Декларацията за напускане на страната

  • 141 827
  • 786
  •   1
Отговори
# 405
  • На остров
  • Мнения: 13 498
dioni права си, моята декларация е от преди много години и тогава трябваше да пише изрично и с мен освен сам. Декларацията, която аз му направих е  от миналото лято и е само с право да пътува сам.

# 406
  • Мнения: 2 723
Никси, според мен имаш нужда от 2 декларации / една от теб, че упълномощаваш еди кой си да пътува с децата и една от бащата.

E кой е тоя еди-кой-си?
Децата ще бъдат придружени от стюардеса.
А аз в момента съм в чужбина, явно трябва да се прибера в БГ, за да се сдобия с тези скъпоценни декларации, за да мога да пратя децата сами на гости на баба и дядо.
Утре ще се обадя в България еър и ще докладвам, щото това е абсурд, може би мога да направя нещо тук в посолството...

# 407
  • Мнения: 6 274
Никси, по- напред бяхме коментирали - може да не се упоменава изрично КОЙ.
Така се практикувало, когато децата са придружени от учители, треньори и т.н.
Лично аз никога не бих подписала такава "безименна" декларация, но това си е само мое, лично мнение.

Иначе, да, можеш да се свържеш с Посолството за съдействие.
Успех!  Peace

# 408
  • София
  • Мнения: 4 493
Никси, нямам представа какъв е точно твоят случай, но сигурно знаеш, че тази декларация ти трябва само ако децата напускат БГ. Доколкото разбирам, ти искаш да пратиш децата в БГ /за това не ти трябва декларация/, а когато са тук /естествено ако има добро воля/ БНД може да им направи нови декларации и да си дойдат отново при теб  Peace

# 409
  • Мнения: 6 274
Доколкото разбрах Никси, тя се притеснява как ще се върнат после децата, т.е. как ще напуснат България.
А за да напуснат, им трябват две декларации - една от нея и една от таткото.
И щом децата ще пътуват с непознат човек, то тези декларации трябва да са "безименни".  Peace

# 410
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Никси, аз също съм в чужбина и направих моята декларация в посолството  тук.

Джуличка точно така трябват им две декларации Peace!

И да не забравите копия за ГП.

# 411
  • Мнения: 2 723
Мерси, момичета.
Това бяха и моите подозрения, но не ми се искаше нещата да стоят точно така.

И с авиокомпанията говорих, и с консула. Това е положението.
Трябват ми 2 нови декларации (една от мен и една от баща им), в които няма посочен придружител.

# 412
  • Мнения: 83
Здравейте, имам нужда от информация относно т.нар.заместване от съда. Четох в темата, но в по-стари постове и ми се иска да знам към днешна дата колко време горе-долу отнема процедурата за издаване на такова решение за многократни пътувания. Идеята е, че искам да живея в друга държава, за бащата съм убедена, че няма да разпише доброволно декларацията. За какъв срок важи подобно решение? Какви мотиви са необходими за издаване на решение за многократни пътувания и мога ли с подобно решение да упълномощя друг, в случая майка ми да извежда детето? Не знам има ли значение, но бащата не плаща никаква издръжка, такава не му е и отредена от съда, просто защото не сме се съдили, не сме били и женени.
Благодаря ви предварително

# 413
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Sun_Shine нямам идея как стоят нещата когато се стига до съдебно решение. Най добре се консултирай с адвокат по семейно и гражданско право. Относно желанието ти да живееш в друга държава, ще ти е необходима и декларация за съгласието на бащата да живеете постоянно в държавата X и правото ти да го представляваш пред местните власти.

Успех   bouquet!

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Здравейте, имам нужда от информация относно т.нар.заместване от съда. Четох в темата, но в по-стари постове и ми се иска да знам към днешна дата колко време горе-долу отнема процедурата за издаване на такова решение за многократни пътувания. Идеята е, че искам да живея в друга държава, за бащата съм убедена, че няма да разпише доброволно декларацията. За какъв срок важи подобно решение? Какви мотиви са необходими за издаване на решение за многократни пътувания и мога ли с подобно решение да упълномощя друг, в случая майка ми да извежда детето? Не знам има ли значение, но бащата не плаща никаква издръжка, такава не му е и отредена от съда, просто защото не сме се съдили, не сме били и женени.
Благодаря ви предварително

Зависи от много неща:
1. От града, в който живееш и бързината на съда.
2. От желанието на бащата да мотае делата.
3. От други обстоятелства по делото.

Иначе решението важи занапред, т.е. то не се отменя и няма срок.
Заместващото съгласие засяга само бащата, т.е. с това решение ти се дават пълни права да решаваш сама с кого и как ще пътува детето. Това не го определя съдът.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Sun Shine, като напишеш в google "решения заместващо съгласие 2012" ще ти излязат най-скорошните решение по този въпрос, както и различните казуси и случаи.
Така ще получиш реална представа какви са възможностите. И разбира се консултация с адвокат.

# 416
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Здравейте, имам нужда от информация относно т.нар.заместване от съда. Четох в темата, но в по-стари постове и ми се иска да знам към днешна дата колко време горе-долу отнема процедурата за издаване на такова решение за многократни пътувания. Идеята е, че искам да живея в друга държава, за бащата съм убедена, че няма да разпише доброволно декларацията. За какъв срок важи подобно решение? Какви мотиви са необходими за издаване на решение за многократни пътувания и мога ли с подобно решение да упълномощя друг, в случая майка ми да извежда детето? Не знам има ли значение, но бащата не плаща никаква издръжка, такава не му е и отредена от съда, просто защото не сме се съдили, не сме били и женени.
Благодаря ви предварително
при мен процедурата отне 11 месеца - става въпрос за РС-Бургас, но при мен забавянето дойде от това че бащата се призоваваше в София, съответно не беше намерен и му се назначи съдебен защитник и т.н., съответно документите няколко пъти ходиха до София и обратно...всяко дело е различно - зависи дали бащата се яви и т.н. - мисля че минимум между 3мес. и 6мес. е горе-долу срока, а при спънки и т.н. може и 1 година, иначе самото дело може да го водиш за безсрочни пътувания извън България, поне моето решение е такова и смятам с кеф да го ползвам още 8 години

# 417
  • Мнения: 83
Много, много благодаря на всички ви!
Хем малко надежда, хем.... Simple Smile
За София става въпрос, а относно бащата съм убедена 99.99%, че ще опита всички възможни начини за отлагане и възпрепятстване.
Още веднъж благодаря  Hug

# 418
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Много, много благодаря на всички ви!
Хем малко надежда, хем.... Simple Smile
За София става въпрос, а относно бащата съм убедена 99.99%, че ще опита всички възможни начини за отлагане и възпрепятстване.
Още веднъж благодаря  Hug
ами започвай да действаш, колкото и да отлага, рано или късно ще се стигне до решение

# 419
  • София
  • Мнения: 4 493
Момичета, преди време имаше една петиция за промени в закона, даже още стои линк към нея в подписа ми, но отдавна този линк не работи. Някой знае ли какво се случи с тази петиция? Има ли шанс да направиме нещата по-лесни или ц.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт