Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 065
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, LaughingТРЯБВАШЕ ДА Е СОЛЕНА КОРОНА,ама аз сложих плънка като  за световно и като разрязах рулото по дължина няма увиване ,половината плънка изпопада затова няма вид на изглед ама за сметка на това днес всички ме кандардисват да правя пак.

ditsan, не знам какво е, ама изглежда страхотно! Heart Eyes   bouquet

stasi76 и Пепика направо ме убиха с тия баници, страхотни сте, момичета!  chef  bouquet

# 556
  • Мнения: 243
Лабрекс, току-що направих твоят Хляб на свекървата. Стана страхотен и на вид , и на вкус. Само че, "баката", в която го пекох е доста голяма /а нямам друга подходяща тава/и стана огромна питка, та другия път ще  разделя тестото на две.  bouquet

# 557
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, току-що направих твоят Хляб на свекървата. Стана страхотен и на вид , и на вкус. Само че, "баката", в която го пекох е доста голяма /а нямам друга подходяща тава/и стана огромна питка, та другия път ще  разделя тестото на две.  bouquet

Porsha, радвам се, че си избрала него да правиш.  bouquet Аз много го харесвам тоя хляб и понякога съжалявам, че като че ли не го харесаха много във форума, т.е не се прави. А той става лесно с това втасване и лично на мен ми е много вкусен. Аз го пека в долната част на старите ел тенджери и той я пълни, ти всъщност си видяла на снимките. Наистина става огромен, но пък се изпича хубаво, не ми е оставал недопечен. И, понеже не ми съхне, ядем си го и на следващите дни. Но си права, че дозата може да се раздели, ще си стане нормално хлебче. Сполучлив хляб е, както се смеем, нещо добро и от свекърва! Peace

# 558
  • София
  • Мнения: 7 876
Някой да ми препоръча някакъв силен миксер дето да меси, че ми изгърмя машината за хляб и мисля да я замествам с друга техника.

# 559
  • Мнения: 9 776
Някой да ми препоръча някакъв силен миксер дето да меси, че ми изгърмя машината за хляб и мисля да я замествам с друга техника.

Освен да ти изкажа съболезнованията си, с друго не мога да помогна Rolling Eyes. Какво и стана, Хаджи?

Лабрекс, правила съм го поне 2-3 пъти този хляб и определено го харесвам. Признавам си, мързеливишката го правя, но не влияе на качеството му определено Peace.

# 560
  • Мнения: 22 867
Някой да ми препоръча някакъв силен миксер дето да меси, че ми изгърмя машината за хляб и мисля да я замествам с друга техника.

Дядо хаджия, карай като мене:"хей ръчички, хей ги две, те ми месят най-добре!"Grinning

polin_a, той си е мързелив според мен, т.е. не иска кой знае каква работа, а пък може и да не съм права, че малко се прави, просто ми се струва, че малко постинги за него съм чела. Може и да съм пропуснала! Peace

# 561
  • София
  • Мнения: 7 876

Дядо хаджия, карай като мене:"хей ръчички, хей ги две, те ми месят най-добре!"Grinning


Ами условията при които сме живяли като млади със зайчето вече не ни позволяват да я пеем тази песен, затова предпочитам да ползвам техника за месене. То и машинката я ползвах само за месене и втасване.

Да взема да се допълня - машинката тръгна на празни обороти, утре ще я гледам дали ще работи нормално. И да ви почерпя по този повод с един козунак правен по адаптирана от мен селска технология (с три втасвания):

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 23:42 от дядо хаджия

# 562
  • Мнения: 243
Хлябът е много сполучлив, а и ти си обяснила доста подробно всичко. Спазих точно рецептата - отидоха около 7,5 ч.ч брашно, почива си 20 мин, а после отлежа в хладилника 1 час. Бухна си подобаващо и го изпекох на вентилатор за 50 мин. Ето и малко снимки:

 
     

# 563
  • Мнения: 22 867
Хлябът е много сполучлив,......      

Направо ми се прияде Heart Eyes, чудесно изглежда.  bouquet Аз още по мързеливо го правя напоследък - направо го оставям на масата в хладната ми кухня да си втаса и пека. Grinning

Дядо Хаджия, добре изглежда отвън, вътре как е с тия три втасвания? Боже, хич нямам търпение, все съм една припряна! Embarassed

# 564
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Някой да ми препоръча някакъв силен миксер дето да меси, че ми изгърмя машината за хляб и мисля да я замествам с друга техника.

Дядо Хаджия, аз ползвам на Krups и съм доволна, а за BG си донесох един, който си е точно казано "куча" марка и струва само 10,00 € и пак ми върши същата работа. Друг е въпроса колко дълго ще издържи, но аз съм си за по 3-4 дни 1-2 пъти в годината, така че ме устройва за там. Ще се върна отново на миксерите Krups. Скоро разглеждах какво има сега и ми направи впечатление, че този, който аз имам, от около преди 10 години, е много по-стабилен и здрав. Сега обаче има и други миксери, които са предвидени и за месене и имат  севсем по-специални бъркалки за тесто, от тези които  имам аз. Ето например като този миксер тук, които мисля са не по-малко добри, от машината за хляб. Все пак ще е добре да се информираш в магазина, а също можеш и из Интернет да поразгледаш малко.

# 565
  • Мнения: 243
Аз съм се наканила да правя агънцето на Venetta, но ще видим кога ще му дойде реда, че отпуската свърши. Ама, като ви гледам козунаците.... чак от компа ми ухае....

# 566
  • София
  • Мнения: 4 141
Здравейте, да се включа и аз при вас с едни питки правени с тесто за раирани кифлички на Марабу



и Корона с шоколад


# 567
  • София
  • Мнения: 3 249
От мен една завъртяна питчица Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 мар 2010, 15:08 от Доника

# 568
  • Варна
  • Мнения: 939
  tiptoe  примъъъъък

питчица



козуначец




измъъъък   tiptoe

# 569
  • Мнения: 1 798
didnik,без измък Laughing
По коя рецепта направи този страхотен козунак Crazy

Общи условия

Активация на акаунт