Машина за хляб-27 част

  • 45 767
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
и аз да се запиша в новата тема  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 232
  helpuu не ми се беше случвало такова нещо-бял хляб на бърза програма,стандартната рецепта-300 мляко,500 брашно, 3 с.л.зехтин, захар и сол и 1 1/2 ч.л. суха мая,с връщане на програмата два пъти, като го извадих, шапката му изпадна и получих една горна кора и една среда  #Cussing out не разбрах-превтасал, недовтасал,недостатъчно течност,уж изглеждаше идеално,докато втасваше  newsm78

# 17
# 18
  • Мнения: X
В темата за питките ви догоних някак,но в тази за два дни трябваше да прегледам 23 стр. #Crazy

Тук вече не се наемам да ви изброя вкусните произведения,че е невъзможно,то много хлябове,много питки,козунаци,много нещо......голямо браво на всички от мен! Hug

Айде и тук да си покажа тутманика на Касиер-тя вече си знае и от мен,че е божествен  bouquet

 

Отивам да изваждам от пекарната едно царевично хлебче,че ухае страхотно.

# 19
  • Мнения: 734
По коя рецепта е царевичното хлебче?

# 20
  • Мнения: 2 214
г-жа Стихийно Бедствие,има ли някъде рецептата за прекрасната МАЗНА БАНИЦА?
Кафенце ,страхотно хлебче.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356542.msg9919152#msg9919152

# 21
  • Мнения: 293
Между другото , аплодисменти към дядо хаджия за чудесно оформената тема  newsm10 Не работи обаче линка към съветите на майсторите

# 22
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe

В прeдишната тема имаше питане каква рецепта съм ползвала за многозърнестото хлебче - аз съм с Мулинекс 2000 и ползвам стандартанта рецепта в книжката за пълнозърнест хляб:

Пълнозърнест хляб 500гр

210мл вода
1,5 ч.л. вода
1,5 ч.л. сол
1,5 ч.л. захар
350 гр пълнозърнесто брашно (ползвам каквато смеска намеря в магазините)
0,5 ч.л. суха мая

Ако сместа е без семенца вътре, добавям по 1 чаена лъжичка ленено семе и сусам, както и 1 супена лъжица слънчогледови семки. Заедно със добавените семенца, брашняната смес трябва да е 350гр. Пека на 4 или 5 програма.

Днес направих оризов хляб по една руска рецепта, утре ще пусна снимките заедно с рецептата.

# 23
  • Мнения: 622
Дядо Хаджия, темата е страхотна! Днес опитах хляба с айрян- божествен е, направо се топи в устата. Чудя се дали с това тесто вместо хляб може да се оформи питка.  newsm78 Преди малко направих тиквеник с точени кори- тестото си го омесих в машинката, наточих си корите, сложих си плънката и мъжа ми е инструктиран утре ако се събуди преди мен да сложи тавата във фурната да се пече.  Mr. Green Laughing

# 24
  • Мнения: 678
В последно време съм много заета,пък и нали съм на диета,само мъжо пече хляб.Но както гледам има един от онзи ден ,повече от половината и се замислям,аз ли съм го изяждала до сега хляба?
Темичката е оформена страхотно.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 975
А СЕГА ВИ МОЛЯ ЗА МАЛКО ВНИМАНИЕ И ОТКЛОНЕНИЕ ОТ ТЕМАТА !

Вероятно виждате, че заглавния пост вече е оформен малко по по различен начин. Редакцията му приключи току-що. Много ви моля за следните мнения:

1. Всички линкове ли се отварят (моля имайте в предвид, че до момента на писане на този блок, не всички бяха пуснати);

2. Харесва ли ви този вариант или искате да върнем стария или пък нещо да променим, допълним и изменим (махнах снимките за два вида машини за да не ни обвинят в реклама).

3. Съветите на майсторите вече са в линк към PDF, който можем винаги да допълваме, когато прецените, че нещо трябва да се запомни.

Не се притеснявайте да критикувате и да неодобрявате. Все пак това е нашата тема.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 97
На мен не ми отваря нито полезните съвети нито съветите на майсторите  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 232
На мен много ми харесва-по-прибрано е и по-нагледно newsm10. Само не се справих със съветите на майсторите и полезните съвети-аз не мога да ги отворя  newsm78 А може ли в началото да се сложи и табличката със съотношението между жива и суха мая и може би таблицата на Ердинч за редуциране на продуктите- като започвах, поне на мен, ми бяха много полезни

# 28
  • София
  • Мнения: 7 975
На мен не ми отваря нито полезните съвети нито съветите на майсторите  ooooh!

ОПРАВЕНО !

СЪВЕТИТЕ СА В PDF ФАЙЛ, ОТДОЛУ СЪМ ПИСАЛ КАК ДА СИ ГО ИЗТЕГЛИТЕ !

 
...А може ли в началото да се сложи и табличката със съотношението между жива и суха мая и може би таблицата на Ердинч за редуциране на продуктите- като започвах, поне на мен, ми бяха много полезни

Таблицата за съотношението между живата и сухата мая (ако имате в предвид моята) е добавена във файла със съветите на майстора.

Ердинч бих го помолил да даде линк към екселската табллица, защото съм го изгубил и не ми се търси пак.

# 29
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Дядо Хаджия и на мене не ми се отварят съветите на майсторите.Отварят ми се разните функции на Гугъл и дотук

Общи условия

Активация на акаунт