Вече очакваме да чуем сърчица на ОКТОМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 23 460
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен!

Спала съм 12 часа!  Shocked  И пак ми се спи....

Аз също не пия никакви витамини, освен фолиевата. Ям плодове и зеленчуци и не смятам да взимам допълнително нищо. От изследването излезе, че хемоглобина ми е 127 ( референтни граници 110-160), та засега нищо по-специално не ми изписаха да пия.


На първата фетална морфология аз ще ходя в 11г.с. и 3 дни. Мислех, че е рано, но така ми препоръча лекарката.

Андеа-нико, не те съветвам изобщо да четеш в нета за отрицателния резус фактор. Най-добре се консултирай с лекаря си. Аз също съм отрицателна кръвна група, а мъжът ми е положителна. Казаха ми, че първото изследване за антитела ще правя в 20г.с., след това още 2 пъти.  Съветвам те да не четеш не за друго, ами защото аз самата изчетох  где що има за този проблем и после една седмица бях като попарена. Скъсах се от рев и притеснения. Такива глупости прочетох- че децата се раждали с увреждания, че не можело да се забременява повече от веднъж и т.н.  Stop  Лекарката ми сподели, че досега в нейната практика е имало един по-тежък случай, при който се е наложило преливане на кръв на бебето и след това всичко е било наред!
А и все пак може бебоците да са взели нашите кръвни групи, тогава няма никаква опасност!  Peace

Стелисима, на теб задължително ще ти направят изследване за кръвната група и резус фактора. Прави се заедно с другите изследвания, когато се регистрираш за ЖК. Ако мъжът ти няма нищо против, би било хубаво и той да се изследва. Винаги е добре  човек да знае коя кръвна група е.

# 691
  • Мнения: 0
Добър ден на всички мами!
Добре дошли на новите! Ставаме наистина много  Grinning

Да се отчета и аз по последно обсъжданите теми. Първо искам да кажа, че съм късметлийка с моя мъж, грижи се много за мен и когато ме удари хормона само ми се смее и ме цунка  Party ; последните 2 дни се чувствам малко странно, защото дискомфортът ми ниско долу, който се проявяваше по няколко пъти на ден, вече изчезна и сякаш тялото  ми вече започна да свиква със новия съквартирант. Дори гърдите не ме болят чак толкова ужасно, само от време на време имам гадене и главоболие, както и кръста ме боцка. А и също така май усещам някакво опъване на връзка от дясно. Аз за сега не пия никакви допълнителни витамини, док не ми е казвал. Може би след изследванията ще прецени от какво имам нужда. Аз съм при него на преглед за сърчице на 11 март чак. Не знам защо мен хич не ме обхващат черни мисли, напротив, все имам чувството, че всичко ще е на ред и дори мисля, че кистата ми няма да я има. Иначе и аз постоянно сънувам шантави сънища, май е от липсата на секс  Tired

Е, това е за сега, отивам да играя с племенника на площадката.  Wink
Всички с кофи мисли да не се спичат и да се замислят колко ще са щастливи когато прегърнат творението на тяхната любов!!!   bouquet Накрая ще се съберем с количките и ще напълним цял парк!  Laughing

# 692
  • Мнения: 103
Здравейте, аз отдавна не съм се разписвала , защото яко съм глътнала бастуна и само лоши неща са ми в главата Rolling Eyes все имам усещането че нещата отново няма да имат добър край Tired
Kat88  Praynigвярвам че всичко е останало зад гърба ти , и аз да се присъединя към момичетата по-добре пази леглото за изпитите винаги ще има и втори шанс.
Vache радвам се че и при теб нещата си влизат в релси  Praynig Praynig за прегледа ще чакаме добрите новини Hug
На всички които им предстоят прегледи много стиснати палци , и много туптящи сърчица Hug
Може ли и мен да ме снабди някой с паролка мерси.

# 693
  • Мнения: 16
Зеленоочка - мерси за успокоението. И аз четох и четох, накрая се отказах, че какви кошмари имах след всяка статия - не е истина! Незнам защо, но когато лекарят ни направи това изследване и ми обясни как стоят нещата ми се прииска да разбера нещо повече по въпроса и да знам и за леките случеи, в които всичко си е наред и няма нужда от нерви и за тези дето съвсем не са леки. Да знам какво да очаквам! Обаче после на какви небивалици попаднах - грррр #Crazy - тялото на майката разпознавало бебето като болест и се опитвало да се отърве от него  #Puppy dog Побеляха ми косите!
Затова реших вместо да чета ужасии да попитам как другите са се справили с това.

П. С. : Изследваха нашите кръвни групи. Тук това е почти задължителна практика още при първия преглед

А пък за липсата на секс - ние питахме докито за това и той ни увери, че щом се чувствам комфортно няма проблем да поотложим сухият режим =)
Anyma - ГОРЕ ГЛАВАТА, МОМИЧЕ! Не че отчайвай! Намери си някакъв отдушник от тези черни мисли и като излетят през него здраво го залости да не се връщат!
Моя преглед е по-късно днес. Надявам се всичко да е наред! малко съм нерва заради предстоящи полет.

# 694
  • София
  • Мнения: 13 236
За резус фактора да кажа... Майка ми е с резус (-) Аз и двамата ми братя сме с + Бременностите й са минали напълно нормално, ражданията също. Били са две бременности, защото братята ми са близнаци и хич не е забременяла трудно, разликата ни е година и 2 месеца  Wink

# 695
  • Мнения: 43
ей, бърза работа, видях се на първа страничка, мноооого благодаря!
да ви кажа много ще е трудно да издържа още един месец с това гадене. Вече се чуствам изключително слаба, само лежа и гледам ТВ... Дори тия дни взех да мисля и мъжа ми, че и той ще заслабне покрай бременността. Не мога да готвя, защото ми се гади от миризми... Дано скоро ми се подобри състоянието и благородно завиждам на бременните момичета, на които не им се гади.
И се пазете от грип, не се доближавайте до хората, а и времето сега е променливо и е опасно от настинки.  Hug

# 696
  • Мнения: 270
Дани7, същата съм и аз.  Tired Направо вече не издържам все да ми е лошо. Надявам се поне, че след третия месец ще сме ок.


Аз да ви кажа съм голяма шматка.  Crazy Бях писала, че си запазих час при Мазнейкова за първа ФМ. Прегледа ще е безплатен, по ЗК, защото съм се записала при нея на ЖК.

Но днес какво ми стана, реших да се запиша и при друг лекар, защото се притеснявам, че като няма да си платя може и доста да ме претупа докторката. Та четох доста и си записах час и при Томова. Записаха ме за 12г.с. и 5 дни. Прегледа струва 100лв. Сега поне трябва да съм доволна, че ще си платя и то не малка сума.  Laughing Та така.... вие още се чудите, а аз вече трети лекар  избирам, та да отида и там на ФМ.  Mr. Green

# 697
  • София
  • Мнения: 13 236
Момичета, тръгвам! Стискайте ми палци!. Ако не пиша тази вечер ще е утре  Heart Eyes

# 698
  • София
  • Мнения: 17 413
Ваче, СТИС  Peace Peace Peace

# 699
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Вече,  fingerscrossed !

За всички  Hug

# 700
  • Мнения: 109
успех ваче..... Много палци ти стискам......аз пък на обед пак ми прицапа на тоалетната хартия и сега нямам нищо....малко ми е странно не ми тече нищо само прицапвам на хартията (днес 1 път) и то много кафяво такова......Уффф дано опасността да се с разминала. Абе момочета,като се чуе сърчицето изключва ли се възможността за мисед аборт,кухо яйце??? Thinking

# 701
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
  *Noel*  .......да мила, сложила съм си розова лентичка, защото многоооо ми се иска да е момиченце, но само да е здраво /силно вярвам в това-не вярвам, че господ може два пъти да ни подложи на това изпитание/ - съм готова и за ДВЕ МОМЧЕТА ! Според мен, ако човек много силно иска нещо и вярва в добрия изход на нещата, значително увеличава шансовете си за успешен край на начинанието!
     И аз мисля да отида на ФМ в 11г.с., защото в 10г.с. ще правя в МД  "хорионбиопсия" и си мисля, ако всичко е наред да се възползвам от случая , че ще сме в София и да отида при Димитрова.......,абе  ще видим...има време!
     Довечера ще имаме гости......как мислите, дали 30-40гр. бяло вино с 4-5 ледчета ще бъде голямо прегрешение, че иначе ще стана много съмнителна - без цигари, без алкохол и прозяваща се още в 9ч.
    

# 702
  • Мнения: 5
Аз не мога да реша още за тази ФМ
В поликлиниката ми казаха, че ще ме запишат на консултация на 12 март чак, а в Шейново ходя при една докторка, но тя замина до средата на април. Така че явно сама ще трябва да решавам.
Ето какво намерих в сайта на д-р Марков.


Феталната морфология между 11-14 г.с. позволява диагностицирането на някои големи, тежки и несъвместими с живота структурни аномалии. В зависимост от квалификацията на изследователя и качествата на използваната ехографска апаратура е възможно диагностицирането и на някои по-малки структурни дефекти. В допълнение, специализираният ехографски преглед между 11-14 г.с. позволява и измерване на дебелината на нухалната транслуценция, както и оценката на феталната носна кост. Последните два ултразвукови маркера представляват ефективно средство за ехографски скрининг за хромозомни аномалии в ранните срокове на бременността. Между 11-14 г.с. обаче плодът е твърде малък, което налага повторна оценка феталната морфология в по-късен срок на бременността.
-------------

Между 18-23 г.с.Обикновено ехографският преглед на феталната морфология се извършва между 18-23 г.с. (оптимално около 20 г.с.). Специализираното ултразвуково изследване в този гестационен срок позволява внимателно оглеждане на всички органи и структури на плода, вкл. и преглед на феталното сърце (т.нар. фетална ехокардиография). Възможно е изключване и на редица лицеви аномалии на плода (по правило феталното сърце и лице са трудни за оглеждане в по-ранните срокове на бременността).

--------------------------
Между 28-32 г.с.С напредването на бременността размерите на плода прогресивно нарастват. Това позволява по-лесното диагностициране на някои по-редки и/или по-дребни аномалии. От друга страна, някои структурни дефекти по начало имат по-късна изява и практически могат да бъдат диагностицирани едва в трети триместър на бременността. Тези обстоятелства налагат повтаряне на прегледа на феталната морфология в по-късен гестационен срок – между 28-32 г.с. Допълнително предимство на ултразвуковото изследване в трети триместър е възможността за адекватна оценка на темпа на фетален растеж и развитие, както и извършването на някои високо-специализирани ехографски изследвания като Доплеровата оценка на скоростта на кръвотока в майчино-феталната и фето-плацентарната циркулация.
Поради напредналия гестационен срок, значителната калцификация на костите и често неблагоприятно разположение на плода ултразвуковото изследване в трети триместър има и своите ограничения.
--------------

Така като гледам май е най-добре в 18 седмица да отида

# 703
  • Мнения: 367
успех ваче..... Много палци ти стискам......аз пък на обед пак ми прицапа на тоалетната хартия и сега нямам нищо....малко ми е странно не ми тече нищо само прицапвам на хартията (днес 1 път) и то много кафяво такова......Уффф дано опасността да се с разминала. Абе момочета,като се чуе сърчицето изключва ли се възможността за мисед аборт,кухо яйце??? Thinking

кухо яйце е когато няма сърдечна дейност, мисед не знам какво е . моя колежка имаше проблеми, но от притеснения. няма да пиша за да не ви шашкам. само спокойствие трябва да има. само ще кажа, че тя загуби 3 бебета от притеснение и накрая не разбра, че е бременна и като отиде на лекар беше в 17 седмица. като не знаеше не се притесняваше и вече си го гледа Ивайло 2 години и половина. успокойте се и мислете позитивно това е най-доброто за децата ви даже и не родени Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 5 760
Ваче,всчико ще е наред! Praynig Hug
Оххх.... искам да ме извините,че не съм писала и чела но днес повярвайте ми цял ден спя  Rolling Eyes
Станахме в 09,30 и си легнах в 12 та до сега,а в главата ми е матилка!

Lady,предполагам че аз ще пусна новата тема като минем 50 странички и малко от нея ако теб те няма! Hug

Кат,никакво пътуване моме седи си на д-то и така  Hug

Добре,дошли на новите мами и лека бременност! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт