СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3

  • 40 557
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 910
много питанки и чуденки до последно !!!

# 706
  • Мнения: 7 164
Излиза, че донякъде нещата са си късмет. Логика - май няма  newsm78.
Не си съвсем права. Не мога да се съглася, че изпит по български език или особено по математика, дори и в такъв вариант като тест, са си късмет.
Какво от това, че си уцелил една или две задачи? Това гарантира ли ти получаването на висока оценка и класиране по първо желание?
Късмет е, ако си слаб ученик и заграждаш там някакви си отговори и вземеш та изкараш 3.50 без кой знае какви знания.
Защото има и такива ученици, и те не са малко.
Истината е, че какъвто и да е изпита, какъвто и е да е набора, в елитните гимназии ще приемат най-добрите, с най-висок бал и за тези гимназии никога местата няма да са повече от кандидатите.
А за да си един от най-добрите си трябва стабилна подготовка. Тотото тук няма да помогне.

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 11:04 от Фран Джонсън

# 707
  • Мнения: 910
права е Фран Джонсън ,но нали надеждата умира последна -аз затова съм му стъпила на моя синковец на врата и не оставям нищо на случайността,а именно да учи и да пише тестовете всекидневно до изпита "повторението е майка на знанието ",а в класа им доста дечица си помагат едно на друго при тестове и контролни -дали осъзнават че са в конкурентни условия и не трябва да си подсказват ,надявам се за изпита това да бъде спряно !!

# 708
  • София
  • Мнения: 18 220
Да...какъвто и да е форматът, влизането в езиковите винаги ще е свързано със стабилна подготовка и задълбочени познания.А това какъв ще е балът зависи най-вече от сложността на изпитите.Ако е относително лесен някой от двата изпита,особено пък този по мат., баловете ще са високи.Ако е по-сложничък, баловете може да са по-ниски в сравнение с тези от минали години.Но това не променя нещата по никакъв начин.В елитните гимназии ще се влиза с високи за съответната година балове и сравняването им с миналогодишни   е безпредметно. Thinking Още повече ползването на балове от  минали години като ориентир .....
Тото налучкването е гадно наистина, но теорията на вероятностите ясно показва, че възможността  да налучкаш отговорите на 25 въпроса е  много далеч дори  от минимална.А да не забравяме, че тази година вече има задачи  и за разписване, които не само че по никакъв начин не предполагат налучкване , ами и съвсем логично носят далеч по-голям брой точки при верно решение.Така че надеждата за успеваемост на лотариен принцип крепи само онези, които с малки или никакви усилия искат постигането на оценки от порядъка на 3 до 3,50, в повечето случаи с почти нулеви или минимални възможности за решаване на нещичко от втория модул.И пак гаранция Франция, че ще успеят да се вместят в нужните за целта точки. Crossing Arms

# 709
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Фран Джонсън - логика за общ бал, нисък или висок. Всяка година си е за себе си, една година едно, друго друго като цяло.
already stubborn го е обяснила - явно не е stubborn  Joy .
Затова някои гимназии не разчитат само на националния изпит. 

# 710
  • София
  • Мнения: 18 220
А, не така, съвсем съм си stubborn ! Mr. Green

# 711
  • Мнения: 7 164
Права си! Peace
Не съм те цитирала точно!
Разсъждавах и над това:

Е моят син, който добре се справи на изпита, ми каза, че 4 задача не е решил и е отбелязал един и също отговор накарая на тото принцип и е улучил 1 или 2 не помня, та заради това, че 2700 улучиха на тото,  задачата не я анулираха  Joy .

И все пак поста ти е малко объркан.

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 13:19 от Фран Джонсън

# 712
  • Мнения: 164
и аз се чудя много тези деца дето подсказват (щото и при нас ги има доста) изобщо ли не си дават сметка, че така обезмислят собствения си труд, тичане по курсове и учене в събота и неделя.. няма ли кой да ги светне, че това е супер тъпо и нелогично

# 713
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят син не подсказва, пък и децата около него не искат това от него.

# 714
  • Мнения: 910
подсказват си и преписват от децата ,за които се знае че ходят на школи и най-лошото е че някои учителки се правят че не виждат или дори по-лошо - по този начин "побутват" напред слабите ученици !

# 715
  • Мнения: 1 123


Сърдечни пожелания за хубавия празник Цветница за всички от темичката ни!
(с три страници закъснение както обикновенно hahaha)
Нека така както ни се усмихват цветята на този хубав празник се усмихнем и всички ние през юни! Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 18 220
Я пак да ви хвърля   малко в музиката.. Mr. Green
Преди малко бях в офиса на нашата школа за да заведа майката на познато детенце, което догодина ще е  седмокласник.Та какво се случи там..госпожата ме извести, че не пазара вече е наличен справочникът за седмокласници, като изрично ме предупреди да си взема този на издателство "Педагог", тъй като явно последното е обвързано по някакъв начин с експертите на МОН.Дотук добре..Но същата госпожа ми каза, че освен преразказът във втория модул е включен и някакъв допълнителен въпрос- т.е пак се зачекна темата за това допълнение, което обсъждахме тук миналата седмица  на база раздадените комикси и което уж отпадаше..Незнайно защо останах след днешния разговор с впечатлението, че въпросната добавка е включена черно на бяло в този справочник.Купих го на мига, сега го чета, но никъде не откривам подобно разяснение.А съм сигурна, че госпожата го упомена..Сигурно изперквам. Blush
Иначе цитираният справочник съдържа наредбата, начините за балообразуване, таблица с датите за подаване на документи и полагане на изпити, датите на излизане на  резултатите и  датите за обявяване на класирания и записване след тях.Освен тях има и по три пробни теста по двата предмета, като в края са дадени отговорите на всички задания, както и критериите за оценяване на преразказа.Отделно са публикувани и три примерни преразказа със съответната дидактическа задача, които биха били оценени с шестица..Та така, уж имам справочник и пак имам неясноти.. Rolling Eyes
Firе Lite, не съм те забравила.Нямам скенер у дома, затова преснимах писаното от девойката, но в събота забравих да й го дам.На пробния на 01.04 ще го донесе на сина ти.

# 717
  • Мнения: 910
да ви кажа честно вече изперквам от толкова много "посещения в музиката ", от класната ни  знам, че въпросния отговор на литературен въпрос е грешка  при публикуването .ама вече не вярвам на нищо и никой !

# 718
  • Мнения: 1 123
already stubborn - ти пак първа! Пу-Пу! Задръжте темпото да юни, ти и твоята принцеса! Hug

да ви кажа честно вече изперквам от толкова много "посещения в музиката "
hahaha hahaha - Готино!

already stubborn, снимах ги в събота преди занятието по БЕЛ. Няма проблем, предположих че имаш уважетелни причини, а и ние не сме се залетели да четем по литература. hahaha

# 719
  • Мнения: 1 675
Здравейте милички! Hug

Влизам за да ви споделя, че се снабдих с поредното учебно помагало - тестове по Мат и Бел на Веди.
http://www.helikon.bg/books/49/149673_40-izpitni-testa-7-klas:-m … ndidatstvane.html
Препоръча ни го учителкатапо Бел, след като младежът изкара 66 точки на областния кръг и аз изразих недоволството си.
Та въпросната даскалица ме успокои, че детето си е ок по български и че тестът на матурата ще е детска игра спрямо олимпийския, та да не вдигам мерника по него. Тя ми препоръча да прави допълнителни преразкази от горепосоченото помагало, защото именно това ще отсява по БЕЛ. Разгледах преразказите и смятам, че са подбрани уместно - има както класици, така и съвременни произведения и дедактическите задачи са разнообразни. Освен това книжката има хубави тестове по БЕЛ с отговори, както и такива по Мат по новия формат. Та който има желание да зарадва детето си  Joy , да знае чи се заслужава. Peace
already stubborn, този допълнителен въпрос пак ме хвърля в музиката. Ще се обадя днес на учителката ни по Бел и ще ви  докладвам какво знае относно такава възможност - тя е доста надежден източник.

Общи условия

Активация на акаунт