - като малки ямички са и си мисля, че единствено чрез системна употреба на гликолова киселина това може да се оправи.
Чудя се обаче дали сама са си взимам и да се почвам или да отида пак на дерматолог.
Има ли някоя, която да си е оправила белезите (ама такива релефни) с гликолова киселина и ако да - колко време отне да се заличат почти напълно?
цяла зима ползвах един крем с гликолова киселина и мнтого добре ми действаше на лицето-нямаше пъпки белези или зачервявания.обаче в момента който го спях пак започнаха да се появяват.сега мисля отново да си го взема защото май само той ми помагаше.

# 44
  • Мнения: 2 192
Момичета, освен от www.magicpharma.com, от къде другаде он лайн мога да си поръчам Ретин А? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт