Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 17

  • 90 276
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Момичета благодаря Ви за съветите.Оказа се че смрадликата върши чудеса.За сега съм по добре.На всички Ви пожелавам весело изкарване на празника.

# 61
  • Мнения: 4 350
пожелавам ви окъпан в светли помисли и сини надежди великден!
danaeka,по колко мг и колко пъти дневно пиеш фуролина?

# 62
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Христос Воскресе!!!Честит празник,момичета!!!Да сте живи и здрави и все така да помагате със съвети!!
Ина фуролина пия по 2 пъти  на ден-сутрин и вечер от 5 мг.Но незнам,сега се чувствам малко по-добре и се чудя дали да не го намаля на 1 път на ден.
Меричери,как сте?Как е Марийчето? newsm78

# 63
  • Мнения: 4 350
мерси много за инфото.аз пия пиелосептил,но нещо се усъмних в дозата-2по 100мг-5дена и после 2по 50,но много ми пада кръвното и ми се спи.ще го пия явно само вечер..

# 64
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Ина,от пиелосептила е възможно да пада кръвното.Моето както е ниско,ако падне още незнам.Сигорно по цял ден ще спя.

# 65
  • Мнения: 5 532
Христов Воскресе! Много здраве и щастие желая на всички. Мария е добре - относително. Вчера сутринта се върна от спортен лагер с брат си, бяха на Златни пясъци за 5 дена. Дали се е напикавала или не така и не мога да разбера, защото и бях купила памперси, тя се върна с един, но явно не е на ясно дали е понамокрила някой и друг памперс или не. Иначе са изкарали супер децата, играли самного, плували са много, ходили са да тичат на плажа, нооо и двамата сега са болни. Понеже заминаха със самолет, и имаше ограничение в багажа тръгнаха само с по един чифт обувки. И след като е плиснала една вълна и децата са се намокрили, сега и двамата кашлят и са сополиви. Но пък са супер доволни. Сега започва да се готви за следващото състезание. А на контролен преглед сме края на април.

# 66
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Момичета,стискайте палци всичко да е ОК.Вчера ходих да си правя изследванията за щитовидната и утре ще си взема резултатите.Към края на седмицата ще си пусна и една обикновенна и стерилна урина,дано и там всичко е ОК.Незнам,вече започвам да се побърквам като чуя за болести.
Меричери браво на Мариийчето.Направо ме радва с нейното желание за състезания.Тя е силна и борбена личност.

# 67
  • Мнения: 4 350
danaeka,успех!стискам ти палци.всичко ще е ок.вярвам в това.
marychery,голям стимул е марийчето.толкова оптимистично звучат постингите ти с нея.
пак нов уролог има в "токуда"-не знам вече кой си е заминал...

# 68
  • София
  • Мнения: 201
Здравейте момичета и честит Великден!
Желая ви здрави да са и дечицата ви и вие и много много поводи за усмивки.

Ние не сме се вясвали тук скоро,
в момента се занимаваме със събиране на документи за ТЕЛК,
и ще се явяваме на 20ти април.
вчера посетихме Лилова за консултация, каза че нещата вървят на добре, понеже левия бъбрек е опериран от хидронефроза, а на 2рия имаше ВУР 2ст, ( за което ни предстои контролна микционна снимка) каза, че малко е притеснително разликата в размера на 2та бъбрека, около 2 сантиметра разлика.  И не заради това, че оперираният бъбрек е по-голям(което си го знаем), ами се притеснява да не би другия да изостава.
Вие какво ще ми кажете за това:
л.б -ок, 6,20; д.б - ок.8.2

Другото, което обаче повече ме притеснява са кръвни резултати,
Лилова поиска да изследваме калций, фосфор, пикочна киселина, уреа и креатинин. Днес ги изследвахме и

Калций  3,77
Пикочна киселина/Uric acid   558
Урея/Urea   3,9  
Неорганичен фосфор/Inorganic phosphorus   3,35
Креатинин/Creatinine 91

Притесних се, че всичките са сериозно завишени!!!
колкото можах потърсих, ама нямам много време, че и Зари миличкия пък пак е болен и е с бронсхоспазъм и не мога много да търся.
Моля, кажете ми кой какво знае за това,

в урината има и единични кристали пик.киселина,
а стерилната я чакаме.

Много много мерси предварително!


Редактирам, за да кажа, че се свързахме и с Лилова и Момчилов, според които трябва да се повторят изследваняита и дано има грешка, но нищо не ни обясниха. Единия, казва 'няма страшно, но ще пие лекарства", другия , че е доста притеснително,
а аз толкова се притесних, че направо ще пукна!
Моля мами, включете се с мнения и разяснения, че незнам....Sad((

Последна редакция: чт, 08 апр 2010, 19:10 от MaLe

# 69
  • shumen
  • Мнения: 18 259
Момичета,благодаря Ви.Днеска си взех резултатите от изследванията на щитовидната и всичко е ОК.Сега ще пия Конкор за пулса само.В събота мисля да си пусна и урината-да видим и там как ще е.Дано и там всичко е ОК.

# 70
  • Мнения: 4 350
danaeka,успех!
MaLe,успех и на вас в новите изследвания.

# 71
  • Мнения: 5 532
MaLe и аз нищо не мога да кажа освен да направите нови изследвания, и да видите дали наистина са завишени показателите или има грешка. И при нас се е случвало да допускат грешка в кръвните изследвания с много завишени показатели, които после в друга лаборатория си бяха напълно в норма. Така че стискаме палци всичко да е наред. А кристалната пикочна киселина е последното нещо което трябва да те тревожи.
Ние разделихме стаите в къщи на мъжка и женска, че семейното легло нещо ни утесня на мен и мъж ми. Сега детската стая е мъжкото царство, а хола женското, нооо моята принцеса ме опикава нощем.  Mr. GreenСнощи бяхме здраво подгизнали и двете. Та и аз ще трябва да пусна една обикновена и една стерилна урина, и доктора като се върне от отпуска да го посетиме. Той предложи да се обади на д-р Таковам и тя да види Мария, но моята щерка категорично отказва да си смени доктора, така че ще си го чакаме ... Wink

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 23:49 от marychery

# 72
  • Мнения: 4 350
 marychery,успех и на вас с изследванията.то за това го е нямало д-р мирчов,и ми се видяха едни нови персони там...вие дозата ли намалихте или сезонно сте така?дано ви е последната спа нощ.

# 73
  • Мнения: 5 532
Ох ина с тази "спа нощ" мнго ме разсмя Mr. Green Joy.А иначе аз говорих с доктора преди децата да заминат на лагер, защото си имахме доста мокри нощи, и той ми каза че до 18 е в отпуска. А дали е сезонно или не и аз незнам, да принципно сме намалили дозата на баклофена, но доктора предлага да включиме Минирин, защото така не може. Но аз реших да го изчакам, да я види първо и тогава ще вклювам и допълнителни лекарства.

# 74
  • Мнения: 4 350
a минирина пак от същата група ли е?

Общи условия

Активация на акаунт