Декларацията за напускане на страната

  • 141 872
  • 786
  •   1
Отговори
# 240
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Декларация за пътуване изискват само българските митничари
Отбелязвам само за протокола,че декларацията се иска от Гранична полиция,а не от митничарите.Масово се смята,че всичко що работи на границата,е митничари. Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 12:47 от solei

# 241
  • На остров
  • Мнения: 13 498
solei така си е  Laughing масово хората си мислят за митница вместо за гранична полиция..

и аз да добавя

Не е нужно да вадиш дубликат, а и не знам дали се издава дубликат при наличие на незагубен или неунищожен оригинал. Отиди при нотариус да завери копието/копията.

Нужно е да се извади дубликат със специален печат на гърба, който се превежда и легализира. Това се прави когато този документ ще се ползва в чужбина.  Peace

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
никакви дубликати не са необходими, декларацията се проверява само от българската гранична полиция, само копие от акта за раждане носите

# 243
  • Мнения: 2 927
... и не знам дали се издава дубликат при наличие на незагубен или неунищожен оригинал. Отиди при нотариус да завери копието/копията.
     Дубликат на удостоверение за раждане може да се вади многократно, стига човек да си плати таксата, която събира общината. Не е нужно оригиналното удостоверение за раждане да е изгубено или унищожено. В някои общини таксата за дубликат е /беше/ по-ниска от таксата за заверка при нотариус, съответно беше по-изгодно човек да се снабди с дубликат.

# 244
  • Мнения: 2 723
Таксата за дубликат на акт за раждане е 5 лв.
Вадих преди 3 месеца.

# 245
  • Мнения: 1
Здравейте.

С дъщеря ми и внука ми ни предстои пътуване до Испания. Тя има нотариално заверена декларация за извеждане на детето в чужбина, в която пише, че съпругът и разрешава тя да извежда детето в страни от ЕС и други страни. Не е посочен срок за валидност, но не е упоменато, че декларацията важи до навършване на 18 години на детето. Декларацията е заверена юни 2010. Ще има ли проблеми на летището и трябва ли нова декларация? (прочетох, че ако ги няма думите "безсрочна" или "до 18 г. на детето" важи само до края на календарната година)

# 246
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте.

С дъщеря ми и внука ми ни предстои пътуване до Испания. Тя има нотариално заверена декларация за извеждане на детето в чужбина, в която пише, че съпругът и разрешава тя да извежда детето в страни от ЕС и други страни. Не е посочен срок за валидност, но не е упоменато, че декларацията важи до навършване на 18 години на детето. Декларацията е заверена юни 2010. Ще има ли проблеми на летището и трябва ли нова декларация? (прочетох, че ако ги няма думите "безсрочна" или "до 18 г. на детето" важи само до края на календарната година)

Спокойно, трета година извеждам сина ми с точно същата декларация като вашата. Само си пригответе копие, което на оставите на гранична полиция.

# 247
  • Мнения: 140
Здравейте, извинявам се че не съм чела назад темата и дали сте обсъждали казус като моя.

Накратко вдовица съм и как ще стои въпроса с ходенето в чужбина на децата. Говоря за излизане с мен. Какви документи трябва да нося

# 248
  • Мнения: 2 927
Здравей Каран. Трябва да носиш паспорти на децата, удостоверение за раждане и препис- извлечение от акт са смърт на татко им.

# 249
  • Мнения: 140
Много благодаря за отговора Хърмаяни  Peace

# 250
  • Мнения: 29
Здравейте мами  bouquet
Прочетох темата и много се радвам ,че ви има ,човек получава толкова много и полезна информация от вас!
Моя случай е следния разведена съм от  7 години и двете деца са присъдени на мен. Бащата си плаща редовно издръжката ,за всичките тези години никога не съм спирала децата  да ходят при него за колкото време поискат. Имам трето дете от втория си брак и сега много ни се иска със втория ми съпруг и децата да се преместим да живеем в Англия.Смятам да говоря с бившия ми мъж за разрешение за децата ,но все пак,ако той ми откаже искам да съм подготвена какво следва след това. Четох ,че мога да заведа дело и да получа разрешение от съда.Моля за малко повече разяснение относно самото дело .В какви случай съдът може да ми даде такова разрешение.Колко време ще отнеме. 
Благодаря Ви предварително.

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
Чл. 127а. от Семейния кодекс
(1) Въпросите, свързани с пътуване на дете в чужбина и издаването на необходимите лични документи за това, се решават по общо съгласие на родителите.
(2) Когато родителите не постигнат съгласие по ал. 1, спорът между тях се решава от районния съд по настоящия адрес на детето.
(3) Производството започва по молба на единия от родителите. Съдът изслушва другия родител, освен ако не се яви без уважителни причини. Съдът може и по своя инициатива да събира доказателства.
 При отказ от бащата задължително водиш дело, какво ще е решениета на съда и за колко време - божа работа. Аз съм завела дело преди 9 месеца и още нямам даже дата за заседание...
   

# 252
  • Мнения: 513
Чл. 127а. от Семейния кодекс
(1) Въпросите, свързани с пътуване на дете в чужбина и издаването на необходимите лични документи за това, се решават по общо съгласие на родителите.
(2) Когато родителите не постигнат съгласие по ал. 1, спорът между тях се решава от районния съд по настоящия адрес на детето.
(3) Производството започва по молба на единия от родителите. Съдът изслушва другия родител, освен ако не се яви без уважителни причини. Съдът може и по своя инициатива да събира доказателства.
 При отказ от бащата задължително водиш дело, какво ще е решениета на съда и за колко време - божа работа. Аз съм завела дело преди 9 месеца и още нямам даже дата за заседание...
   


март-април  мисля да пусна лео за заместващо съгласие за напускане на БГ. Предполагам , че БНД няма да приеме призовката и отново ще си го водя сама това дело:)

Как протича твоето дело?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
при мен от юни 2011г. досега не може да се връчи призовката на бащата, надявам се до юни 2012г. евентуално да му назначат служебен защитник и да стигнем до съдебно заседание

# 254
  • Мнения: 513
ле ле. и аз за това се подготвям.

11 месеца съм  чакала за служебен защитник, по едно друго дело -  за издръжка.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт