Снегът навън се стопи,ОКТОМВРИйчето ще ходи на разходки!

  • 23 841
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 341
Тити 86, Хубаво е да се започне с каша, но не и Елда.
Всъщност елдата е много полезна, но и тежка храна. Изчакай с нея до 8-9-ти месец поне. Peace
Аз ще започна с оризова каша или картоф. Тъй като няма чист картоф май кашата ще надделее.
Можеш да прочетеш полезно инфо за захранването в линка от първа страничка на нашата тема. Wink
Също ако малката не е готова за захранване изчакай още малко.
Как прие лъжичките които й даде? Избутваше ли пюрето? Ако да, то по-добре зачакай още малко.

# 706
  • Сф
  • Мнения: 13
Честит Трети Март!!! Peace

Анелия днес, по повод празника явно, спа с нас до 11 Shocked Mr. Green Мамина душица тя, много ме зарадва, отдавна не го беше правила Party, после ходихме у нашите на обяд, който продължи до 7 Laughing и така, ядене и хахо-хихи Mr. Green

Нямам търпение и аз утре леля доки да ме почне с безценните съвети за захранване, като миналия път ми нацъка набързо схемата си-5-ти месец зеленчукови пюрета, към края плодови, шести вече и каши и жълтък, седми вече сме на месните пюрета #Crazy newsm78 Най-интересното е, че ми се цупи като не искам да й спазвам съветите...аз все още издирвам усилено в Анелия признаци за захранване, но не съм много сигурна, че ги откривам и че сега е подходящия момент...

За Милано, не съм била, ама много ми се ходи...то къде ли не ми се ходи, само да е в цивилизацията, не обичам екзотични и безлюдни дестинации, аз съм по комерсиалните неща, магазини да има, палжове, яко народ, лудница, музика, абе така като се разписах и как се размечтах...не съм се наживяла много още май... Mr. Green
Утре съм решила да звънна на козметичката ми и да ида нещо да се разкрася, па и едно маникюрче да си плесна, ами и аз съм човек да му се невиди, а и като знам преди обяд какво ще ми се случи с последната ваксина, ами заслужавам!
Офф и така, кво друго да кажа, не се сещам...абе много ми намаля кърмата, не знам вече какво става и на какво се дължи, много съм притеснена, пия чайове, смуча едни хомеопатични, обаче големия ми проблем е с цеденето. Имам ръчна помпа Авент и електрическа на Нук, обаче с ръчната никакъв вакум не може да се получи и нищо не става, а с електрическата едвам десетина капки се процеждат, писна ми вече! Crossing Arms Естествено знам, че бебето е най-добрата помпа, но това се случва вече само когато въпросното бебе е на кеф или през нощта и максимум до обяд и после се почва едно гърчене, реване, дране, пищене...може и стачка да е, може и криза да е, ама това вече не се издържа...до скоро АМ давах само на последното хранане преди да заспи, ама на някои явно все да им харесва лесното на шишето или и аз не знам какво...
Оплаках ви се! Лека нощ! Hug

# 707
  • Мнения: 18
Тити 86, Хубаво е да се започне с каша, но не и Елда.
Всъщност елдата е много полезна, но и тежка храна. Изчакай с нея до 8-9-ти месец поне. Peace
Аз ще започна с оризова каша или картоф. Тъй като няма чист картоф май кашата ще надделее.
Можеш да прочетеш полезно инфо за захранването в линка от първа страничка на нашата тема. Wink
Също ако малката не е готова за захранване изчакай още малко.
Как прие лъжичките които й даде? Избутваше ли пюрето? Ако да, то по-добре зачакай още малко.

ми определено й хареса, не го буташе а си го лапна и си го изяде дори без да прави физиономии, втората лъжичка още повече, а на мен не ми хареса какво е на вкус, не че беше развалено, а просто на мен не ми допадна-смлян морков! Simple Smile А температурата която вдигна вечерта си беше притеснителна 37,9, но аз нямах намерение и без това повече да й давам, баща й изпапка пюрето преди следобеда, на него също му хареса Simple Smile

# 708
  • Мнения: 40
Тити не е вероятно да е вдигнала температура от пюрето от морков-той е хипоалергенна храна, а и ако беше алергична реакция щеше да има и други симптоми. Ако все пак те притеснява, оризова каша е супер за начало,разбира се и картоф може...Няма особена разлика-важно е храната да е хипоалергенна и лесно смилаема.Трябва много да се внимава с храни,които са силни алергени-яйца,риба,ядки,но това е доста по-кьсно.....
Аз мисля,че относно захранването не трябва да се изпада в крайности-не е хубаво нито рано,нито прекалено кьсно.До навьршени 6 месеца можеш да изчакаш,ако мислиш че детето не е готово.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 197
Дубрутруууууууу
честит 3 март - на патерица Rolling Eyes  bouquet
да се включа и аз по темата за захранването. аз бях твърдо да си изчакам 6 месец, но все пак има и друга гледна точка Crazy Ого от 2 седмици, вече не само ни гледа в чиниите, но започна и да мрънка, мляска, пищи и дори да реве #Crazy реших като толкова иска, няма какво да се дърпам - детето си казва Peace в понеделник минах през Била и заредих био картофи и био моркови. започнах и да цедя и за мое огромно учудване и радост успявам да изцедя по 100 милилитра на вечер / само вечер цедя/ и всеки ден с по 10 до 20 отгоре Party Party Party за джурках морковено пюре и го замразих, но за картофите не ми се иска да ги замразявам Rolling Eyes и започнах да захранвам с картофи. първия път - оня ден беше много учуден какво аджеба му се случва, но успя да ми хване ръката с лъжицата и стръвно си я напъха в устата Joy, като че ли му понесе добре. но от тогава не е акал, а в последно време си ми акаше по 2 - 3 пъти на ден. и стана киселец, ама многоооо Confused а вчера като му давах пак ми се чумереше, имаше позиви за повръщане и накрая се разплака - естествено не настоявах ... и така мисля днес да пропусна за да видя дали тоя запек не се дължи на манджата Rolling Eyes ако някой има идея .... Praynig
това за сега от мен ...
весел ден и до скоро Peace

# 710
  • Мнения: 617
Атадарче, нормално е през прехода към твърда храна да имат запек.После уж се нормализирали нещата...ама кога е това после... Thinking

# 711
  • Мнения: X
Добро утро!
Ние вчера цял ден бяхме навън, тъй като времето беше повече от прекрасно. Днес обаче май ще ни се размине като гледам какво е намръщено. При нас захранването за сега "да чукна на дърво" върви добре. Не се е запекла много много. Ака си както и преди. Днес смятам да дам картоф отново, тъй като преди това като пробвах нещо се мръщеше и не го одобри много. Моркова го хареса много, както и плодовите, нооо картофа-не. Та днес ще пробвам какво ще е положението. Ние днес сме на консултация, а аз довечера на купонче с колегите по случай осми март. Simple Smile
sofy, дано се оправи бързо малкия ине се мъчи  Hug
Лек ден за сега Hug

# 712
  • Мнения: 432
Добро утро.
Днес май ще си дремем в къщи,а?Но защо никой не пише?

# 713
  • Мнения: 1 341
Добро утро!

Тити86, според мен това не е алергия. Rolling Eyes Ако има алергия ще има обриви по меките места на тялото. Peace Според мен Т е вследствие на ваксината.

# 714
  • София
  • Мнения: 463
Здравейте!Честит празник и от мен със закъснение, вечра използвахме деня максимално и не смогнах да вляза в темата .
Днес Беличка става на 6 месеца ,почерпете се макар и сама виртуално

Макар и да са само 6 месеца ,ние пак ще си го отпразнуваме , имаме си торта  Wink
Бяхме сутринта на консултация, почти си е удвоила теглото от раждането 50грамчета само не ни достигнаха Laughing всичко ни е наред иначе. Вече можем да включваме и пуешко и заешко месо по мъничко, както и повече видове каши.Но аз не бързам и ще похапваме само зеленчуци още известно време. Можем и глутен да вкарваме в менюто със сутрешна попарка с бебешки сухари по нататък, само не мога да си представя как ще избера хубаво масло Sad като има толкова боклуци по магазините, някой знае ли кое масло  е истинско и подходящо за бебоче?Да съм подготвена ,като започнем с попарките.
Сложиха ни и последна ваксина за хепатит. Другия месец ще ни правят манту ,че не ни личи това белегче ,което остава на рамото. Трябва да даваме и урина и кръв този месец. За урината купих едни контейнерчета ,които се слагали в памперса-такова нещо не бях виждала ,дано се справя -взех 4 броя , все едното да ми се получи:35:
За късмет точно днес и пристигнаха дрешки ,които бях поръчала по интернет -допълнителен подарък Simple Smile
Още от раждането си имам проблем с болка между кръста и опашната кост-някъде посредата.Започнаха в самия ден след раждането ,в болницата спях на полувдигнато легло, то операцията не ме болеше ,а това гадно нещо. Направо ме побърква понякога , то и дете трябва да се носи и задълженията в къщи.Има дни ,в които направо нищо не можех да свърша. Вчера си взех космодиск, няма такова нещо -някаква си пластмаса ,благодарение на която за по-малко от 2 часа ми мина , все едно не е било. #Crazy Направо не мога да повярвам, че се случи , това са си месеци болки. Понякога елементарните неща са гениални, още очаквам да ме заболи, не ми се вярва че болката я няма.

Да оздравяват бързо болничките деца Praynig

# 715
  • Мнения: 23 232
Искре,жива и здрава да ти е Бели!
Раничко ви е за малко,мисля аз.изчакай и с глутена поне до 7-ми месец.Много ще й се натовари коремчето.
Аз правя още малко пюре от тиква и нямам време да пиша.Използвам,че бебето спи.

# 716
  • София
  • Мнения: 463
Деси и аз мисля че е така, жената просто ми дава насоките за месеца, не ме задължава и всеки път ме пита за жълтъка , на едно мнение сме и двете ,че не бързаме изобщо за него. Може би към края на март да включим попарката, има бебешки сухарчета на ХИП ,че то и масло и сирене на това малко дете ми се вижда драстично newsm78

# 717
  • Мнения: 99
Здравейте и честот празник на патерици  Blush

Искричка да ти е жива и здрава голямата 6 месечна буба  Hug


Вчера така и не успях да се добера до компютъра, първо голяма разходка, после къщна работа а и каката седна на мястото ми  Laughing и за да ме забаламоса ми окоси фермата  tooth Ей това дете ме уплете в тая ферма и сега се опитва и баща й да нарави фермер  hahaha ама той не се подава на маниулаций като майка й  Mr. Green

Вчера купих каша на Милупа с ориз. Направих малко и пробвах да дам на бубата, а тя като невиждала излапа всичко и после доволно мърка до мен в кухнята  Laughing Сутринта си правя кафето и тя като видя чашката (в такава й правих кашата вчера) почна довоно да пърха и да мърка а разочарованието й беше пълно като ме видя да отпивам а на нея не давам  Mr. Green Наравих пак малко (пак около лъжица) и си го омете с кеф. Баща й се смя през цялото време защото докато преглъща издава едни звуци между мляскане и мъркане, да му се прияде на човек  Laughing



# 718
  • Мнения: 68
Добро утро!
Тити86, според мен това не е алергия. Rolling Eyes Ако има алергия ще има обриви по меките места на тялото. Peace Според мен Т е вследствие на ваксината.
 Peace

Аз вчера за 1ви път заместих цяло хранене (в 13:00) с оризова каша. ЗАбърках 5 лъжички каша с около 100мл. мляко и всичко си изяде. Никаде на опаковката обаче не пише по колко грама за 5 месечно бебе... Идеи???  newsm78

Хриска Алекз така ми препоръча педиатърката тогава и го захраних със плодов сок и плодови пюрета  ooooh! Голям автогол си вкарах! Разбира се, че сладкото го предпочита пред безвкусния картоф! Като разбрах накъде отиват нещата, веднага спряд плодовете и му давах известно време само оризова каша, после малко по малко зеленчуците. Даже тиква и морков не му давах в началото защото са много сладки! Прояде всякакви зеленчуци. До ден днешен яде всичко, включително бамя, грах, броколи и всички зеленчуци за които се сетиш. Сега с Райън ще процедирам по същия начин! Първо каша, после зеленчук, сладкото накрая......

тунчо Кога ще си идвате?  Hug

Искре Честита месечинка на вас и всички други бебоци които имат днес! Живи и здрави да са ни! За космодиска и аз не мога да повярвам! Дано да не е временен ефекта!

Бейбимама Адашката голяма поспаланка! Егати кефа! 11:00  #Crazy Аз и да спят децата, със сигурност ще съм се кукнала в 09:00 най-късно! И аз искам на козметик! Имам едни пори на брадата, които постоянно се запушват и ми излизат пъпки винаги на едно и също място  ooooh! Писна ми вече!

АЗ излизам на разходка, въпреки облачното и заплашително време.... Искам да купя на майка ми подарък за 8-ми Март. Решила съм рамка за снимка, със снимка на внуците... Сигурно ставам банална, спомням си че съм и подарявала такава преди  Whistling

Стайли Райън като си види купичката за каша и започва да пищи, да рита, да ръкомаха. Не мога да сваря да му навирам лъжицата в устата  hahaha И на мен ми беше смешно и му се смеех, в резултат на което той ми се усмихва и почва да прави "брррррррр" и изтрелва капки каша като малка картечница!

# 719
  • Мнения: 23 232
Стайли,честита захранена госпоЙца! Simple Smile
Аз се боря с тиквата.Такава сладка тиква скоро не бях яла/облизвам лъжиците и аз тук Wink/ Омазах цялата кухня в оранжево.ООО-оооооранжево небето,оранжево морето,оранжевата кухня,оранжевия под...

Общи условия

Активация на акаунт