Декларацията за напускане на страната

  • 141 866
  • 786
  •   1
Отговори
# 690
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз пък не виждам защо се заяждаш  Rolling Eyes, аз си казвам мнението както и ти, всеки сам си решава как да пътува Peace. Имам декларация от над 10 години и споделям личен опит. При изрядни документи ГП винаги са били мили, възпитани и учтиви Peace.

# 691
  • Мнения: 1 829
Здравейте момичета,

Тук сме, за да си помагаме, не да се караме. Принтирала съм писмото, въпреки че смятам, че няма да имам проблем:)

Добавих информацията, в случай, че някой се съмнява, все още:)

Поздрави и пожелания за хубава вечер на всички!

# 692
  • Мнения: 80
Здравейте, ще пътувам сама с детето ми на 4 г. за празниците със самолет от София. Ще нося заверената декларация за съгласие от бащата, задграничните паспорти за мен и детето, личната ми карта и акта за раждане на детето. Искам да питам пътувалите майки дали тези документи са достатъчни за проверката от гранична полиция, нещо друго трябва ли да им показвам или да обяснявам?
 Hug

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 6 023
Вземи си копия на акта за раждане и декларацията, защото на ГКПП-то ги взимат, да не ти вземат оригинала.

# 694
  • Мнения: 513
 Здравейте Момичета,
не съм писала отдавна. идсках да се похваля Simple Smile Спечелих делото. Съда замести съгласието на бащата за пътуване на малката в рамките на ЕС. Разбира се не може всичко да е идеално......в решението не пише нищо за паспорт.....Съдията ми каза да сипускам орделно дело за  паспорт...
Сега ще му пусна нотариална покана, д ами разпише пълномощно....

Не се отчайте.... с много усилия  се стига до успех..


Весела Коледа!

# 695
  • Мнения: 6 274
Здравейте Момичета,
не съм писала отдавна. идсках да се похваля Simple Smile Спечелих делото. Съда замести съгласието на бащата за пътуване на малката в рамките на ЕС. Разбира се не може всичко да е идеално......в решението не пише нищо за паспорт.....Съдията ми каза да сипускам орделно дело за  паспорт...
Сега ще му пусна нотариална покана, д ами разпише пълномощно....

Не се отчайте.... с много усилия  се стига до успех..


Весела Коледа!

Весела Коледа и на теб! Hug
Колко време ти отне това дело и трябваше ли и ти да присъстваш или само адвокатът ти?

# 696
  • Мнения: 513
Делото ми отне 1 година в София. Но аз давах зор с аргумента  касаещ здравето на детето. Исдках  медицински преглед в европейка държава. Имам още 4 дела и съдията на всяко дело е наясно с  другите ... Решението е безрочно...

# 697
  • Мнения: 6 274
Ужас, много време! ooooh!
Както и да е, благодаря ти, че ми отговори, радвам се, че си успяла и ви желая всичко най- хубаво от тук нататък и на теб, и на детенцето ти! Hug

# 698
  • Мнения: 513
Благодаря:) Здраве и успех и на вас Simple Smile

# 699
  • Мнения: 2 849
Рада, Поздравления за съдебното решение!  Grinning /нали е влязло в сила?/

Пожелавам много здраве на детенце и теб!

..в решението не пише нищо за паспорт.....Съдията ми каза да сипускам орделно дело за  паспорт...

Не беше ли предявила иск и за издаване на паспорт?

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 6 023
Rada-Rada, трябваше да искаш в делото и съгласие за паспорт. Има много такива решения.
Защото сега е възможно Районният съд да реши, че не е от компетенцията му да дава съгласие за паспорт, защото става дума за административно производство и да те прати в трета глуха да съдиш полицията.
При мен точно това се случи Confused

# 701
  • Мнения: 513
Rada-Rada, трябваше да искаш в делото и съгласие за паспорт. Има много такива решения.
Защото сега е възможно Районният съд да реши, че не е от компетенцията му да дава съгласие за паспорт, защото става дума за административно производство и да те прати в трета глуха да съдиш полицията.
При мен точно това се случи Confused

Точно това се случи...
само , че при мен  си беше  бягство от отговорност.
Аз съм клиент на всички състави, тъй като  заведох 1 иск, ами г разделиха на 2, после таткото пусна иск за  бащинство - произход на дете, нищо  че е минал преклузивния срок от 1 г. и аз накрая се вбесих и пуснах за лишаване от родителски. Всички съдии чакат делото за произход, а то още няма ход....
сега мисля да пусна нотариална покана и ако не дойде, нов иск, но ще дойде, защото прави добро поведение, за да не му присъдят разноските по делата Simple Smile

# 702
  • Мнения: 1 829
Здравейте мами,

Честита Нова Година на всички! Нека е пълна със здраве, радост и нови пътешествия:)

Минах границата без никакъв проблем, гранична полиция бяха много любезни. Трябваше да покажа декларация съгласие оригинал и копие, което остава при тях и актовете на децата, които само ги погледнаха, копие не са ми искали от тях.

Безпроблемно и на всички останали!

Пожелания за хубав ден!

# 703
  • Мнения: 8
здравейте .имам въпрос ако имам безсрочно пълномощно за напускане на българия за сина ми от баща му,важи ли това пълномощно и за пребиваване в германия?благодаря ви предварително

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 13:51 от krystanova

# 704
  • Мнения: 2 849
здравейте .имам въпрос ако имам безсрочно пълномощно за напускане на България за сина ми от баща му,важи ли това пълномощно и за пребиваване в германия?благодаря ви предварително
Отиди в съответната общината по местоживеене в Германия и попитай какви документи са необходими за да регистрираш сина си.
Преведени и легализирани:
 -акт за раждане на сина ти;
 - съдебно решение, че ти упражняваш родителските права;
 - /декларация-съгласие за живеене извън България, изрично не за пътувания/ или заместващо съдебно решение/.

На мен ми поискаха гореизброените документи преди 5 години и половина в общината /Белгия, Фландрия/.

Майки от форума тук са писали, че на тях не са изисквали такова съгласие от бащата при регистрация в общината. Ставаше въпрос за Испания и Холандия преди няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт