Декларацията за напускане на страната

  • 141 836
  • 786
  •   1
Отговори
# 630
  • На остров
  • Мнения: 13 498
bobniksy да може да ти направи декларация в Бургас или във всеки един град където има нотариус! Няма значение, че не си от Бургас.

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Дори не е нужно ти самата да пътуваш, достатъчно е майка ти да отиде при нотариус.

# 632
  • Мнения: 2
Аааа благодаря Ви много аз така или иначе ще ходя на море и трябва да го взема това пълномощно,благодаря Ви,а имате ли представа за колко време става?

# 633
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Става на момента, не забравяй да си направиш копия на декларацията и  документа удостоверяващ, че баща ти е починал.

# 634
  • Мнения: 4
моля ви майки помогнете ми да се ориентирам поне малко в адвокатското съсловие !!! Sad след като бях нагло измамена от адвокатка ,която е майка на приятелката ми по чин от гимназията ,не знам на кой адвокат да се доверя.Въпросната адвокатка ме "рекетира"  с 650 лв с предлога, че понеже съм искала да  излизам  многократно по екскурзии и периода не бил определен най- добре било да водим дело за отнемане на бащинските права , което разбира се, завърши с провал. и вече 10 месеца стоя и не правя нищо по въпроса,само защото не знам на кой адвокат мога да се доверя.
детето ми е с адресна регистрация Пловдив.на 5 годинки е,бащата не се интересува по никакъв начин,и плаща издръжките на куп като види призовките за делото,за да е чист пред закона.доброволно няма да ми  издаде заради ината си ,и амбицията си да ми прави сечено,или ми иска много пари.
така че единствения ми шанс е много опитен адвокат.
моля ви,вие щом вече имате такива декларации сигурно познавате поне един честен и опитен адвокат.

# 635
  • Мнения: 4
моля ви майки помогнете ми да се ориентирам поне малко в адвокатското съсловие !!! Sad след като бях нагло измамена от адвокатка ,която е майка на приятелката ми по чин от гимназията ,не знам на кой адвокат да се доверя.Въпросната адвокатка ме "рекетира"  с 650 лв с предлога, че понеже съм искала да  излизам  многократно по екскурзии и периода не бил определен най- добре било да водим дело за отнемане на бащинските права , което разбира се, завърши с провал. и вече 10 месеца стоя и не правя нищо по въпроса,само защото не знам на кой адвокат мога да се доверя.
детето ми е с адресна регистрация Пловдив.на 5 годинки е,бащата не се интересува по никакъв начин,и плаща издръжките на куп като види призовките за делото,за да е чист пред закона.доброволно няма да ми  издаде заради ината си ,и амбицията си да ми прави сечено,или ми иска много пари.
така че единствения ми шанс е много опитен адвокат.
моля ви,вие щом вече имате такива декларации сигурно познавате поне един честен и опитен адвокат.

# 636
  • На остров
  • Мнения: 13 498
ameabg прочети в адвокатската тема за да се ориентираш и да потърсиш адвокат спрямо нуждите ти. Много мами имат дела заместващи съгласие при пътуване и със сигурност има начин. Успех  Peace!

Аз лично не съм ползвала и не мога да ти дам конкретен съвет за адвокат.

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Още повече, че точно в Пловдив има куп дела по този казус - беше един от първите градове, където Районният съд е натрупал практика, когато аз търсих такава. Но адвокат от Пловдив и аз не познавам.

# 638
  • Мнения: 7 325
Когато преди години се стигна до съда за да мога да изведа детето си в чужбина - поисках точно това от адвоката си - отнемане на родителските права. Въпреки че другата страна не се интересуваше от детето си адвоката ми каза - абсурд, искаш да се забъркаш в едно дълго и скъпо дело с неясен изход. И така решихме да искаме съдебно решение заместващо родителското разрешение.
Адвокат не бих ти препоръчала, защото спечелено дело никой не може да ти гарантира, но бих те посъветвала да се консултираш с няколко преди да се довериш на някой, защото от това което пишеш става ясно че не си избрала правилния човек.
Успех.

# 639
  • Мнения: 33
Здравейте,  аз съм в ситуация където БНД буКвално ме шантажира с отказа на декларация за напускане  и въпросът ми е какво се случва в съда , когато бащата се интересува от детето си. В моят случай човека не иска да приеме че е изоставен от мен майката и си отмъщава по този начин, като ме спира да пътувам с детето (което е бебе на 11 месеца) Големият ми син живее постоянно в чужбина с бащата си(дете от предишна връзка) Не е ли това достатъчно основание за мен да получа от съда разрешение да пътувам?? В същото време таткото може да се изтъкне колко е загрижен и колко се страхува че може да не се върна с детето му обратно. И така си мисля..НЯМА ЛИ ДА СИ ЗАГУБЯ ВРЕМЕТО С ТАКОВА ЕДНО ДЕЛО?

# 640
  • Благоевград
  • Мнения: 14
Зрравейте,
Искам да Ви попитам колко време трае процедурата за заместващи съгласие при пътуване в чужбина. Питам ви тъй като племенника ми трябваше да е вчера на училище в Англия, но баща му преди 15 дни е наложил забрана за напускане на детето в чужбина, тъй като детето е на 14 години вече и заведе иска срещу баща си за получаване на издръжка. От неделя ходим по мъките, но дори и при опита да говорим с него пак не става. Детето живее с майка си от 6 години, акто в момента учи в частно училище, не се е виждал с баща си от 13 години и преди 6 години за да му даде декларация и паспорт е накарал зълва ми да му подпише декларация че и е платил накуп издръжката за 5 години назад и 5 години напред.
Интересува ме срока, за да знам колко време ще изпусне детето от учлилище, тъй като най-вероятно ще живее при мен и да знам какви частни учители да му търся, за да се подготвя самостоятелно.
В понеделник имаме срещя с главния прокурор , но не знам какво зависи от прокуратурата, дали те могат да решат по някакъв начин проблема.
Благодаря Ви предварително

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Аз ти отговорих в другата тема.

А по тази да кажа: паспортът на дъщеря ми изтече. Имам едно пълномощно от баща й, което е безсрочно. Неговата лична карта обаче е изтекла и на пълномощното пише, че е важала до 2012 г.
Не ми направиха проблем за това, взеха пълномощното. Но служителката го разглежда толкова внимателно, иска ми копие, после и оригинала - и така няколко пъти. Странно, че не й направи впечатление изтеклата му лична карта.

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Искам да Ви попитам колко време трае процедурата за заместващи съгласие при пътуване в чужбина.   
води се дело, божа работа е колко време, при мен конкретно минаха 11-12 месеца от момента на подаване на молбата в съда до момента на изкарване на паспорта

# 643
  • Мнения: 2 849
Зрравейте,
Искам да Ви попитам колко време трае процедурата за заместващи съгласие при пътуване в чужбина. Питам ви тъй като племенника ми трябваше да е вчера на училище в Англия, но баща му преди 15 дни е наложил забрана за напускане на детето в чужбина, тъй като детето е на 14 години вече и заведе иска срещу баща си за получаване на издръжка. От неделя ходим по мъките, но дори и при опита да говорим с него пак не става. Детето живее с майка си от 6 години, акто в момента учи в частно училище, не се е виждал с баща си от 13 години и преди 6 години за да му даде декларация и паспорт е накарал зълва ми да му подпише декларация че и е платил накуп издръжката за 5 години назад и 5 години напред.
Интересува ме срока, за да знам колко време ще изпусне детето от учлилище, тъй като най-вероятно ще живее при мен и да знам какви частни учители да му търся, за да се подготвя самостоятелно.
В понеделник имаме среща с главния прокурор , но не знам какво зависи от прокуратурата, дали те могат да решат по някакъв начин проблема.
Благодаря Ви предварително

Valja79,

Писах и в другата тема.
Сега си прегледах кореспонденцията със спомената майка - тя е отишла в Главна Дирекция гранична полиция и е подала молба да й бъде издаден документ, че на дъщеря  й е отказано да напусне страната, за да може да обжалва отказа, и за да представи документа в училището на дъщеря й защо отсъства и също така и в нейната работа.
Отначало са я разигравали и са отказвали да приемат молбата, но след скандал са я приели. На няколко пъти тя ходи в ГД Гранична полиция за да следи какво става, уреди си среща с Директора в приемното му време, но се срещна с негова служителка, която й е обяснила, че процедурата продължава 1 месец преди да се произнесат с отговор и да не притеснява и да успокои дъщеря си.

Ако искаш пиши ми на лични за повече подробности.
 

# 644
  • Мнения: 3
Zdraveite izvinete me za kusniq chas i pravopisa no mi e speshno
Az sum na 16 godini i sled 2 sedmici trqbva da paryvam za sustezanie v gyrciq .Maika mi si e v bulgariq no bashta mi e v angliq a za deklaraciq za patyvane trqbvat 2mata roditeli.
KAKVO DA PRAVQ ?

Общи условия

Активация на акаунт