СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3

  • 40 535
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 120
Здравейте милички! Hug

Влизам за да ви споделя, че се снабдих с поредното учебно помагало - тестове по Мат и Бел на Веди.
http://www.helikon.bg/books/49/149673_40-izpitni-testa-7-klas:-m … ndidatstvane.html
Препоръча ни го учителкатапо Бел, след като младежът изкара 66 точки на областния кръг и аз изразих недоволството си.
Та въпросната даскалица ме успокои, че детето си е ок по български и че тестът на матурата ще е детска игра спрямо олимпийския, та да не вдигам мерника по него. Тя ми препоръча да прави допълнителни преразкази от горепосоченото помагало, защото именно това ще отсява по БЕЛ. Разгледах преразказите и смятам, че са подбрани уместно - има както класици, така и съвременни произведения и дедактическите задачи са разнообразни. Освен това книжката има хубави тестове по БЕЛ с отговори, както и такива по Мат по новия формат. Та който има желание да зарадва детето си  Joy , да знае чи се заслужава. Peace
already stubborn, този допълнителен въпрос пак ме хвърля в музиката. Ще се обадя днес на учителката ни по Бел и ще ви  докладвам какво знае относно такава възможност - тя е доста надежден източник.

Още една мъжка майка! Heart Eyes

Тази книжка на Веди и аз съм я купила и младежа вече решава от БЕЛ тестовете. paleto права е госпожата, това го потвърди и нашата госпожа по литература от школата. Засекох я случайно тази събота като взех да снимам пропуснатите уроци. Вие сте с невероятен резултат от първи кръг и той е показателен.

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 16:42 от FireLite

# 721
  • Мнения: 1 120
Като заговорихме за Областния кръг на Националното по БЕЛ да похваля отбора на НУКК- три дечица от общо 9 за цяла София се класират на 3-ти кръг.  bouquet

Поздравления за г-жа Тотева, която преподава на децата в у-ще, невероятен професионалист и педагог!!!   newsm51

Нямате си на представа от какви глезльовци прави състезатели и хрисими ученичета. Даже моя малък сънчо залюби четенето на книжки покрай нея smile3521, благодарности! smile3525

# 722
  • Мнения: 8 832
Здравейте! Както разбрах дългоочакваният справочник вече е факт. Simple Smile Нямам търпение да попитам мамите, които вече го четат, дали пише на 11.06.2010 г. оценките от изпитите къде ще бъдат изнесени? Досега ги изнасяха в училищата - гнезда и на сайта на РИО за всеки град. А тази година? Пише ли някъде? Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 227
Поздрави за всички умни деца, влючително всички форумски седмокласници!

Вече имаме СПРАВОЧНИК?! Hug
Ще се оборудваме още тази вечер. Peace

# 724
  • Мнения: 1 120
Колди, списъка за София:

РЕЗУЛТАТИ от НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ - ТЕСТ по БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА
областен кръг, София, 14 март 2010 г.



Стискам палци Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

 Hug

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 08:28 от FireLite

# 725
  • Русе
  • Мнения: 660
Да, гледах го вече, ама там пише "предложени за класиране" и аз затова не смея да се зарадвам.

# 726
  • Мнения: 1 120
Това е само за София, нали така, а вие сте от Русе?

Русенския сайт на РИО изглежда много хубав, но явно по-малко го обновяват. Нищо не намирам. Да не би няколко области да ги обединяват?

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 08:39 от FireLite

# 727
  • Русе
  • Мнения: 660
Не, Firelite, просто най-прясната информация е от трето класиране за прием 2009-2010.  Cry
С 2 думи, печели приза за най-лош сайт на РИО в моите очи.
Учителката на дъщеря ми и е казала вчера, че все още няма информация дали ще я класират за трети кръг.

# 728
  • Мнения: 28
Привет на всички седмокласни мами!

Приемате ли нови участници на финалната права?

До този момент ежедневно гледам какво става в темичката. Сега обаче спирам да "лапам наготово" и вече мисля да пописвам, без да съм сигурна във възможността да съм много полезна.

Ето и поводът: в последния брой на в. Капитал има притурка специално за образованието и две страници, посветени на кандидатстването след 7 клас. Та ми направи впечатление, че там освен оценките от ВО и тези по БЕЛ и МАТ от у-ще, ще се взема като балообразуващ още един предмет. Някой знае ли кой ще е той (според мен в наредбите няма такова нещо) или пък журналистката е разбрала - недоразбрала.

Второ: имам възможност чрез мой познат репортер да участвам в поставянето на най-неясните въпроси по кандидатстването пред министъра. Не че вярвам в успеха на комуникацията с администрацията, но все пак, ако някой желае нека да драсне кои са основните мътилки, за които си струва да се вдига шум. Аз трябва да изпратя въпросите преди празниците - т.е. до четвъртък (включително).

И накрая, но не на последно място: Сърдечни благодарности на всички, които тук дават инфо, качват тестове и решават задачи. Сигурна съм, че сте много полезни на блейки като мен, за което пак поздрави и благодарности.

# 729
  • Мнения: 910
Nespokoina ,браво за ентусиазма ,според мен времето за теста и на  първи и втори модул е крайно недостатъчно ,би трябвало да е с 30 мин повече,освен това мисля ,че проблема  с подсказването и преписването ще бъде всеобщ !А относно статията в Капитал - правилно си предположила - журналистката не е уточнила ,че третото ВО е общообразователно - сборно от биология ,химия ,физика/може би и география/ - тази оценка ще се взима за балообразуваща само при кандодастване в паралелки с природонаучен профил ,например НПМГ с химия .

# 730
  • Русе
  • Мнения: 660
Да, Неспокойна, моля те задължително постави въпроса с подсказването и преписването.
Мисля, че ако има по двама квестора ( или квестори?  Embarassed) от различни училища в една стая, проблемът ще бъде значително редуциран.
Иначе нали се сещате учителките от две съседни села като се разменят, за да бъдат квестори на седмокласниците си...

# 731
  • Мнения: 1 120
Nespokoina добре дошла,  Hug имаш чудесна идея и възможност. Дано заедно избистрим ясен проблем, който реално може да бъде разрешен.

Сещам се само за проблема с преписването. Достатъчно е в няколко училища да има лоша дисциплина по време на изпита, за да компроментира цялата процедура. Проблема е не в това дали моето или вашите деца ще ги приемат, а дали ще се запази нивото на учениците попаднали в парвите гимназии традиционно високо. Този факт е от обществено значение, а не от лично естество. Той ни касае веднъж като родители и втори път като граждани.

Относно времето предоставено за изпита, от гледна точка на дисциплината в изпитните зали е по-добре да е малко, че да нямат време учениците да се подбъзикват, да се разсейват и да си сверяват отговорите. За никой не е тайна, че учениците от един клас не им е нужно да си говорят за да си подскажат, те се разбират с поглед.
Продължавам да си мисля....

# 732
  • Мнения: 1 120
Да, Неспокойна, моля те задължително постави въпроса с подсказването и преписването.
Мисля, че ако има по двама квестора ( или квестори?  Embarassed) от различни училища в една стая, проблемът ще бъде значително редуциран.
Иначе нали се сещате учителките от две съседни села като се разменят, за да бъдат квестори на седмокласниците си...

Седмокласниците в едно училище не са толкова много, средно по три паралелки, да речем 6 зали. Нека бъдат по трима преродавателите от други училища, различни училища и с ядно описани функции, кой къде стои в залата, а не да се съберат на лавче, че то знаете много часове, човешко е ...

# 733
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Кой ще проверява работите на децата? Това ясно ли е? Учителите от училището, в което е проведен изпитът или....?

# 734
  • Варна / UK
  • Мнения: 381
Привет, Nespokoina, метна ни ти от рано сутринта в сериозна тема  Laughing Аз се присъединявам към mama_69 по въпроса с недостатъчното време за първи модул по мат. Знам, че моят син не е представителна извадка  Simple Smile Simple Smile, но при тази сложност на пробните тестове по мат., които му давам вкъщи и онзи,на който се яви, времето му стига до 18 - 19 задача, след което - тото, тото... Като цяло, дори и да се справят във времето със задачите, децата нямат време да си ги проверят и губят точки заради елементарни грешки в изчисленията.
Не мога да разбера каква е идеята за цялото това скоростно решаване на задачи - това да не е IQ тест??? #Crazy Спомняте ли си наверемето, когато кандидатствахме (аз само във висше съм канидатствала) - имаше 3 задачи за 4 часа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт