Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 17

  • 90 103
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 255
Здравейте мами май и аз съм за тази тема. Дъщеря ми е със спина бифида и от 5 месеца все сме с бактерии , незная вече къде да я водя и какви изследвания да и правя. Лежахме в терапията 3 седмици, бяхме с Е.Коли и плевмоние клипсела. Един месец след това отново Е.Коли. Пихме АБ, 15 дни след завършването на курса пак бактерия  ooooh!От 40 дни сме на пиелосептил , вчера пускам урина да видя какво става-----------пак бактерия ???????????Лекуващ лекар ни е Близнакова, казва че нямаме аномалия, не задържаме урина.......тогава от къде тези бактерии??????Приемам съвети всякакви

# 16
  • Мнения: 3 483
Аз бях така - бактерии без причина!!!
Чревната флора на детето се е разбила съвсем от АБ и е благоприятна почва за обичащата киселинността Клебсиела.
Аз се справих с хомеопатия и ентеросан - лактобацили за нормализиране на флората.

А за АБ - задължително антибиограма, тази вашата лекарка да не стреля на сляпо #Cussing out

# 17
  • Мнения: 255
Току що ни излезе урокултурата - Klebsiella oxytoca ESBL ( + ) над 10 на 5. Преди да почнем да пием пиелосептил беше друга ????????????Какво става. Някой нещо знае ли за тази бактерия

# 18
  • Мнения: 5 531
chere6ka добрата крива е като камбана - издига се плавно, има връх и спада. Не е разтегната, къдрава и т.н. Кънчев почти не говори аз не разбирах в повечето случай за какво става въпрос - само казваше добре е, ще я излекувам. Ти защо не го попота все пак как е детето, има ли подобрениее... Не се тревожи излишно, но си следи просто детето, как е с пишкането, каква е струята на пишкане. И следващото идване до София, комбинирай и с една консултация в Токуда, просто да сравниш кривите на уродинамиката , а и докторите там наистина поне обясняват ясно и ще ти се изясни на самата теб за какво иде реч.
fifi82 освен да те посъветваме да си направите и консултация и в София, при детски нефролог и уролозите в Пирогов, друго не ми идва на ум. Координати и мнения в темата има много, за да има бактерии има и причина, трябва да се намери.

# 19
  • Мнения: 4 344
 fifi82 ,доц.близнакова-не знам как да го кажа,но..потърси друго мнение,включително на уролог.
успех! Peace

# 20
  • Мнения: 4 344
а за ехограф с огромно удоволствие бих ти предложила д-р темелкова-тя да ви види дали имате задръжка,мехура и бъбреците.а и ще  посъветва после при кого да отидеш.

# 21
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите момичета. Обадих се на доц.Близнакова казва да продължаваме с пиелосептил и да не се тревожа.А дъщеря ми наистена се чувства добре.Може би другия месец ще отидем до София....................но Ина , нали доц.Близнакова е добър нефролог, мислиш ли че може да не види задръжка на урина............при условие че толкова деца гледа.незная.......не ни стигат другите проблеми ми сега и това  ooooh!

# 22
  • Мнения: 5 531
fifi82 едва ли няма да види ако има задръжка. Но това което съм чела за доц. Близнакова не е особено ласкаво. При всички положения, за да има детето постоянно бактерии, трябва да има причина. И тя трябва да се намери, и евентуално да се отстрани, а не да се лекува самото следствие... поне това е моето мнение.

# 23
  • Мнения: 255
 Simple Smile да права си но къде ли е причината, направо ще ми се пръсне главата да мисля. Радостта съм поне че нямаме задръжка или аномалия

# 24
  • Мнения: 5 531
Ами не се тревожи излишно, и не го мили. А просто при първа възможност си направете и допълнителни консултации. Никога не е излишно повече от едно лекарско мнение.

# 25
  • Мнения: 4 344
да,за доц.близнакова го мисля..не знам какво вижда..при мои познати рефлукс не видя,на мен също не ми помогна ..но не ми се коментира за нея.д-р темелкова ми откри урологичните аномалии,дори и сега специално при нея се връщам на контроли,независимо ,че съм в 'токуда"..а и доц.близнакова не прави много изследвания,които са в компетенцията на уролога-тя по отношение на мехур,уретри и уретра-трудно може да се произнесе..

# 26
  • Мнения: 595
При нас непрекъснатите бактерии бяха от стеснение на канала, през който изтича урината от мехура навън. Но все пак това се открива от уролог. Ние 4 години изгубихме по нефролози, докато открием причината за бактериите. Урологът я откри от първия преглед. Липсва комуникация между тези 2 звена, а тя е ключова за откриването на точната причина за проблема. Затова те съветвам да потърсиш сама консултация с уролог, защото нас никой не ни насочи и изтървахме много нещата. Урологът ни е д-р Чаначев, много добър лекар и диагностик, също така обяснява много подробно и разбрано. Оправи ми детето и винаги ще съм му благодарна!

# 27
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Moмичета,благодаря Ви за подкрепата.Аз не съм писала от няколко дни,но не съм болна,просто нямах комп.Беше се сринал тотално.Но днеска се контузих-изкълчила съм си крака.Незнам,ама как не се претрепах,така се спънах

# 28
  • Мнения: 390
Запис да следя

# 29
  • Мнения: 255
Благодаря ви за съвети те и подкрепата  HugЩе ви държа в течение какво става с нас. За сега малката е добре или поне видимо се чувства добре.

Общи условия

Активация на акаунт