Снегът навън се стопи,ОКТОМВРИйчето ще ходи на разходки!

  • 23 846
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 26
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
Ето за пореден път полезна информация за захранването  Blush
Деска,остави това по лъжицата за мен,да не подяждам Сашето  Mr. Green

# 721
  • Мнения: 103
Деска, колко тиква замрази? Аз замразих 2 форми за лед, 3-4 кутийки от по 90мл и другата седмица ще си взема още домашна тиква и домашни картофки... Поръчала съм да ми засеят и морковчета напролет... Само 'дето съм ентусиаст на подготовката, ама така ме мръзка да почвам захранването, че от там на там само това ще ме чака- размразявай, мий, пери петна  Mr. Green. А сега е толкова лесноооооо......   Party
Аз снощи рязах снимки, лепих и писах в бебешкия дневник на Габчо- уж са минали само 5 месеца, а толкова се е променила и имам чувството, че са минали години...  Heart Eyes
Честита месечинка на бебе Беличка!!!
Има много линкове за захранването, вкл и както е казала Ронка- на първа страница. Аз мисля, че е по- добре първо да попрочетем и после да задаваме вечния върпос- каша или пюре, плодово или зеленчуково  Peace.

Те кокичетата прецъвтяха, аз още съм с джуджето Габчо в аватара  Joy.

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 12:18 от vanirra

# 722
  • Мнения: X
Ани и аз това го знаех, но въпреки това реших да започна с ябълка и след това картофа. Е днес си изяде и двете лъжички, които й бях приготвила. И дори искаше още, но утре пак. Струва ми се, че този път картофа беше по-сладък от предишния път и сигурно е за това newsm78

# 723
  • Мнения: 1
Здравейте мами, Честита Баба Марта и Честит национален празник с малко закъсенние  Peace
Гледам за 8-ми март си говорите  Simple Smile Нашият тати по случай празника на 7-ми заминава по работа в чужбина и ни оставя цяла седмица самички, така че ще има женско парти в нас  Laughing , та сега преговаряме за подаръци...
Ние минахме поредната двудневна кърмаческа стачка с тотален отказ, дори и да захапе гърдата. Два дни и нощи това дете гладува - не знам разтоварваща диета ли, детокс ли си прави  newsm78 От днес си похапва пак по малко, но скоро мисля да захраня и аз. Дори вчера накупих разни зеленчукови пюренца и каша оризова.
И сега знам, че ставам банална, но имам нужда от помощ с това захранване  Praynig Ще започна с кашата. Като количество горе - долу разбрах - лъжичка, после 2, 3 и т.н. Въпроса ми е колко време да давам тази каша - седмица, 2, 3??? И само оризова каша ли да давам или по някое време да дам и друг вид, например елда? И после - кога да започна със зеленчуковите, и да правя ли пауза между кашата и зеленчуците? Под пауза имам в предвид да е примерно няколко дни само на мляко.
Извинявам се ако повтарям въпроси, ама голямо чудене се чудя  Confused

# 724
  • Мнения: 99
Деси и у нас е оранжево  Laughing напекла съм тиква за най-голямото дете (таткото), че и той е на захранване  Mr. Green Давах и на малката в събота от тиквата и беше голям кеф с това пръткане с устата  hahaha Само тогава дадох съвсем малко тиква и се посра, за това изчаках няколко дни и дадох каша та малко да стегне, че осрахме обстановката  Joy Та си мисля да давам един ден малко тиква един ден каша та да балансираме .... уж  Crazy

# 725
  • Мнения: 103
Здравейте!
Напомням ви, че може да гласувате тук        http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=474079.0

за бъдещата ни национална среща! Гласуването приключва: Петък, 19 Март 2010, 17:22

После ще пиша още. Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 15
ПриветДа се отчета и аз!Макар да направихме на 28,02 -5 месеца,днес ходихме на преглед и сме вече 7 кг и 67см.Само дето малко сме настинали и кашляме,но сега започваме да вземаме прахче и ще се оправим . Иначе ние с татко бяхме много зле,тръшна ни един вирус гаден и едва се съвзехме,но важното е че бебо удържа фронта.

# 727
  • Мнения: 18
гледам че повечето сте ми писали че моркова не предизвиква алергии, но температурата със сигурност не е от ваксината, защото нея и я биха на 29 януари,а морковът го дадох на 20 февруари, не ми беше вдигала температура до преди това!

# 728
  • Мнения: 23 246
Тити,да не е болно детето?

# 729
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Честита Баба Марта и Честит национален празник /на патерици/!
Деси и аз като теб се "запасих" с морков и тиква и сега използваме хубавото време за разходки  Peace
Миналата седмица пробвах да захраня Алекс с морков, нооо .... се получи следната картинка: Кака се прави на маймуна, тати го държи, мама дава лъжичка пюре от морков  hahaha Joy Голяма картинка бяхме  Joy отказах се от захранването и днес ще пробваме пак! От 2-3 дни проявява голям интерес към храната, която ние ядем. Вчера даже ми грабна моркова от ръцете и го пъхна в устата си   Grinning
Честита половин годинка на Беличка   bouquet и на всички останали бебчета навършващи месечинки днес   bouquet

# 730
  • Мнения: 327
Големи благодарности Микки! Продължавам смело без да дохранвам изобщо!   bouquet Много ми е ценна помощта ви, а резултата е факт, кърмим се! С каката благодарение на "съвет" на педиатърката...до 5-6 месец окончателно и тотално ми спря кърмата...а сега е съвсем друго!

Ох, да ви се похваля, все за изхождания говоря...ама...днес детето ака като голямо hahaha Вчера и се услади тиквата и изяде може би около 20 грама...та днес сутринта на два пъти ... hahaha Joy Joy Joy И как само миришеше- красота  Joy Но днес толкова и се спеше и толкова беше гладна, че не пожела редичкото тиквено пюренце...та само три-четири кафени лъжички хапна...но нищо важното е, че хапна, а и толкова помага за регулацията!  Mr. Green
За захранването не смея да давам съвети, защото всяко дете е различно и всяка майка трябва да се опита да го разбере! А не защото някой препоръчал и то в Интернет мрежа.

И не на последно място да ви почерпя- ставаме на 5 месеца! newsm38  Честити месечинки!

# 731
  • Мнения: 617
Я и аз да се включа в тиквоварящите.Понеже и на мен ми динесоха домашна и ще я правя, та въпросът ми е  - като я пасирате разреждате ли я малко с вода или така неразредена се дава?

# 732
  • Мнения: 99
Аз я разреждам с кърма, а тази която е във фризера съм я прибрала само сварена и пасирана и като размразя ще добавям мляко или ще я добавям към каша или ще смесвам с друго пюре  Peace

# 733
  • Мнения: 141
Monnnn, аз я разреждам с АМ да стане по-рядка смес.Не знам как стои въпроса ако кърмиш

# 734
  • Мнения: 958
Здравейте, нашето официално захранване, започна днес.
След една лъжичка морков преди 10-тина дена, и 7 дневно яко захранване със сиропи и антибиотик, днес сме на ориз (каша). Защото дребната е с разтройств. Резултат, изядени две лъжици, без да излезе капка птвън. Лапане и реване за още, ама я отрязах. След това изяде 210 грама мляко, и рева за още, ама реших, че ще се пръсне и я приспах.
Момичета в чужбина, искам да ви попитам нещо, ако сте попадали. Имало някакви капки за спокоен сън. Най-вече в Белгия, Франция и САЩ. Някой има ли информация какво представляват и под какво име се продават. Не знам как да ги търся. Имам сериозни проблеми със Никол. Буди се по 5 до 10 пъти на нощ, с писъци, рев треперене. Пробвах какво ли не, киетюд, дормикинд, хомеопатия и нищо. Притеснявам се да не и се отрази понякакъв начин на психиката, не мога да изкопча нищо от нея. Сутрин или е забравила, или ми говори за някакви котенца. През деня е спокойна, в рамките на нормалното за едно палаво дете. Нищо ново. Спрях филмчета, почти не пускам тв-то, просто не разбирам. Препоръчаха ми тези капки, ама без име, не знам какво да търся  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт