ЯНУАРЧЕ малко се смее сладко-сладко - тема 2

  • 30 172
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 780
Честит празник и от мен-който си празнувате за него приемете честитката  Mr. Green
аз само да се запиша че малечка нещо се разкиселиви-обядвахме на терасата и като я прибрах мрънка нещо  Mr. Green


Честита нова темичка  bouquet

# 31
  • Мнения: 623
честит празник и честит имен ден на именниците!!!
МИШОНА,благодаря за песничките, и аз ще взема да си измислям вече

# 32
  • Мнения: 445
Честит празник на всички! Бъдете много щастливи и обичани!
Честит имен ден на всички именници!
Благодаря за хубаво оформената темичка!
Лионита, супер че малката си е вече при теб! Да расте здрава, хубава и добричка и много да ви радва!
Мишона, Една от нас благодаря за споделеното. Мен все ме притеснява колко яде Стефи, понеже съм изцеждала най-много 40 грама, а и усещам, че като яде пак много трудно тече. Дърпа, дърпа милата, но поне много обича и доокато не изсуче всичко не пуска.
Мануела, сестра ми имаше като малка шум на сърцето, водиха я до 3-4 годишна на прегледи, после изчезна окончателно и проблеми от тогава не е имала.
Нас ни гони безсъние, Стефи от 5:30 сутринта, заспа чак сега в 14:30. Видимо и няма нищо, но постоянно иска да има някой около нея, иначе мрънка. Спа малко на корема на баща си, малко захапала гърдата ми и щом пробваме да я оставим се буди. И тя яде на терасата днес, но и това не помогна да заспи по-бързо. Пробвах със слинга да я нося, но нещо я е страх в него или може би аз не я поставям добре. А и като е будна иска през половин час да яде. Въобще тя цялата седмица беше така, през деня преди 19 часа й се събират най-много два часа сън, после спи до къпането в 21-21:30, след това лесно заспива и спи до полунощ и после започва да се буди.
Чао засега - нахранени и поспаливи бебета ви желая.

# 33
  • Мнения: 98
R&B&G-Благодаря ти много за отговора  Hug

# 34
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Честит троен празник, мили мамита, на вас и целите семейства!

Ние днес пак се поразходихмем, макар времето да не е така добро!

И на двете с бебка ни харесва....... Как си мечтая за ярко слънце!  Heart Eyes

При нас нищо ново...... Така че ще си чета тихомълком!  Flutter

# 35
  • Мнения: 693
Честит празник на всички  bouquet

Спецялни благодарности за отделеното време и оформлението на темичката Hug Heart Eyes

Ние бяхме на чиста молитва в четвъртък. Днес събрах гости, само жени, беше изключително приятно Heart Eyes много се радвам на такива сбирки, незнам защо. Blush побъбрихме си, хапнахме и пийнахме сладичко, спазихме всички трядиции с две думи Mr. Green не дойдоха всички поанени, защото имаше болни и такива с ангажимени покрай празниците, но здраве да е Simple Smile

ra4e, аз Флуор не съм давла на Михаела и на Крис няма да давам, защото съм чела за вредите, ужасяващи са (въпреки, че проблемите идват при предозрането му, което преди захранването на детето май няма как да стане Thinking) Confused обаче никъде не съм чела, че Витамин D вреди, явно трябва да се поразровя Thinking

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Хоп и аз в новата тема  wavey

Днес много празници се събраха - честити да са, кой какъвто празнува със здраве да го отпразнува!

Лионита, много се радвам, че малкото мушмулче си е при вас. Радвайте се една на друга и си наваксвайте с гушкането сега  Hug

И да споделя - днес не издържах и дадох АМ. От няколко дни Ники иска да цока на 30 мин, час. Давам му и после пак рев, рев...След толкова цокане си чувствам гърдите празни и меки. А днес от 5.30 ч сутринта до 10 ч имам чувството, че беше само на гърда и хем суче, хем проплаква. Направих му АМ, изяде го, успокои се и спа 4 ч. Ми това е, за втори път претъпявам провал с кърменето, но този път съм решила да не си го слагам на сърце, по-важното е детето да е нахранено.  smile3504

Изсипах се, сега отивам да стягам празничната вечеря   chef

# 37
  • Мнения: 147
Лионита страхотна новина, дано никога повече не се разделяте по такива поводи, да ви е жива и здрава   Hug
R&B&G, tanchelina направихме пробно кърмене в петък, но тя беше яла преди час и хич не й се сучеше, а и гърдите ми си бяха бая поизцедени, та успя да изцока 40гр за 15мин. във вторник може би пак ще правим пробно. Аз напоследък все й давам от двете гърди, защото едната почти не пускаше (след мастита), но тя явно се умаря и заспива, знам ли и аз вече  Confused
Сиер аз редовно съм като теб,но пустото АМ, само баща й успява да й го натика, голяма борба е.
Разбрахме все пак,че не е защото не й се пие от шише - като има изцедена кърма в шишето така хубаво си цока, очичките й светят  Grinning иска си само кърма детето и това е  Crazy а аз всеки ден се наливам с лактогонен чай, пия бира от време на време, варено жито също, и уж кърмата била на принципа на търсенето и предлагането, ама при нас търсене много, пък предлагането хич го няма ooooh!
Ние днес купихме количка най-накрая и от утре ще превземаме софийските улици  Grinning малко кофти с тая кал и киша навсякъде ама дано се оправи скоро. иии количката ни е цикламена (оранжевите свършили докато се наканя)  Laughing
Хубава вечер ви желая  Hug

# 38
  • Мнения: 648
Нели честито возило, покажи го да го видим Wink
Аз да ви се оплача, тоз Дани хич не ме слуша тия дни, ей голяма дивотия е това дете, направо луда станах, сигурно съседите ме мислят за ненормална вече #Crazy Преди месец и половина баща му му купи марсианци- 100бр, та днес го питам взе ли си витамина, той вика " Ми те свършиха", а аз само че не паднах  Shocked Взимал човека по 2, по 3 на ден, за да е по- здрав Shocked, представяте ли си, а е на осем години. Дали може да му стане нещо, направо се ужасих, досега не сме имали проблеми, но вече ще си имам едно на ум, баща му ме предупреди да не го оставям сам и с Вики, просто не можем да му имаме доверие, ей направо всеки ден ново двайсет сервира Crazy
Пооплаках се, пък ще ходя да се пооправя малко, че ще ме извеждат тая вечер Heart Eyes

# 39
# 40
  • Мнения: 112
Здравейте и честита нова тема!!!
Някой пита за зелените акита-моята педиатърка беше казала, че при кърмено бебе акитата може да варират като цветове до  жълто-зеленикаво. Опасно става ако станат черни или червени, тогава да  й звъня на пожар!!!
За разходките-обикалям с количката, каката вече я убедих, че количката е за бебето, а тя е до мен, ходи си и си се кефи. Е, има мигове, когато тя иска на една страна, а аз с количката трябва на друга... Mr. Green
Мамо Це, колко ми стена хубаво от линийките ти... Доста си  добре с математиката Mr. Green Mr. Green Mr. Green №1,№2,№3,№4- да са ти живи и здрави! Hug
За това, че на мамите във форумите можем повече да се доверим, отколкото на педиатрите- и е така, и не е така.  Не е здравословно все да се съмняваме  в думите на лекаря. Ако е така, значи е време да го сменим и да си намерим такъв, на когото да се доверим. Т.е. такъв, който има като нашите разбирания. Когато виках частен педиатър у дома, още преди да си сменя този по ЗК, той каза:“ 20 години казвах да се захранва от 3-тия месец, от 2 години казвам да се захранва след 6-тия месец!“ Просто всичко се е променило за толкова време. Говорила съм с майки по площадките, които имат деца с по-голяма разлика, едното дете захранено по начина на “20-те години“, а другото- на  “2-те години“. Те казват, че е по-добре вторият начин. Късното захранване. Има много по темата. Нека се прочете и от нас. Та затова казвам-избираме си такъв педиатър, който да има разбирания, с които да ни вдъхне доверие и му се доверяваме. Може да се допитваме до форуми и други майки и да ги слушаме за това-онова, но винаги с едно наум за думите на лекаря.  Peace

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 22:29 от LeAn

# 41
  • Мнения: 19
Честити празници на всички, много целувки и прегръдки - май имаме най хубавите подаръци на света Grinning
Лионита радвам се много за вас.Сега сори ама ще бягам момичета.

# 42
  • Мнения: 912
Честити празници!!!

# 43
  • Мнения: 41
Привет и от мен!Съжалявам че нямах възможност да пиша досега и не съм дори записана на първата страничка,защото не съм писала откак съм родила,затова моля да бъда вписана в списъчето с бебоците.Моят бебо се роди на 22ри януари,казва се Давид,тежи 2930,50 см.
Е,сега вече е килограм отгоре,за което мн.се радвам,суче настървено всеки път,всъшност,още от първите минути като се роди и ми го сложиха на гърдите,той сам намери зърното и засмука като невидял,направо ни изуми Crazy
А за акото и неговото става зеленикаво от време на време и се оправя,затова не се притеснявай мисля че е нормално.
Аз само вднъж съм го извеждала навън,чакам с нетърпение да се стопли тук,че още е малко жълтичък.Педиатърката каза всеки ден да го извеждам навън без значение студа Rolling Eyesи му предписа витамин Д.А защо не му го предписа на петия ден като идва в къщи да го гледа и видя че е жълтичък,а сега се сети ooooh!.Абе те тука не го предписват май защото всички си извеждат бебетата на третия ден. #Crazy

# 44
  • Мнения: 453
Честити празници и от мен   bouquet  Hug
Я да ви питам аз за тези 40 дена - какво правите, ако нямате достатъчно място и за бабите и за приятелките?  newsm78
Ако например направя 2 погачи в различни дни за различните хора как ви се струва?
Тези традиции си признавам, че малко ме натоварват мен, ама майката на мъжа ми пък ги спазва всичките и ми е жал да я огорча жената, от друга страна ако ще правя нещо, най-приятно ще ми е да си поканя приятелките, ама аз ги имам много... Не ми е лесно явно като съм толкова социална  Blush

Общи условия

Активация на акаунт