За клизмата

  • 8 959
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 748
какво толкова-една клизма не е нищо особено.и петя,да ти направят клизма по традиционния начин е като все едно да вземеш очистително.не се втелясвайте,бе хора!има къде-къде по-сериозни неща.пред проблемите,които имам със здравето в момента,бих предпочела да ми направят 10 клизми!

# 16
  • Мнения: 2 957
.не се втелясвайте,бе хора!има къде-къде по-сериозни неща.пред проблемите,които имам със здравето в момента,бих предпочела да ми направят 10 клизми!

Хайде позволи ни да говорим за нещата които ни вълнуват PraynigНа мен например никога не са ми правили клизма и просто искам да знам за какво да съм подготвена.Т и в момента имаш проблеми със здравето...ок (желая ти бързо оздравяване) но това не означава да спрем с всички "къде -къде по-несериозни" дискусии,нали;)Много здраве ти желая;)

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Естествено, че преди секцио се прави клизма- що за въпрос! Нали не си представяте лекарите да оперират сред фекалии...

И да, правили са ми клизма и двата пъти преди операциите. Изобщо не ме е боляло, нито пък ми е било кой знае колко неприятно- свърших си работата като добро момиче. Изобщо не мисля, че от клизмата трябва да се прави някаква драма.

# 18
  • Мнения: 1 613
А при секцио прави ли се клизма? Rolling Eyes
При секцио се прави клизма !!!

На мен не са ми правили  newsm78
Тук по принцип на родилките не правят клизма  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 957
Естествено, че преди секцио се прави клизма- що за въпрос! Нали не си представяте лекарите да оперират сред фекалии...


Извинявай много ...забравих че се прави напречен разрез на корема и гърба  JoyИ както виждаш на някои не са им прави клизма-значи не е толкова естествено.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
От една проста темичка как успяхте да се хванете за нещо и да се заяждате?  Laughing Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 957
Ами честно казано не мога да разбера хората,на които някой въпрос им се вижда глупав,безсмислен или маловажен и въпреки това се включват по темата  Thinking

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ами честно казано не мога да разбера хората,на които някой въпрос им се вижда глупав,безсмислен или маловажен и въпреки това се включват по темата  Thinking

Мен ли визираш, а? Rolling Eyes

В България се прави клизма при секцио!

Тези "някои", на които не са им правили са от Лондон.

# 23
  • Мнения: 3 926
Не се впрягайте момичета, просто като наближи на някого да ражда и се пуска по една такава тема. Обсъждана е хиляди пъти.
Клизмата не е нищо страшно, нито болезнено. Аз си правя сама вкъщи с два литра вода, а в болницата е само половин литър Wink Смехът настава, когато трябва да стискаш. Колкото по-дълго устискаш, толкова по-добре ще се е прочистило Mr. Green И не, не е болезнено. Маркучето е тънко, а накрайникът е на половина на малкия ви пръст (на дебелина)
Честно казано не знам защо у хората има такъв насаден страх от тази пуста клизма. При секцио слагат и катетър - НЕ боли. Нищо не усетих, а ако знаете как ме бяха наплашили момичетата горе в патология... Общо взето за всяка жена раждането е различно. Отпуснете се и се настройте положително Grinning Градските легенди няма да са ви от полза. Всичко ще мине прекрасно, а резултатът си заслужава.
При мен секциото сложи край на най-дългото любопитство в живота ми Laughing

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
На някои места в Бг също не правят клизма преди секцио...Това само за сведение...

# 25
  • Мнения: 46 518

"Клизмата не е нищо страшно, нито болезнено. "

Нито нещо необходимо. Не се прави например в Бургас и в Айтос, както и в почти всички нормални държави.

"При секцио се прави клизма !!!"
На мен не са ми правили. Не знам защо, може би, защото всички бяха в отпуск и не можеха да смогнат, но специално секциите минахме без тази екстра, не че щях да дам, просто нЕма смисъл  Laughing

И не изпитах никаква липса  Mr. Green

# 26
  • Мнения: X

Извинявай много ...забравих че се прави напречен разрез на корема и гърба  Joy

И на гърба  #Crazy Ще приема, че се шегуваш Sunglasses

# 27
  • Мнения: 2 952
   Е опасни сте ...На който не му е интерсно да не хапе , а да  си търси по-интерсна тема .Никой не казва , 4е   клизмата е драма  (даже  се опитах да го разкажа  весело...майтап да  става ..) , нито  аз пък сравнявам нещата винаги  с БГ и чужбина   с някакви лоши  чуства .., а просто искам да си  говоря с майки от БГ и е  естествено да има различия....Парва   ви по някакви там рани , не знам , но  успокойте  си душата ... Rolling Eyes
  Хайде по-ведро , комплексите  в  задния  джоб  Peace

# 28
  • Мнения: 2 821
Честно да си кажа.......клизмата дори ми се стори най-неболезнената манипулация.Раждах нормално, без упойка.Не се тормозете предварително за това.Че какво толкова....дори не ти се налага да се напъваш след клизмата #CrazyУспешно раждане на всички,на които им предстои  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 534
Раждах нормално и клизмата беше най-приятното нещо , което ми се случи през тези 12 часа . След нея много ми олекна , направиха ми я в болницата при постъпването , по средата на раждането .

Общи условия

Активация на акаунт