Снегът навън се стопи,ОКТОМВРИйчето ще ходи на разходки!

  • 23 843
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 203
Добър ден и
 ЧЕСТИТ 3- ти МАРТ!!!

# 691
  • Мнения: 958
Здравейте, честит празник Simple Smile
Днес се очертава много хубав ден. След малко обличам дребните и на разходка.
За случая в МД, аз също мисля, че сами са си виновни. Бързо възстановяване им пожелавам, и дано да няма последствия за бебоците. Но типично по нашенски, винаги има място за още един.....
За Червен бряг, просто не знам какво да кажа... ПРеди четохме за такива случаи по другите държави и се възмущавахме, а сега тук, започнаха да стават ежедневие. Или народа е изтрещял, или преди не са се афиширали. Жалко за малките душички....Дано детенцето се оправи.
Марина се смее почти непрекъснато, и точи лиги. Като чета, че сменяте по два лигавника на ден, направо ми досмешава, ние сменяме два на час. А няма зъб, беше се понадул венеца, сега си спадна, и само лиги. И лапа квото намери. Вчера сутринта щях да убия майка, сложила в долния край на бебешкото креватче, една брошура от Метро, бебчето се събудило, завъртяло се някак си и я докопало, като се събудих, устата и беше пълна с хартия, едвам я изкопчих. Даже рева, толкова беше недоволна. А днес някак си. си отвързала мартеницата, и пак в устата.... Много е буйна, все рита, удря с ръце, набира се за летвичките на леглото, само магарии, и краката все вирнати нагоре, а е мома  hahaha

# 692
  • Мнения: 1 341
Честит 3-ти март, момичета! bg

# 693
  • Мнения: 249
Честит празник на всички българи!
Много мъчно ми стана за случая в МД. Вярно, че сами са си виновни, но това не прави нещата по - добри. Дано бързо се възстановяват пострадалите и всичко да е наред с бебетата.
За Червен бряг... просто не ми се коментира. Главата ми не може да побере как родител (пък и не само родител) може да посегне на дете. Cry
Иначе при нас нищо ново. Мартин се лигави като за световно, обаче дори венците не са му подути. Много  е кисел и не мога и секунда да го оставя сам да се забавлява. Най- хубави са живите играчки. Laughing Но да ни е жив и здрав. Ще си го гушкам и нося щом иска, гледам да се наслаждавам на всяка секунда. Като стане на 15 няма да иска... Laughing
Не съм захранила още. Купих иначе оризова каша и пюрета, но изчаквам.
Хайде лек ден от мен!  bouquet

# 694
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Честит 3 март  bg

# 695
  • Мнения: 68
Благодаря на всички за отговорите   bouquet Ще изчакам и ще видя как ще се развият нещата с ушите му. Ще има манипулация, само ако той пожелае.

Миракъл
От кога имате гледачка? Как я намери? По колко часа дневно? Колко и плащате? Как я приема принцесата? И аз почвам да търся и за това те питам, отговори ми само ако искаш  Peace

Райън по цял ден нещо говори, като най-ясно и отчетливо казва "бабабаба". Не му се стои сам, но го оставям постоянно или на люлката или на шезлонга или на стола за хранене и му подавам играчки. Като му стане много скучно и се разплаче мнооого го вземам ако мога или му запушвам устата с бибата  Embarassed  Joy Хваща си вече без проблем, прехвърля от едната ръка в другата. Най-интересно му е да си извади бибата от устата и да си я оглеееееежда....

Ние сега се върнахме от парка, нахраних и преспах и двата змейа едновременно!  newsm44 Април месец сме на сватба във Венеция. Понеже полетите ни са за 5дена, нямаше по-малко ще отскочим до Милано и Флоренция. Ако някой е ходил моля да сподели впечатления   bouquet

# 696
  • Мнения: 432
Честит празник.Дано такива дни ни направят по-задружни,по-човечни и по-добри българи.

kaka_dora,какво стана с палчето на Сами?И на Бобо му растат едни странни нокти,та да питам:доки каза ли ти по-различен начин на рязане в смисъл-прав,или закръглен?
Ние пък нямаме вода и аз нищо свястно не мога да свърша.Само пълня мивката,пък довечера ще запретвам ръкави.Добре ,че винаги имаме туба с мин.вода,че такива ремонти да не ме заварват неподготвена.

# 697
  • Мнения: 1
Честит национален празник  bg

Бяхме на консултация, вече сме 7200 и 61 см, определено моята девойка върви ниска и закръглена като майка си  Embarassed

Педиатърката ме посъветва да започна да давам вече зеленчуково пюре в продължение на месец, което да си направя сама от 1 част картофи и 2 части други зеленчуци, каквито ми душа иска и на всичкото това да добавям по 1 кафена лъжица мазнина, няма значение каква,  може дори и маргарин  ooooh! ooooh! ooooh! Освен това да съм приготвяла по 150г от тази прекрасна смес и да давам на бебка да яде колкото тя пожелае  #Crazy Аз разбира се не смятам да я слушам изобщо, така че Жени няма само ти да си сменяш педиатъра, и аз ще се ориентирам натам  #2gunfire
И ние много се лигавим, не знам вече по колко лигавника се сменят на ден, имаме сигурно над 30, но вчера ходих да купя още 10, че не смогвам да ги изпера  ooooh!

# 698
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376


kaka_dora,какво стана с палчето на Сами?И на Бобо му растат едни странни нокти,та да питам:доки каза ли ти по-различен начин на рязане в смисъл-прав,или закръглен?
Мерси че попита, Деси. Палчето е ОК вече. Докторът първо му цепна леко кожата, за да извади нокъта, после го отряза в проблемния край. По време на цялата манипулация Сами ми се смееше, аз му държах крачето в коляното. Каза ми да ги режа винаги прави, ръбчетата да си остават и не дълбоко! Предписа ни един антибиотичен крем - Fucidin, с който мазахме цяла седмица и вече не е червено и подуто.
Надявам се да няма повече проблеми, защото знам, че враснатите нокти са упорито нещо.

# 699
  • благоевград
  • Мнения: 164
Да споделя с вас нещо хубаво http://vbox7.com/play:868625c8
 Joy и скромно  Joy

# 700
  • Мнения: 909
Здравейте момичета  Grinning
Днес така се зарадвах ,като видях слънцето как е пекнало навън...обаче се разминахме с разходката.Много силен вятър и студен... Sad ...е бива ли такова нещо...да беше излязъл утре като вали.... Crossing Arms
Ani_Boland   и при нас така..оставям я да си играе с играчките,ако ги метне някъде само и ги събирам и пак така.Почва да мрънка вечерно време към 19ч. и тогава иска малко на ръце/не че и през деня не си я гушкам /много си оглежда биберона...и говори ли говори.Питаш за впечатления от Флоренция и Милано...аз съм живяла една година в Милано .Мога да ти кажа за там само,... красиво е,непременно ако отидете там трябва да видите 
Castello Sforzesco,
Piazza Duomo e Galleria Vittorio Emanuele II-това е точно на големия площад до неповторимата катедрала-Duomo, Milano
 Teatro alla Scala-
Не мога да намеря снимка ,но задължително ако отидете там....,като влезете в Галерията  на Виторио Емануеле ще видите ,че целия под отдолу е с много интересни плочи/тип нарисувани/.Като тръгнете напред от дясната ви страна ще се падне Макдонълдс ,тогава погледнете от ляво...долу по земята ,ще видите един бик.Трябва на т.... му да се завъртите на пета,поверието казва ,че който се завърти там ще се върне пак в Италия. Grinning
Стига толкова ,просто е прекрасно ,няма да сгрешите ,но съм чувала че и в Фиренца било много красиво...,така че мен ако питате и на двете места... Peace

# 701
  • Мнения: 32
Честит трети март!  bg bg bg

И ние сме постоянно олигавени. Все сме с лигавници - няма как. Всичко което докопа се слага в устата. Постоянно мия дрънкалки и играчките за зъбки. А когато няма какво да налапа си навира двете ръце в устата. Вечер преди баня като го оставя гол да си ритка си лапа палците на краката  - много сладко. Simple Smile Е тогава е най щастлив!

# 702
  • София
  • Мнения: 969
Честит празник!
Ние днес се разходихме до Пловдив, малкия много добре понесе пътуването, съвсем накрая се размрънка.
Милия ми още има секрети и се дави. Дано да минава вече  Praynig
Слагам му Коларгол и му давам капки Синекод - това ми е изписала педи. А утре ще водим каката на дерматолог, дано не е нещо сериозно.
Не съм чела назад, после може пак да се включа.
Лека вечер от мен  Hug

# 703
  • Мнения: 5
Честит национален празник мили мамчета! Simple Smile

# 704
  • Мнения: 18
Здравейте, честит празник! bg bg Днес навършваме 5 м.  newsm38.Не се въртим нм. , въпреки че скоро успя да се обърне, но пък мн. говорим, знае няколко думи и най любима и е МАМА, мисля, че й знае значението, постоянно мама-ка. МАМА МАМА МАМА, МАБА, БАМА, БАБА И ПАК МАМА.... ДО БЕЗКРАЙ!
за захранването feeding: Педиатърът препоръчва, захранване с пюре от морков. В следствие на това реших да й дам само да опита. Вдигна температура от тези 2 ч. лъжички „гербер”. Започнах да чета, прочетох че зеленчуците са по трудно смилаеми, затова по-късно се дават(отново се изумих от съвета на д-рката ни, тя обикновено все такива ни дава или пък само многозначително мънка, но това е др. тема), плодовете със своята захар, не са предпочитани, като първа храна. Най-добре каши от ориз, елда, царевица или, ако ще е все пак зеленчуци -  картофено пюре! Така започна и моето образоване в захранването, но какво всъщност искам да питам? Да започна ли с захранването или да изчакам да завърши и този месец – 6-тия си,а и сега ще й се бие последния Пентаксим, опасно ли е? Вярно ли е това , което съм написала по-горе за каша, зеленчуци, плодове? От къде мога да прочета полезни съвети за захранването? Каква марка да избера?(Всичко това е защото, информацията е безкрайно много, а май не получавам никаква полезна информация. От д-рката ни, също няма да получа никаква, нямам познати който да са с иновационно мислене, а мен някогашната практика не ме вълнува).
Момичета помагайте и не ми се сърдете , ако го пускам това същото съобщение периодично, но ако повечето са като мен и четат последните съобщения, или най-мн. последната страница само, няма да имам мн. отговори и за това ще го пускам по-често, повече майки да го видят!!!
Извинявам се пак!
А какво стана със събирането?

Общи условия

Активация на акаунт