За белега от секцио

  • 8 736
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 186
Само не се доверявай, на пластични хирурзи!

Ааа не, чак дотам няма да стигна. Нещо по- безобидно може да опитам.

# 46
  • Мнения: 17 409
Ами аз бих те посъветвала да изчакаш с  премахването, ако планирате още деца. Ти си знаеш де. За лазер, може да опиташ, но  цени и т.н не знам.

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 15:14 от beep

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Лейди, съжаляваш ли че не си родила нормално? (ако е било възможно, разбира се).

Гледам въпросният белег много те изнервя.

Никога не съм виждала как изглежда белег от секцио.

# 48
  • Мнения: 7 186
Лейди, съжаляваш ли че не си родила нормално? (ако е било възможно, разбира се).

Гледам въпросният белег много те изнервя.

Никога не съм виждала как изглежда белег от секцио.

Не, изобщо не съжалявам. Никога не съм искала да раждам нормално. Ако има втори път пак ще е секцио. Simple Smile
За белега просто се интересувам овреме, знам че колкото по- рано се започне грижа за премахването му- толкова по- добре. Стари белези много по- трудно се третират.

# 49
  • Мнения: 1 205
Лейди , до колкото знам контратубекса действа много добре както на прясни така и на по-стари белези. Така, че си се мажи с него пък то не може за ден два да изчезне Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Каква е цената на тоя Контратубекс?

Днес в един руски форум прочетох, че бил мноого скъп....

# 51
  • Мнения: 7 186
Каква е цената на тоя Контратубекс?

Днес в един руски форум прочетох, че бил мноого скъп....

Не е много скъп, аз си бях купила предварително, но не помня точна цена- нещо между 15- 20 лв ми се върти в главата. Thinking

# 52
  • Мнения: 4 176
Не четих всичко ( просто ме мързи), но когато белега е пресен моя доктор ми каза да го мажа с ТРАУМИЛ или ТРАУМЕЛ ( не помня как се пишеше). Хомеопатично е мазилото и е супер. Това определено помогна раната да заздравее за броени дни. Проблеми с опъвания, наболявания и тн. не съм имала. Незнам. Може да е било късмет, но съм доволна.

# 53
  • Мнения: 17 409
За Кissa - 12-13 лв е в аптеки Марешки.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 797
За Кissa - 12-13 лв е в аптеки Марешки.

Аха, мерси.  Simple Smile

Не че ще ми трябва, но с такова впечатление останах от въпросния руски форум - може пък там да е скъп, знам ли...

# 55
  • Мнения: 260
Аз използвах лепенки за заличаване на белези Cikacare
Белега ми се сви и избеля.Сега в момента ми е 6см.
Доколкото си спомням се използваха само за пресни цикатрикси.
Преди това имам операция от херния ,за белезито от която измазах и контрактубекс и мадеказол -ефекта и в момента е доста по-лош.
Белезите са доста по-широки или дебели по-скоро от този при секциото.
Цената на лепенката в сравнение с контрактубекса е доста солена -около 80лв за лепенка /20/60/мисля, че това беше размера/
Но от това парче се режеха 25,30  лепенки за да покриват само цикатрикса.
Едно парче се ползваше повече от седмица /не си спомням точно/
Всеки ден се миеше и се поставяше отново по няколко пъти.
Не се продаваше свободно в аптеките,купувала съм го директно от склад на фирмата ,която се занимава с внос на видове превързочни  материали -някъде из уличките срещу мед.академия.Точния адрес в момента не мога да ви кажа.
Препоръчана ми беше лепенката от познат хирург.

Дано съм била полезна.



# 56
  • Мнения: 7 186
Аз използвах лепенки за заличаване на белези Cikacar....

Да и аз съм чувала за тези лепенки, но мисля, че за моята рана още е рано, може би трябва първо да зарастне хубаво и тогава. А помниш ли от кога горе- долу е хубаво да се започне с лепенките?
80 лв ама ако знам че си струва защо пък да не пробвам. Wink
Той че белега няма да изчезне- няма, но бих направила каквото мога за да избледнее максимално.

# 57
  • Мнения: 6 155
Лейди, ама яко си се впрегнала на тоя белег Laughing
Не се шашкай де, сега в началото изглежда ужасно, че даже и отвратително Sick Моят като гледах, все едно ми се плезеше  #Crazy и много ме дразнеше Sick Постепенно с времето се оправя и няма нищо общо с това, което е в началото. Така, че споко  Peace

носеща 40 номер обувки , радвам се ,че сподели с нас инфото Hug
Преди се ослушвах за тези лепенки, но така и нищо не разбрах Confused Поне за второто ще знам. Wink
А какъв им е принципа на действие на лепенките?

# 58
  • Мнения: 17 409
Има още нещо - Дерматикс, окло 70 лв е, за мазане, може да се редува с Контрактубекса. Според колеги  е по-добро от него.

# 59
  • Мнения: 7 186
Лейди, ама яко си се впрегнала на тоя белег Laughing
Не се шашкай де, сега в началото изглежда ужасно, че даже и отвратително Sick Моят като гледах, все едно ми се плезеше  #Crazy и много ме дразнеше Sick Постепенно с времето се оправя и няма нищо общо с това, което е в началото. Така, че споко  Peace

носеща 40 номер обувки , радвам се ,че сподели с нас инфото Hug
Преди се ослушвах за тези лепенки, но така и нищо не разбрах Confused Поне за второто ще знам. Wink
А какъв им е принципа на действие на лепенките?

Абе да ти кажа белега с всеки изминал ден започва да придобива приличен вид, но нали ми е първа операция и идея си нямам за колко време се оправя. А в началото като го видях вида му ми се стори направо Франкенщайновски, защото беше подут, имаше съсиреци и какво ли още не. Сега няма нищо общо, предполагам че ще се оправи, но ми беше интересно за колко време.
За лепенките не знам точно какво им е действието, но знам че не бива да се ползват в комбинация с Контратубекс и др. от сорта. Иначе се лепят и се носят няколко дена, после се сменят. Много хубави отзиви съм чувала. Ама май са скъпи и предполагам, че не са подходящи за съвсем пресни белези.
После ще излизам и може да разпитам в някоя аптека за тях, стига да не забравя. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт