За белега от секцио

  • 8 711
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Моя представлява една тънка чертичка, бледорозова и честно да си призная хич не ме притеснява, доби приличен вид преди два-три месеца, не съм го мазала с нищо, нямам и намерение, така или иначе само мъжът ми ме гледа там   Sunglasses

# 16
  • Мнения: 7 186
А тези подутини след колко време ще се загладят?
Моят е още пресен де, само на 8 дена.

# 17
  • Мнения: 57
За подутините да ти кажа: дано не са като моите защото след вече година са си все така. Имам предвид че над разреза имах нещо като торбичка(подутина), казаха че с времето кожата ще се опъне , но и до днес това не е станало. Вероятно са дръпнали от едната страна повече за сметка на другато при щиенето, и уви така ще сме за цял живот.

# 18
  • Мнения: 3 777
Моите подутини спаднаха след месец някъде.
Белега от двете страни почти се е заличил, без никакво мазане.
Остана една червена линия по средата, около 3-4 см.

В голяма степен си зависи и от доктора и как те е зашил.

# 19
  • Мнения: 26
Като чета колко са разнообразни отговорите ви си мисля, че май зависи най-много от доктора, който ни е шил. Моят белег за съжаление не е от най-красивите (вече 1 г. и 8м. след операцията) хем е голям, хем релефен и червен, но к'во да се прави. Друго обаче ми е интересно... видях, че една от мамите е писала, че първия й белег е бил кофти, докато втория е добър. Исках да питам при повторно секцио точно на същото място ли правят втория разрез или не?Просто ми е интересно... пък и се замисляме за сестричка...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте,
Колкото до белега от секцио моето мнение е, че трудно ще се скрие напално с каквото и да се маже човек. Друг е въпроса как те е зашил доктора-ако е с т.нр. козметичен шев, който се прилага при естетичните операции за заличаване на белези то тогава белега ще е по-малак и барзо ще се позаличи(но напално да изчезне? newsm78).А когато се прави второ секцио (по принцип каквато и да е операция) никога не се реже на предишното място.Аз също съм със секцио - моя сладур е вече на 6месеца и половина, и белега ми започна да се посвива,вече не е така дълъг, но пък си е също толкова зачервен колкото и след раждането.Е, все някога ще поизбелее, сега това не ме вълнува особено Wink

# 21
  • Мнения: 4 390
Подутината за около месец ми изчезна.
Червен беше може би 3-4 месеца.
Сега (2.5 г.) след секцио, белегът ми е малък, съвсем тънък и с цвета на кожата. Не се забелязва.
Не съм се мазала с нищо.

# 22
  • Мнения: 4 371
На тази подутина(по-скоро виси, отколкото е подуто, ама карай) на корема(с или без секцио) май й казват престилка. Аз имах такова животно до скоро. Всъщност благодарение на темата се загледах в операцията и видях, че не виси толкова, даже хич. Е, не е като преди, де. И все пак от едната страна шева е по-изпъкнал. Там и ме болеше в дните, преди да дръпнат възелчетата, та си мисля, че много е бил стегнат самия шев.
Първия месец се мазах с Контатубекс, но от пусти мързел спрях Tired

А на вас твърдо ли ви е над шева? На мен - да  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 3 664
Първия път с нищо не се мазах, просто защото никой не ми беше казал. Белегът не знам точно за колко време избледня, но след втората година беше почти невидим. Сега втория път се мазах 3 месеца с Контратубекс и честно да си призная не намирам, че по-бързо избледнява. Напротив още ми е червеникав, нищо че се води козметичен newsm78.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 664

А когато се прави второ секцио (по принцип каквато и да е операция) никога не се реже на предишното място.


Напротив, на същото място е. Само, че при мен за да се махне подутината от първото секцио, там където ме бяха надиплили Laughingсега от едната страна белегът е като усмивка Wink, точно като на последния емотикон Grinning


А на вас твърдо ли ви е над шева? На мен - да  Thinking


Не.

# 25
  • Мнения: 3 835
При мен пък първия път беше като усмивка, и то огромна. Все си го обяснявах с това, че операцията беше по спешност.  ooooh!
Сега се огледах - останала е червенина около 5 см - в неделя ще станат три години от второто секцио. Grinning  Направо се замислям за трето  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
А когато се прави второ секцио (по принцип каквато и да е операция) никога не се реже на предишното място.
Напротив, на същото място е. Само, че при мен за да се махне подутината от първото секцио, там където ме бяха надиплили Laughingсега от едната страна белегът е като усмивка Wink, точно като на последния емотикон Grinning

[b]Сажалявам, че ще те разочаровам, но теб са те срязяли много близо до първото секцио и затова имаш чувството ,че е на същото място( аз съм лекар,повярвай ми че неможе да е на същото място).Но в същност няма никакво значение,важното е да се чусваш добре Grinning[/size][/size][/b]]

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 15:36 от kopche

# 27
  • Мнения: 6 155
jujka, а какво пречи да е на същото място?

# 28
  • Мнения: 7 186
А като си гледам белега от дясното крайче стои малко разлепен, уж казаха че ще се оправи и ще зарастне, ама знам ли, само си го гледам...на някой случвало ли се е подобно нещо? Thinking И за колко време зараства това чудо?

# 29
  • Мнения: 5 622
Как точно стои разлепен бе душа?Не мога да си го представя/Как така "белега е разлепен"?

Да не се е отворила малко раната? ThinkingНе трябва да правиш никакви коремни преси примерно,ако е така,че да не стане някоя беля.То ти си знаеш де...

Ти много си се вживяла в този белег,ама сега ако ти изглежда много страшно,то след няколко месеца ще придобие по-човешки вид.Явно при всеки този период е различен.И колкото повече се вглеждаш в него,толкова повече ще те дразни,повярвай ми.Спри да го изследваш и като се сетиш пак за него,съвсем няма да е същия вече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт