За клизмата

  • 8 971
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 467
След раждане, ако имаш проблем с изхождането - пак клизмичка Simple Smile Аз 10 дни след раждане така спасявах положението. И не боли, не се плашете. Сравнете фи-то на това дето излиза и на това дето влиза хехехехе!

# 31
  • Мнения: 46 553
След раждане, ако имаш проблем с изхождането - пак клизмичка Simple Smile Аз 10 дни след раждане така спасявах положението. И не боли, не се плашете. Сравнете фи-то на това дето излиза и на това дето влиза хехехехе!

Ако са ти правили клизма преди раждането е нормално да имаш проблем с ходенето до тоалетна, защото няма какво да изходиш Rolling Eyes перисталтиката също е индивидуална ....

# 32
  • Мнения: 523
хехе, аз пък за първи път чух за клизма с гелче, дам сигурно е по-блага работа Wink но всъщност на мен хич не ми пукаше за клизмата, като знаех какво ме чака, защото раждах нормално, без упойка.  Правиха ми съвсем нормална клизма, с водичка, ама не много, не съм се издувала, нито съм се чувствала балон Joy а като се има предвид, че бях хапнала мнооого обилно предишната вечер, бая работа имах да свърша Embarassed и сигурно  не съм на ред, защото клизмата дори ми беше приятна  Mr. Green  Пък и честно казано детето ми да се появи между фекали, не ми беше най-приятната мисъл, така че една  клизма не би могла да ме стресне Laughing


П.П Никол  Twisted Evil ми да ти кажа 10 часа след като родих бях умряла от глад, на закуска си хапнах всичко и няколко часа по-късно вече бях до 0-та, нищо, че преди това са ми правили клизма. А на мамитата в другата стая, ако не са ходили до тоалента (по голяма) 48 часа след раждането ги "черпиха" с пургатив (вместо клизмичка)... ясно че всеки има различна перисталтика, както и че в различните болници си имат свои правила... ама... да не говорим, че принципно, клизма се прави преди операция. (особено ако са коремни, но също така е и свързано и с пълната упойка) Поне в болниците, където работят мои роднини или познати.
ноооо хайде да не се заяждам повече  Laughing всеки може да изказва каквото си мнение поиска Simple Smile по-добре повече добро настроение от колкото нападки   bouquet

Последна редакция: нд, 09 окт 2005, 17:19 от beti_bratanova

# 33
  • Мнения: 527
Аз раждах секцио и не са ми правили клизма!!! Дори трябваше да родя нормално, първо бях в предродилна зала, но моя лекар, знаеше, че няма да стане по естествен начин и когато сестрата го попита да ми прави ли клизма, той каза, че няма нужда.
Не мога да разбера, защо някои майки се вързват толкова и изказват прекалено категорични мнения. Все пак не зависи от нас, че да заявяваме прави ли се или не, а от конкретния персонал в болницата.

# 34
  • Мнения: 2 958
Нали не си представяте лекарите да оперират сред фекалии...

Такива категорични мнения,при условие че човек хабер си няма от собствентата си анатомия са меко казано смешни.КОрема не е някаква торба в която е набухано всичко  Laughing

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Нали не си представяте лекарите да оперират сред фекалии...

Такива категорични мнения,при условие че човек хабер си няма от собствентата си анатомия са меко казано смешни.КОрема не е някаква торба в която е набухано всичко  Laughing

Абе аре да не ми казваш от какво си имам хабер и от какво не, а?  Stop

Много ми е интересно ако някоя се изпусне по време на операцията какво става, то отпред хубаво има катетър, а отзад какво?

# 36
  • Мнения: 46 553
Катетъра се слага, защото родилката след това е на система и се образува урина, освен това уринирането е много по-чест процес от ......

Самата клизма в много случаи е причина за изпускане по време на раждането, защото лигавицата е раздразнена и жената получава позиви.

# 37
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Radvam se ,4e Petq podhvana tazi tema.Men sa6to me interesuva6e kakvo predstavlqva klizmata, sled kato i na men ne sa mi pravili nikoga.Normalno e da znae6 kakvo 6te " pravqt" s teb.Malko ili mogo ,za da si podgotven.A i mislq ,4e za tova e foruma :da si pomagame i po prejivelite i po opitnite da spodelqt s parveskinite.

# 38
  • Мнения: 2 952
 newsm10   само така!   А заядливите -  smile3533 
 

# 39
  • Мнения: 219
Самата клизма в много случаи е причина за изпускане по време на раждането, защото лигавицата е раздразнена и жената получава позиви.
Без да съм наясно по въпроса, но нали при направена клизма няма какво да се изпуска..?

# 40
  • София
  • Мнения: 512
Аз много се вълнувах за самата клизмата и я чаках с нетърпение ( да ми стане едно лекичко на стомахчето ), но за съжаление се разминах и с нея и с прическата- просто не остана време (имах пълно разкритие ). Родих нормално без упойка и сред публика ( всички стажанти и лекари от родилното) две момчета.

# 41
  • Мнения: 3 478
На мен също ми е интересна тази тема, защото и на мен ми предстои, макар и не съвсем скоро. При нас също не се прави, но до колкото разбрах при желание на родилката може да се направи. Как обаче я правят тук не съм питала, ако има мами които знаят да споделят.

# 42
За мамите от Америка родих нормално, не са ми правили клизма и не са ме питали дали искам, но мисла, ако си поиска6 няма да ти откажат.

# 43
  • Мнения: 3 478
Благодаря ти, Мони.

# 44
  • Мнения: 3 537
Какви 2 литра бе, само половин литър ти вкарват  Grinning. Само малко хладничко става на задника, а и трябва да стискаш, докато ти вливат, но не е толкова пък неприятно.
По-кофтито е, че я правят преди да подпишеш документите за приемането и хич не ти е до четене после, аз с трепереща ръка и замъглен вече поглед ги подписвах  Laughing, а и малко зор видях, докато си извадя от чантата тоал. хартия, сапун и хавлия (трябваше да се наведа - ужас!!  hahaha)
Лелеее,това все едно за мен съм го писала hahahaИ при мен беше същото Joy

Общи условия

Активация на акаунт